Jump to content

Renkleri Kullanarak Evinizde Doğru Atmosferi Nasıl Yaratırsınız?..


Renan
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

Renkleri kullanarak evinizde doğru atmosferi nasıl yaratırsınız?

Renkleri doğru şekilde kullanarak evinizin enerjisini değiştirebilirsiniz.

Turuncu

Turuncu, enerji verici, sıcak, samimi bir renktir ve pek çok odada rahatlıkla kullanılabilir. Rahatsız edici bir havası olmadığı için bu rengi salonda kullanmayı deneyebilirsiniz.

Turuncu Turuncu, enerji verici, sıcak, samimi bir renktir ve pek çok odada rahatlıkla kullanılabilir. Rahatsız edici bir havası olmadığı için bu rengi salonda kullanmayı deneyebilirsiniz.

Siyah

Siyah, güç ile ilişkilendirilen çok kudretli bir renktir. Fazla kullanılan siyah çok yoğun ve baskın olabilir ama küçük miktarlarda kullanım odaya sofistike bir his verecektir. Şık ve stil sahibi bir hava yaratmak için banyoda siyah havlu ve siyah çamaşır sepeti kullanabilirsiniz.

Siyah Siyah, güç ile ilişkilendirilen çok kudretli bir renktir. Fazla kullanılan siyah çok yoğun ve baskın olabilir ama küçük miktarlarda kullanım odaya sofistike bir his verecektir. Şık ve stil sahibi bir hava yaratmak için banyoda siyah havlu ve siyah çamaşır sepeti kullanabilirsiniz.

Sarı

Sarının mutluluk ile özdeşleştirildiğini muhtemelen biliyorsunuzdur. Bir odayı aydınlatmak ve ona enerji vermek için idealdir. Mutfak için hoş bir alternatif olabileceği gibi, eğer bir odayı komple sarıya boyamak isterseniz, çok rahatsız etmeyen soluk tonları tercih etmelisiniz. Ayrıca sarı buzdolabı, masa ya da fırın deneyebilirsiniz.

Sarı Sarının mutluluk ile özdeşleştirildiğini muhtemelen biliyorsunuzdur. Bir odayı aydınlatmak ve ona enerji vermek için idealdir. Mutfak için hoş bir alternatif olabileceği gibi, eğer bir odayı komple sarıya boyamak isterseniz, çok rahatsız etmeyen soluk tonları tercih etmelisiniz. Ayrıca sarı buzdolabı, masa ya da fırın deneyebilirsiniz.

Pembe

Aşk ve romantizmin rengidir pembe. Yumuşama ve dinlenmeye yardımcı olduğu için banyoda kullanılması idealdir. Gül kurusu tonları yatak odaları için de uygundur ama aşırı dişi bir genel görünümden sakınmak için çok fazla kullanılmamalıdır. Eşsiz bir ifade için pembe bir yatak başı düşünebilirsiniz.

Pembe Aşk ve romantizmin rengidir pembe. Yumuşama ve dinlenmeye yardımcı olduğu için banyoda kullanılması idealdir. Gül kurusu tonları yatak odaları için de uygundur ama aşırı dişi bir genel görünümden sakınmak için çok fazla kullanılmamalıdır. Eşsiz bir ifade için pembe bir yatak başı düşünebilirsiniz.

Mor

Yoğun bir renk olan mor, genellikle lüks ve asalet ile ilişkilendirilir. Evinizde kullanmak rahatsızlık verici olabilir ama dekorasyon için lavanta gibi daha rahat tonları tercih edebilirsiniz. Lavanta, morun rahatlatıcı bir tonudur ve bulunduğunuz ortamda sizi rahatsız etmez.

Mor Yoğun bir renk olan mor, genellikle lüks ve asalet ile ilişkilendirilir. Evinizde kullanmak rahatsızlık verici olabilir ama dekorasyon için lavanta gibi daha rahat tonları tercih edebilirsiniz. Lavanta, morun rahatlatıcı bir tonudur ve bulunduğunuz ortamda sizi rahatsız etmez.

Mavi

Mavi genellikle çok sakinleştirici bir renk olarak görülür. Çoğu insan maviyi su ve huzurla ilişkilendirir. Aynı zamanda verimlilik ile ilişkili olarak mavinin sakinleştirici etkisi, bir ev ofisi için mükemmel renk tercihidir. Duvarlarınızı koyu maviye boyamak yerine – çünkü biraz depresif olabilir - ofis mobilyaları veya bir halıda açık mavi tonlar deneyin.

Mavi Mavi genellikle çok sakinleştirici bir renk olarak görülür. Çoğu insan maviyi su ve huzurla ilişkilendirir. Aynı zamanda verimlilik ile ilişkili olarak mavinin sakinleştirici etkisi, bir ev ofisi için mükemmel renk tercihidir. Duvarlarınızı koyu maviye boyamak yerine – çünkü biraz depresif olabilir - ofis mobilyaları veya bir halıda açık mavi tonlar deneyin.

Beyaz

Beyaz sıklıkla erdem, temizlik ve minimalizm ile ilişkilendirilir ama fazla sade ve kasvetli olarak da görülebilir. Temizliğini vurgulamak için banyo ve mutfağınıza eklemeniz akıllıca olabilir ama odanın kişiliğini kaybettirecek kadar yoğun kullanmamaya özen göstermelisiniz. Beyaz eşyalar bunun en basit yoludur.

Kırmızı

Kırmızı en uyarıcı renktir ve genellikle güç ve itibar ile ilişkilendirilir. Şaşırtıcı bir şekilde, kırmızı renk iştah da açar, yani yemek odası için hoş bir alternatif olabilir. Tek bir duvarı kırmızıya boyamayı, kırmızı tabakları ya da kırmızı bir vazoyu değerlendirebilirsiniz.

Kırmızı Kırmızı en uyarıcı renktir ve genellikle güç ve itibar ile ilişkilendirilir. Şaşırtıcı bir şekilde, kırmızı renk iştah da açar, yani yemek odası için hoş bir alternatif olabilir. Tek bir duvarı kırmızıya boyamayı, kırmızı tabakları ya da kırmızı bir vazoyu değerlendirebilirsiniz.

Gri

Nötr ve resmi bir renk olan gri, ev ofisi ya da banyo için mükemmel bir tercihtir. Profesyonel bir his oluşturmaya yardımcı olmak için evin, ofisin ya da çalışma odasının bir duvarını griye boyayabilirsiniz.

Gri Nötr ve resmi bir renk olan gri, ev ofisi ya da banyo için mükemmel bir tercihtir. Profesyonel bir his oluşturmaya yardımcı olmak için evin, ofisin ya da çalışma odasının bir duvarını griye boyayabilirsiniz.

Yeşil

Yeşil oldukça sakinleştirici bir renktir ve istikrar ve rahatlama ile ilişkilidir. Sıcak ve soğuk renkler arasındaki uçurumu kapatır. Özellikle mavinin rahatlatıcı tonları ve daha canlandırıcı sarının tonları arasında. Yatak odaları için harika bir alternatiftir. İlla obje ya da boya olarak değil, ev bitkileri olarak da kullanılabilir.

Yeşil Yeşil oldukça sakinleştirici bir renktir ve istikrar ve rahatlama ile ilişkilidir. Sıcak ve soğuk renkler arasındaki uçurumu kapatır. Özellikle mavinin rahatlatıcı tonları ve daha canlandırıcı sarının tonları arasında. Yatak odaları için harika bir alternatiftir. İlla obje ya da boya olarak değil, ev bitkileri olarak da kullanılabilir.

Bej

Bej, kullanılan parlak renkleri en iyi ortaya çıkaran renktir. Odayı kalabalık bir görüntüden uzaklaştırır ve diğer canlı renklerle muhteşem bir uyum sağlar.

Bej Bej, kullanılan parlak renkleri en iyi ortaya çıkaran renktir. Odayı kalabalık bir görüntüden uzaklaştırır ve diğer canlı renklerle muhteşem bir uyum sağlar.

 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...