Jump to content

Gözlük Takmak Zararlı mı?..


Renan

Önerilen Mesajlar

Gözlük takmak zararlı mı?

Gözlük takmak zararlı mı?

Takvim Gazetesi köşe yazarı Prof. Dr. Nafiz Karagözoğlu bugünkü yazısında Gözlük takmak zararlı mı?sorusunu işte böyle yanıtladı...

greyfurt-ilac-etkisini-azaltir-mi-1518614593551.jpeg

Doktorum 0.75 hipermetrop gözlük yazdı.Ama gözlük kullanan arkadaşlarım, gözlük kullanırsam numaranın ilerleyeceğini söylüyor. Bugüne kadar gözlük kullanmıyordun. Ama gözün yine de bozulmuş. Yani gözlük kullanmazsan görme kusurun zaten ilerliyor.

GÖZLÜK TAKMA İHTİYACI BAŞLADIYSA

Ayrıca hipermetrop inin nedeni gözün ön-arka boyunun kısa olması, daha ender olarak da gözün en dış şeffaf katmanı olan korneanın veya göz merceğinin kırma kuvvetinin az olmasıdır. Yani gözlük takma ihtiyacı başladıysa gözün uyumu zaten azalmıştır. Gözlük takmasan da ilerler. Herkesin hastalığı kendine özeldir. Arkadaşlarına selam.

 

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Benim gözler astimattı 1.25biri, diğeri  1.75 idi gözlük takmadım. O zaman bilgisayarla çok meşgüldüm yaklaşık 10 senedir gözlerimde problem yok ve sıfır olmuş. Kızımın gözlükleri 6 olmuş benim izlenimlerim çok kitap okur bilgisayar, telefon mahvediyor. Allah sağlık versin herkese. 

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Çocukken gözlük yazdırmıştı göz hekimi kullanırken sanki daha da bozuyor gibi geliyordu gözlerim tembelleşiyordu git gide  kullanmadım gözlerim açıldı 40 üzereyim daha net görüyorum oysa çok yazı okuyorum genelde bozulması lazım

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...