Jump to content

Komşu Kızına Taktığı Altını 7 Yıl Sonra Geri İstedi


кυвiŁαу

Önerilen Mesajlar

кυвiŁαу

Komşu kızına taktığı altını 7 yıl sonra geri istedi

Kayseri’de M.K. oğlunun mürüvvetini bir türlü göremeyince komşusu Meryem Ç.’ye mektup yazarak 7 yıl önce kızının düğününde taktığı çeyrek altını geri istedi. Şoke olan Meryem Ç. altını M.K.’ya iade etti

 
 
Kayseri’de yaşayan Meryem Ç., 7 yıl önce kızının düğününe katılan komşusu M.K.’nın not göndererek taktığı çeyrek altını geri istemesiyle şaşkına döndü. M.K. yazdığı notta bu isteğine gerekçe olarak 38 yaşına gelen oğlunun evlenmemesini ve artık bu konuda umudunu yitirmesini gösteriyordu.
 

TAKTIĞI ALTINI GERİ İSTEDİ


Habertürk Gazetesi'nden Kenan Taşkın'ın haberine göre aslen Trabzonlu olan Meryem Ç., 7 yıl önce kızı Ayşe Ç.’yi evlendirdi. Düğüne ailenin yakın dostu ve komşusu M.K. da katılarak geline çeyrek altın taktı. Düğünün üzerinden 7 yıl geçtikten sonra Ayşe Ç.’nin annesi Meryem Ç.’ye komşusu M.K. tarafından tanıdıkları aracılığıyla bir not gönderildi. 65 yaşındaki Meryem Ç. notu okuyunca komşusunun düğünde taktığı çeyrek altını geri istediğini gördü.


ALTINI İADE ETTİ


Bu isteğine gerekçe olarak 38 yaşına gelen oğlunun evlenmemesini gösteren M.K. mektubunda şu ifadeleri kullandı: “Meryem Hanım bu mektubu size oğlumun düğün davetiyesi olarak göndermek isterdim. Olmadı. Oğlum 38 yaşına gelmesine rağmen evlenmek istemiyor. Kısmet olmayınca olmuyormuş. Ne yaptıysam olmadı. Meryem Hanım derim ki, sizin kızın düğününde takmış olduğumuz çeyrek altını iade ederseniz memnun olurum. Size ve ailenize sağlıklar dilerim.”

Aldığı not karşısında şoke olan Meryem Ç. ve ailesi, olayın şaka mı gerçek mi olduğunu anlamak için M.K.’yı aradı. Nottaki ifadelerini tekrarlayan M.K. isteğini yineledi. Bunun üzerine evlenen Ayşe Ç.’nin ağabeyi Murat Ç. hemen kuyumcudan çeyrek altın alıp evine gittiği M.K.’ya teslim etti.

Yaşadığı trajikomik olay karşısında şaşkın olduğunu belirten Murat Ç., “Bu ailenin paraya ihtiyacı olmadığını biliyorum. Demek ki kardeşimin düğününde altını hediye etmemişler, emanet vermişler. Çocukları evlenmediği için emaneti geri alamayınca da istemişler. Bunu da gördük. Hemen götürüp iade ettim” diye konuştu.

Kaynak: http://www.posta.com.tr/komsu-kizina-taktigi-altini-7-yil-sonra-geri-istedi-haberi-1387595

  • Beğen 1
  • Haha 3
İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
berresu, 8 dakika önce yazdı:

Gayet mantıklı bende aynı yöntemi denemeyi düşünüyorum. Bu kadar yıldır düğünlerde taktigim altınları geri isteyip villa alırım ??

Bizim burada  altına  altın  :)genelde  ödünçtür

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sabah sabah hiç güleceğim yoktu. Kadıncağız ne yapsın ölümlü dünya helallik almak istemiş.. Maalesef yaşantımızın gerçekleri.  :D

Not : Bizde borçlarımızı yazalım ödeyelim yoksa böyle bir mektuba maruz kalırız

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

 Soyadları gizlenip, resimlerin ifşa olması, Mektupta Meryem ismini karalamış gibi yapıp, haberde yazmaları. Her şeye rağmen  ben bu haberin gerçekliliğine, Trabzon tribünlerini gördüğümden dolayı, şahsen ben ikna oldum :) 

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
Cangirl75, Bir saat önce yazdı:

altinlar özel günlerinde alip vermektir nitekim pek getirisi yok. Kazanc saglayan kisiler sadece kuyumcular ve dügün organize,  salon sahipleri damatlik ve gelin satan butikler gerisi yalan.. ben kacmayi düsünüyorum...

 Masraftan mı kaçıyorsun. Haklısın getirisi olmayan gideri çok olan bir eğlence diyelim 

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
1 hour ago, hacersş said:

 Masraftan mı kaçıyorsun. Haklısın getirisi olmayan gideri çok olan bir eğlence diyelim 

eh öyle diyelim  öyle olsun 9_9 kiz cidden para tuzagi o paralarla ufaktan belki bir daire alirsin vs.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Evet açıktan bir 150 nin gidiyor. Birde sosyetik yaparsan yandın. En ucuz kapı önü kınası yapsan ev eşyası takı da takıcam. En iyisi kızlar kaçsın tövbe tövbe sakın öyle birşey yapmayın 

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

haberlerde görmüştüm şaşkınlıkla okudum ne günlere kaldık Ya Rabbim dedim ...hediyeleşmek birbirimize karşı olan sevgimizi arttırır da ...düğün  hediyesine hediye demek yanlış oluyor statü  değiştirmiş ödünç olmuş  ... hatır gönül kalmamış ...

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...