Jump to content

Posta Gazetesi ve Şehitler


Freestyle

Önerilen Mesajlar

Bu haber birisinin anadan, yardan, arkadaştan, dosttan ayrılırken, ölümün üzerine yürüdüğünü bile bile gidenle, arkadaşlarını yanına alıp bekarlığa veda partisi adı altında aleme gidenin arasında ki farkı gösteriyor! Ne zaman ki haklı ve haksız olan bir birinden ayırılır o zaman adalet tecelli etmeye başlar. Bu da ancak, ortak bir aklın ve ortak bir hareketin, bir devrimin sonucunda gerçekleşebilir. Bu kazanın olduğu gün burada bunu forumun müdavimi arkadaşlarla konuştuk. Eminim bu uçak kazası defalarca kez daha fazla gündemi meşgul edecek demiştim... Haklı çıkmaktan nefret ediyorum!!!

29197050_227797271114926_8140895898642153472_n.jpg

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben sana net değilsin demedim ki berresu, eminim bu kadın şehitlerden daha fazla gündem olacak dedim. Tv izliyorsundur, magazin vatanın bekasından önemliyse yani eğlence sevdadan daha önemliyse hiç kimse kocam yada karım beni niye aldatıyor diye sormasın! Yok eğer vatan, fedakarlık ve özveri daha önemliyse hiç kimse bana neden dünya böyle diye sormasın!.. Biraz garip değil mi, bu herkesin kendi içinde yaşadığı bir ikilem, kimisi tercihini yapıp ölüyor kimisi farklı bir yönde tercih yapıp ölüme müsade ediyor bence. Aksi takdirde çok daha fazla ses çıkması ve bu sesin bir çığlığa dönüşmesi elzemdi!

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bence de ikisi kıyaslanamaz.  O gençler vatan savunması için canlarını feda ediyor, şehit oluyor, diğerleri bekarlığa veda partisi için Dubai'ye gidiyor, ama her ne olursa olsun 11 genç kızımız ölüyor. Biz de gençtik, bizler de hatalar yaptık, Allah'a şükür ki, o dönemlerde ölmedik. Son an'a kadar kimin ne olacağını bilemeyiz, ama hazırlıksız sona da yakalanmak gerçekten çok acı.  Askerlerimiz güle oynaya şehit olmaya gidiyor, ya bu kızlar? Düşünsenize, hiç vakitleri bile olmadı, hepsi 20'li yaşlardaydı.

Fakat  freestyle, bence bir detayı gözden kaçırıyor olabilirsin, bu kızların  hiçbirinin paraya ihtiyaçları olmadı hiç bir zaman,  belki de hiç bir zaman hayırlı bir eş için de dua etmediler,(Belki de ettiler)  çünkü ne isterlerse hepsi avuçlarındaydı.  Başaran'ın kızı 1 ay önce aynı jet ile Paris'e gidip gelinliğini almış, düşün yani aramızdaki farklılığı, ve bu genç kızlarımız özel jet ile uçarken, çok feci bir kazada hayatlarını kaybediyorlar, ki; takip etmişseniz, öyle bir yanmışlar ki, hangi ceset kimin belli değil, resmen odun külüne dönmüşler. ve öyle bir karışıklık olmuşki, 2 ceset birbirinden ayrılamamış.  o azabı düşün yani, ve birinin 4 yaşında kızı var, ikisi ise hamileymiş  ama evli değillermiş, ama ne yapayım yani, bu beni ilgilendirmez. Herkesin sevabı da günahı da kendine.

Yani islami açıdan baktığında kime  üzülürsün? Ve bunca rahatlığı olan 11 genç kızımız, çok acı ve belki de  ibret verici bir şekilde öldüler, bilemem. Yine islami emirlerimize göre müslüman  olanlara Allah'tan rahmet diliyorum.  Gayri müslümlerin toprağı bol olsun diyorum. Allah taksiratlarını affetsin.

 

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...