Jump to content

Çamaşır Suyu Lekesi Nasıl Çıkar? ..


Renan

Önerilen Mesajlar

Çamaşır suyu lekesi nasıl çıkar? 

ÃamaÅır suyu lekesi nasıl çıkar? Ä°Åte çamaÅır suyunun zararları

Çamaşır suyu lekesinin çıkmasının mümkün olmadığı düşünülür. Genellikle bayanlar temizlik yaparken üzerine sıçrayan bu lekelerden oldukça şikayetçidir. Bu nedenle de temizliği eski kıyafetler ile yapmayı tercih ederler. Ancak kullanmış olduğunuz bir kıyafete çamaşır suyu lekesi sıçradıysa o zaman haberimizi ayrıntılı bir şekilde incelemenizde fayda var. Çünkü bu leke için bir çözüm mevcut. Kara kara düşünüp kendinizi üzmek yerine hemen uygulamaya geçelim ve bu lekeden kurtulalım.

ÇAMAŞIR SUYU LEKESİ NASIL ÇIKAR?

Birçok ünlü markanın bile çözü üretemediği çamaşır suyu lekesinden kurtulmak aslında hiç tahmin edemeyeceğiniz kadar basit. Sadece bir tek madde ile hem de hiç çaba sarfetmeden sizi kara kara düşündüren bu maddeden kurtulabilirsiniz. Bu lekeyi kıyafetinizden çıkartmak için ihtiyacınız olan maddeler bir pamuk ve metil alkol.

Bir avuç dolusu pamuğu hazırlayınız. Metil alkolü ise boş bir kaba doldurunuz. Daha sonra hazırladığınız pamuğu metil alkol dolu kaba batırınız. Daha sonra kıyafetinizde çamaşır suyu sıçrayan yerlere bu pamuğu bırakınız. Bir gece bekledikten sonra pamuk ve metil alkolün mucizevi etkisi sizi hayrete düşürecek. Hiç çıkmaz diye düşündüğünüz çamaşır suyu lekelerinin yok olduğunu göreceksiniz.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bunun hiç mantığı yok. Bunu yazan kendi deneyip  yazmıştır herhalde ama, aldığı sonucun resmini  falan çekerek paylaylaşsa iyi olurdu.

Çamaşır suyu  kimyasal bir madde sonuçta, kıyafete bulaştığında renk yapıcılarını parçalayarak renksizleştirir. Çamaşır suyu bulaşan kısım, kumaşın ham haline döner. Bunun geri dönüşü mümkün değil. Metil alkol ile olsa olsa,  çamaşır suyu bulaşmamış kısımdan rengi yumuşatarak renksiz kısımda bulaştırabilir ancak. Çok da hoş bir görüntü olacağını düşünmüyorum. 

  • Beğen 1
  • Thanks 1
İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...