Jump to content

Peygamberimizin Hz.Hatice Sevgisi


İη¢ιѕєℓ

Önerilen Mesajlar

İη¢ιѕєℓ

Efendimiz Sav'ın Hz. Hatice’ye olan sevgisi diğer hanımlarına kıyasla çok daha farklı idi. Onu o kadar çok seviyordu ki ahirete irtihalinden sonra da onu asla unutmamış ve sürekli hayırla yâd etmiştir. Hz. Aişe bu konuda şöyle söyler:

“Ben hiç kimseyi Hatice’yi kıskandığım kadar kıskanmadım. Çünkü Resulullah ondan çok bahsederdi. Yine bir gün koyun kesmiştik. Allah Resulü koyunun budunu kesip ‘Bunu Hatice’nin akrabasına götürün’ dedi. Bunun üzerine ben ağlayarak ‘O ancak yaşlı bir kadındı. Allah sana daha hayırlısını nasip ettiği halde niçin halen Hatice’den bahsediyorsun?’ dedim. Bu söz üzerine Resulullah’ın adeta rengi değişti ve ‘Hayır, vallahi Rabbim bana Hatice’den daha hayırlısını nasip etmemiştir. Çünkü insanlar beni dışlarken o, Allah ve Resulüne iman ederek bana imanı ve malı ile destek oldu. İnsanlar bana eziyet ederken o bana şefkat kucağını açarak teselli oldu. Hiç kimseden değil, Rabbim sadece o mübarekten bana cennet gülleri olan çocuklar bahşetti. Şimdi söyler misin ya Aişe? Bu kadar güzellikleri kendisinde toplayan biri sevilmez mi?’ buyurdu.”

Erkeğin kadına muhabbeti ALLAH TEâLâ’NIN CEMâLine vuslatı talepden ibarettir.Kadını sadece cinsi zevk ve şehvetlerin bir tatmin aleti görmek basit ve iptidai bir zihniyetin eseridir.Her güzelin hüsnü,Allahın cemalinden müsteardır. Sevecekseniz Hz. Hatice annemize “Gönlümün Rızkı” diyen Peygamberimiz(SAV) gibi sevin.?

 

İbn’ül-Fâriz’

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...