Jump to content

Akrep ,Yılan, Kartal


İη¢ιѕєℓ
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

3 tip Akrep kadını vardır. Akrep ,Yılan, Kartal .
Akrep Akrep'den arkana bakmadan kaç , ruhunu eğitemediği için çok tehlikelidir.Akrep Kartal olmayı başarabilip bilgeliğe ulaşmış olanını da bulmuşsan senden şanslısı yok ?

3 akrep arketipi vardır.Kendini geliştirememiş Akrepler hep Akrep olarak kalırlar,en fazla gündelik işlerle ilgilenirler.Ruhu 1 adım gelişmiş Akrep ise artık Yılandır,bilgelik içine akmaya başlamıştır.Akrep burcu için en üst mertebe ise Kartaldır,Kartal olabilen Akrep artık bilgeliğin zirvesindedir, ve toplum normlarının en tepesindedir. Akrep ve Yılandan bolca bulunsa da Kartal dan çok az miktarda bulunur, zira bir Akrep burcu için Kartal olmak zor ve acılı bir süreçtir.

Güneş burcu Akrep olan,Yükselen burcu Akrep olan ve doğum haritasında Akrep burcunda gezegen toplanması olan kişiler çok tutkulu insanlardır.Onlar 'ya hep ya hiç ' felsefesini benimserler,yani onlar için bir şeyin ortası yoktur, sevdikleri şeylere aşırı bağlanırlar, sevmedikleri şeylerden nefret ederler.Akrep insanının sezgileri çok güçlüdür.Ona yalan söylemek imkansızdır zira Akrep herşeyi anlar onun karşısında gizli bir şey kalamaz.Zihin okuma ustalarıdırlar,çoğu Akrep insanı özel hayatlarına kimseyi kolay kolay sokmazlar,bu konuda oldukça sert ve ketumdurlar. Cinsellik onlar için çok önemlidir,bunun altında yardımcı yöneticileri Plutonun bilinçaltlarına verdiği ölüm/dönüşüm korkusu yatmaktadır.Diğer bir yardımcı yöneticileri olan Mars burada Akrebin Koç gibi direk savaşmasına değilde strateji kurarak ilerlemesine neden olur.Akrepler strateji ustalarıdır ve çok keskin bir zekaya sahiptirler.Doğum haritasında büyük miktarda Akrep etkisi olan kişiler dünyayı değiştirebilecek kapasiteye sahiptirler.Akrep insanları herşeyden önce tabuları yıkıp,eskimiş çürümüş herşeyi değiştirmeye programlıdır.Bir yere Akrep insanı gelmişse değişimi de beraberinde getirecektir.En kıskanç burç Akrep burcudur,bu sadece aşk ilişkisi anlamında değil,Akrep mümkün olan herşeyi kıskanır,mesela arkadaşlarının anlaşıp bir kafeye gitmesi ondan habersiz,bu ufak şey bile onun kıskançlık duygularını depreştirebilir.Onun bu kıskançlık dürtüsü onu her zaman en iyi olmaya ve en iyi yapmaya sevkeder.Akrep insanı bir sırlar kuyusudur.İnsanlar Akrep olan kimselerin yanında rahatlarlar ve en mahrem sırlarını bile ona anlatırlar.Akrep insanı sert bir burç olduğu için genellikle diğer insanlar tarafından sevilmez ama burçlar kuşağında ki en dürüst burç Akreptir,onaylamadığı bir şey olunca direk kişinin yüzüne vurur bunu.Oldukça sahiplenici ve koruyucudur sevdiklerine karşı.Etrafındakileri yönetmek ve herşeye hakim olmak ister,Pluton Akrep burcuna büyük bir güç tutkusu verir.Dünya da güçlü olan kişilerin ve kitlelerin hayatı hakkında söz sahibi olan kişilerin doğum haritalarında güçlü Akrep vurgusu bulunur.

Astroloji ne işe yarar? Eğer dibine kadar astrolojinin felsefi ve olgunlaştırıcı yönüne inerseniz sivri yönlerinizi törpülemeye yarar. Tüm burçların gölge ve sivri yönleri vardır. Bunların içinde en belirgini "AKREP BURCU" dur. "Kartal" ve "yılan" sembolüyle anılır. İster yılan gibi sürünür, isterseniz de kartal gibi uçarsınız! Dönüşümü sevgiyle kabul ettiğinizde "Anka kuşu" gibi küllerinizden doğarsınız! Sizler de astrolojinin "dibine vurma" samimiyetindeyseniz; törpülenmesi gereken yönlerinizle yüzleşir, tekamül sürecinize katkıda bulunabilirsiniz.

Kuyruğunda taşıdığı zehri seruma dönüştürmeyi başardığında mucize gerçekleşir. O yanıp, küllerinden yeniden doğan "Zümrüd-ü Anka Kuşu”dur artık.Acıyı kabullenin, sabredin, dönüşün, ödül gelecektir...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...