Jump to content

Kediler ve Astroloji


İη¢ιѕєℓ

Önerilen Mesajlar

İη¢ιѕєℓ

Mısırda kedi tasvirleri çok dikkat çekicidir. Neden bu mısır kültürü kediye bu kadar önem vermiştir diye hiç düşündünüz mü?

Kediler 12 duyuya sahiptirler. bunun dışında kedilerin 9 canlı olduğu sürekli söylenir. Kedilerin kılık değiştirebildiğine ve başka boyutları ve alemleri görebildiklerine, binlerce kilometre yolu yürüyüp evin yolunu hiç şaşırmadan buldurabildiklerine, ve ayrıca kedilerin sahiplendiği kişilerin birçok hastalığını iyileştirdiğine karşı bir sürü rivayetler var. Bu rivayet bilgiler bize nereden gelmiştir. Diye bir didiklediğimizde, bu bilgilerin mısır kültürüne dayandığını görmekteyiz.

Kediler Uranüs enerjisidir. Özgürdürler. Sen onları asla sahiplenemezsin onlar seni sahiplenirler. Sen onları istediğinde sevemezsin, onlar istediklerinde sana gelir ve kendilerini sevdirirler. baskı yaparsan sen sahibi olsan dahi sana patisindeki tırnakları gösterebilir. bu yüzden nankör kedi olarak anılırlar. ancak özgür kedi demek daha doğru bir tabir olacaktır. Bir tabak mama ile bir kediyi asla sahiplenemezsin. Bir kedi takıldığı evin lokasyonunu ve senin enerjini beğenmediyse seni ilk fırsatta terk edecek ve geri gelmeyecektir.

İnsanın bir diğer yakın dostları olan köpekler sadakatin simgesi olarak anılırken. Kediler hep nankör olarak ilan edilmişlerdir. Gerçek şu ki, her ikiside kendi biyolojik doğasının gerektirdiğini yapmaktadır. Kedi ve köpek ve diğer tüm hayvanlar insana hizmet etmek için vardırlar.

Şöyle ki, köpekler sürü ile takılmayı severler, insana olan sadakati de buradan gelir. İnsanı sürü lideri olarak görürler ve sahiplerine itaat etmeye eğilimlidirler.

Bir kedinin bağlılığı ise tamamen Arkadaşlık ve dostluktur. Köpekler sürüler halinde dolaşan ve avlanan kurt soyundan gelir. Her sürünün bir lideri vardır. Köpek sürü mantığını benimsediği için insanı sürü lideri olarak tanımlar ve itaat eder.

Kediler ise yalnız avlanırlar. Kurt sürülerinde sert bir hiyerarşi hüküm sürer, her köpeğin sürüdeki görevi bellidir. Bir köpek takip eder, diğeri avı sürüsünden uzaklaştırır, diğeri ise saldırır ve öldürür ve parçalara ayırır. Ancak kediler bunların hepsini tek başına yapar. Bu yüzden kediler özgürlük genlerine sahiptirler. Uranüsyen bir enerji ile yaşarlar. Kediler yemek te seçerler öyle her önüne konanı da yemezler. :)

Kediler neden sürekli 4 ayak üstüne düşer. Bunun nedeni, kedilerin orta kulak, beyin ve kaslar ve omurgası arasındaki muhteşem koordinasyondur. Kedi düşerken önce kafasını çevirir ve düşeceği yere bakar ve orta kulaktaki sıvı, dengesini ayarlamasına vesile olur ve esnek omurgasını harekete geçirir. Kedilerin 4 ayak üstüne düşebilmeleri için minimum düşme yüksekliği 1 metredir. 1 metrenin altında düşerse kedi doğrulmaya fırsat bulamaz ve yaralanabilir.

Kediler ile aramızdaki bağ çok ilginçtir. Kimse sorgulamıyor belki, ama bu hayvanların hepsi bize hizmet için var ise, bu kediler bizim ne işimize yarar ki? Neden kedi beslenir ki?

Şimdi size anlatacaklarıma çok şaşırabilirsiniz belki inanmaya bilirsiniz. Ancak yazdıklarımı didiklediğinizde gerçekler ile karşılaşacağınız delillere ulaşabileceğinizi sakın unutmayın.

Bilim insanları geçtiğimiz asrın 20. yıllarında kedileri araştırmaya karar verdiler (1920 li yıllarda) ve tespit ettikleri bulguları bir araya getirdiklerinde mantık ile bağdaşmayan adeta çıkmaz sokağa sürüklenince araştırmayı bıraktılar :)

Bilim adamlarının Araştırmalarının sonucunda kedilerin 3. göz denilen tüm doğal algıların üzerinde bir duyuya sahip olduklarını gördüler. ee tabiki bilim 3.gözü 4. gözü kabul etmez çünkü görünmeyen bir göz veya duyu bilimin ilgi alanında değildir. Bilim sadece görebildiklerini araştırmayı sever. peki neler buldular kısaca belirtmek isterim.

Kaliforniya üniversitesinden Dr. Josef Rhine ve meslek taşı Dr. Karl Zener 1920 lerde ilk parapiskoloji labaratuvarını kurup kedileri araştırmışlar. Kedilerin canlı organizmalara değil elektronik aletlere bile en kısa 1 metre en uzak 4 km uzaklıktan etki edebildiklerini tespit etmişlerdir. En şaşırtıcı olan şu ki mesafenin uzaması etki gücünü değiştirmiyor yani zayıflatmıyordu. Tüm araştırmalar, kedilerin ön sezi ve telepati gibi paranormal duyulara sahip olduklarını gösteriyordu. Daha sonra bir de baktılarki bu kediler Duru görü ve telekinezi de yapabiliyorlar. :)

Hatta bir olay anlatıcam size araştırın göreceksiniz. Sovyet lider Leonid Brejnev' e tibetli bir dalaylama tarafından bir kedi hediye edilir. ve Bu kedinin yemeğini sadece sen ver, Kedi seni sahiplensin ve benimsesin. Sonra bu kedinin onaylamadığı hiç bir eylemi yapma diye belirtmesi üzerine, Sovyet lider söylenileni aynen yapar. kediyi sürekli yanında gezdirir. ve bu benim kaderim der. ilginç bir şekilde kedi, Sovyet lideri birçok kere gitmesi gereken toplantılara gitmesini engellemiş ve onu suikast girişiminden birçok kez şaşırtıcı şekilde kurtarmıştır ve en sonunda 1982 yılında kedisi Lama' yı yanına almadan gittiği özbekistan seyehatinde Uçak fabrikasını gezerken koskoca uçak iskelesinin gezi heyetinin üzerine düşmesi sonucunda öldü veya öldürülmüştür.

Bu kaza / suikast olayının olduğu esnada evde bırakılan kedi Lama, evdeki hizmetçilerin zaptedememesi üzerinei hizmetçilerin ellerinden sokağa kaçıp, kendini bir aracın önüne atıp, intihar etti... bu olay yaşanmıştır. googleye sorup ayrıntılı okuyabilirsiniz.

Uzmanlara göre, bir kedi eğer gerçekten sahibini benimsediyse ve onu seviyorsa. Onun üzerindeki pisişik ağırlığın bir kısmını kendi üzerine alarak bir tür canlı maskot görevi üstleniyor. yani Bir kedi sahibin üzerinde negatif bir enerji oluşumu hissettiği anda enerjiyi bloke etmeye çalışan bir hizmetçidir. Kediler enerji bloke etme işini gırlayarak yaparlar. bu yüzden hakikati bilen psikiyatırlar bile bu ara kedi terapisi önermeye başlamışlar. Hatta sahibini iyileştirmek için, kendi canını bile feda eden birçok kedi hikayesi sizlere anlatabilirim, ancak çok uzayacak..

Kediler, Psişik hemşire. :) bir diğer değiş ile, Paranormal hemşirelerdir.

Kediler ile insan arasındaki hizmet bağı çok manevi ve gizemli. çok derin..

Bu yüzden her medyumun önce bir kedisi olur. Veya bir astrolog önce kedi edinmeyi öğrenir. Sonra zaten teknik öğrenerek astrolog olur. Gizemli ilimleri öğrenmenin ilk sırrı önce KEDİ edinmekten geçer. Neden çünkü astrolog gerçeği araştıran kişidir ve gördüğü tüm gerçekleri kendi hayatında tatbik ederek ilerler. hem bileceksin hem uygulama yapmayacaksın. uygulama yapmayacaksan astroloji manyaklıktır. :)

Peki buradaki matematik acizane benim keşfettiğim şekilde şöyle işliyor olabilir mi?

Astrolojide 12 ev vardır ve her evin konusu hayatımızdaki tüm konuları bölüm bölüm kapsar. İlginç bir şekilde kedi ve evcil hayvanların evi 6. evdir. Bu ev ayrıca kişinin sağlık evidir.

yani astrolojiye göre bu evi doğuştan Zararlı etkide olan kişi, veya 6. evi elinde tutan burcun yönetici gezegeni zararlı etkide olan bir kişinin sağlık enerjisi, bu 6-12 aksında meydana gelen tüm tutulma ve dolunay etkilerinde sağlık ile ilgili kötü kadersel olasılıklar meydana getiriyor. 
Bunun aksini idda eden bir kişi gelsin buyursun örnekler ile ispatlarım. 

yani özetle, 6. ev sağlık ve rutin hayat ve evcil hayvan evidir dersek, Kişi 6. evi kötü etkide olduğu halde evcil hayvan beslemiyorsa geriye tek büyük kadersel olasılık kalıyor o da hasta olmak. Bu etkide olan bir kişi kedi beslediğinde kötü enerji tamponu görmesi olasılığından dolayı ucuz atlatıyor olabilir mi?

Örneğin, benim 2 kedim vardı Şira(dişi) ve Venüs (erkek) . 31 ocak 2018 ay tutulması 11° aslan burcunda gerçekleşmişti. benim ay burcum Aslandır belirteyim. 6 evimde. yani benim 6. evimde tam da Ay ımın yanı başında gerçekleşen bu tutulma etkisi ile sağlığım hiç bozulmadı ancak Dişi kedim Şira (bana en çok bağlı olan) böbrek yetmezliğinden öldü. İşin ilginci Horoskop haritama göre benim en zayıf organım Böbrektir.

Sizce de tesadüflere artık inansak iyi ederiz, öyle değil mi? :)
Siz neye inanırsınız bilmem, ancak tesadüflere inanmaya bırakalı çok oldu, geri dönesim pek yok. Sizin belirttiğiniz normal klasik yoldan 35 sene gittim. hayatım ile ilgili bir ton çözümsüz soru hala cevap bekliyor.

Heh! bu arada ben çok iyiyim merak etmeyin. :) Benim geriye kalan tek kedim venüs biraz tembel, erkek olduğu için o da sanırım benim gibi tam bir kütük. 1 senedir suyunu, yemeğini eksik etmediğim halde, beni hala tam benimseyemedi sanırım. :) ya da şöyle düşünüyor olabilir mi?. " Bu enerji bana çok gelir, seni zaten öldürmez ama beni öldürebilir, acıkta sen çek yaw. :) zaten tek kedi kaldım burada.. :) " işin ilginci o benden önce hasta olup iyileşti. Gözlerinden kan akıyordu. Bir kedi göz hastalığı. ancak şuan bir sorunumuz yok.

 

İlker Şahin
 

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir kedinin bağlılığı ise tamamen Arkadaşlık ve dostluktur. Köpekler sürüler halinde dolaşan ve avlanan kurt soyundan gelir. Her sürünün bir lideri vardır. Köpek sürü mantığını benimsediği için insanı sürü lideri olarak tanımlar ve itaat eder.

Kediler ise yalnız avlanırlar. Kurt sürülerinde sert bir hiyerarşi hüküm sürer, her köpeğin sürüdeki görevi bellidir. Bir köpek takip eder, diğeri avı sürüsünden uzaklaştırır, diğeri ise saldırır ve öldürür ve parçalara ayırır. Ancak kediler bunların hepsini tek başına yapar. Bu yüzden kediler özgürlük genlerine sahiptirler. Uranüsyen bir enerji ile yaşarlar. Kediler yemek te seçerler öyle her önüne konanı da yemezler. 

Yani kedi nankördür, başına buyruktur, ama köpek emirleri ve birliği ön planda tuttuğu için biraz daha mı aşağılıktır!?

Bunu gidip askerlerin içinde anlatsanız tüm askerler değil üzerinize mermi, roketler yağdırır, konuya çok aksi istikamette yorumlar yazabilirim ama bunu yapmicam ama şu yazı bile başlı başına insanın ruhunun kediden değil, köpekten yana olduğunu gösterir mahiyette, kedileri de severim ama bu yazı ile onlara üzüldüm! Elbette her canlıyı programlayanın bir bildiği vardır vardır. Ormanların kralı bile sürü halinde gezer, gerçekte güneşte olduğu yerde duruyor ona bakmamak insanın elinde, dost dururken, nanköre mi bakıcam!? Hiç sanmıyorum!.. :))

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Köpekler çok sadıktır, hayatımızdaki yerleri çok başkadır, çok özeldir ama kediler de asla nankör değildir. Zamanında hangi aklı büyük nankör demiş de bugüne kadar nankör olarak bilinmişler anlamıyorum. Kendilerine bakan, karnını doyuran ilgilenen insanları sahipleniyorlar. Bir köpek kadar da sadakat gösteriyorlar. Köpeğimiz hep vardı ama birbuçuk yıldır kedi besliyoruz. Bir kediye sahip olmak da çok keyifli. Astroloji olayını, psişik özellik bilmem ne işini   pek anlamam ama yazıda belirtilen kedilerin özellikleriyle ilgili her satıra katılıyorum.  Özellikle sahiplerine karşı bir terapist oldukları doğru. Bu birbuçuk yıl içinde kedimizde gözlemlediğim çok özel şeyler var.  Algıları çok fazla açık, hissiyatları çok güçlü...

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
İη¢ιѕєℓ

Kedilere nankör diyenlerin kendi nankör olmasın :D sözüm meclisten dışarı.Yıllardır kedilerim var kedi nankördür savını çürütecek bir çok şey sayabilirim.paranormal duyuları,psişik güçlerini ile ilgili bende tam bilgi sahibi degilim ama terapist oldukları doğrudur.Bütün negatif enerjinizi alırlar,üzgün vede kızgın olduğunuz anlarda size davranışları değişir.Bir yerinizin agrıdıgını hissederler.Benim kedilerim Kuran okurken yada namaz kılarkende dizime yatmaya calışıyorlar bakışları değişiyor etkileniyorlar sanırım..) Canlarım benimm.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir kedim olsun hep istedim. Evde beslemek yani. Ama kedilerin paranormal olaylara karışması üzerine o kadar çok korku hikayesi okudum ki bir kediye geceleri asla katlanamayacağım inancı katılaştı bende. Düşünsenize siyah bir kediniz var ve siz gece su içmeye kalkiyorsunu veya lavaboya gidiyorsunuz, gece avcılık özellikleri nedeniyle gece uyumayan kediniz önünüzden zıplayıp geçiyor. Benim korku eşiğim çok düştü o yüzden bu durumda inanılmaz korkardım. Gündüzleri her türlü kedi bi tanemdir.  Ama geceleri görmek istemiyorum. Hatta bizim kümeste büyüyen bir kedimiz var. Tavukların koynunda sıcacık uyuyordu yavruyken. Bir keresinde oğlum o daha küçükken ansızın arkasından yaklaşıp bir hamlede yakalamış. Kedi nasıl korktuysa başını çevirip aniden ısırmış oğlumun elini. O günden sonra asla yanımıza yaklaşmadı. Onu kendime alıştırmak için ne taklalar attım. Et süt ne gerekirse verdim ve kademeli yaklaşma yöntemiyle önce kuyruğuna minicik dokundum. Çok ürkekti. Zamanla başına ve derken tüm vücuduna dokunabildim. Ama tabi aylar aldı. Hatta süreçte elimi ısırmak için çok hamle yaptı. Sonra eve kucağıma ve bana alıştı.  Geçenlerde anne oldu. 4 bebeği oldu. Köpekler gece huzur vermediği için yavrularını alıp komşunun bahçesine taşındı sabahına. Çok üzüldüm. Balkonuma gelir sürünür yemek ister. Ona yemek verirken tonla kedi alıştı balkona. Bazen 5 tane oluyorlardı. Artık baş gelemiyordum. Balkon çok kirleniyordu. Miyavlayıp huzur kaçırıyorlardı. Yemek vermeyi kestim. Ama geçen bir tavuk kemiğini benim kediye vereyim dedim. Bir sürü kedi vardı o anda. Diğer kedilerden yemeği kıskanınca elimdeki kemiği almak için beni keskin tırnaklarıyla resmen kesti. Soğudum mikroptan ama kızmadım. Neyse.. Dün gece rüyamda kızım anne diye bağırdı bende dehşetle uyandım. Rüya olduğunu biliyordum ama çok korkmuştum kalbim çarpıyordu. Kızım güya balkonun altından dehşetle seslenmisti.  Sonra kalktım, sahurda yemek hazırlarken balkonda siyah kedilerden biri varmış ve cama dikilmiş. Onu birden görünce nasıl korktum. Gece hiç gelmezlerdi halbuki. Neyse.. Çok uzattım ama kedilerle macera çok ???

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...