Jump to content

Karadeniz Turu Yapmayı Düşünenler İçin Hayat Kurtaran 10 Öneri


İη¢ιѕєℓ

Önerilen Mesajlar

İη¢ιѕєℓ

Çevrenizde gezmeyi çok seven kişilerden duyduğunuz ve heves ederek sizinde bu denli Karadeniz turu yapma isteğinizi duyar gibiyim.

1.Şöyle güzel bir analiz edin.

Karadeniz’e ilk gidişiniz ise turların ve size uygun olanı seçmenizde fayda var. Daha öncesinde nereleri görmek istiyorsunuz buna önceden karar vermeniz gerekiyor. Plansız ve ‘artık bize ne gösterirlerse‘ deyip hazırlıksız olmayın. Araştırın.

 

2. Festival Tarihlerini öğrenin.

 
Bir çok kişinin her dönem çeşitli etkinliklere katıldığı ve artık geleneksel hale getirilen organizasyonlar Ülkenin bir çok şehrine nam salmış durumda. Doğanın yem yeşil güzelliğinin yanında eğlenmek istemez misiniz ? O zaman yıllık izninizi bu tarihe saklayın.

 

karadeniz-festival

 

3. Yola Çıkmadan hazırlık yapın.
Bilmenizi isterim ki seyahate giden kişiler için uçak firmalarının sunduğu ucuz bilet  ve kiralık otomobil paketlerini inceleyin. Uygun bulduğunuz bir paket olmasa da bunu problem haline getirmeyin. Kiralık otomobil konusunda seçici olun ve mümkün olduğunca az yakan modelleri tercih edin. Yolların hepsi asfalt olmayabilir. Bu yüzden altı yüksek araç tercih edin.

 

4. Burası Karadeniz belli mi olur? deyin.
Hiç Şüpheniz olmadan yazlık kıyafetler haricinde yanınıza kışlık bir kaç parça eşya almayı unutmayın. Dört mevsimin yaşandığı yerin Ana yuvası olduğu için temkinli olmakta fayda var. Rakımı yüksek olan bölümler oldukça sisli ve soğuk olacaktır.

sislidaglar

5. Rezervasyon veya Kalacağınız yeri önceden ayarlayın.
illa Karadeniz bölgesi için değil, gideceğiniz her yer için önceden yer ayırtma alışkanlığı edinin. Hele ki yaz aylarında gidecekseniz yer bulamayabilirsiniz.

6. Kendinize bir araba bulun.
Yukarıdaki maddelerde  de yer verdiğim bu konu en önemlisi diyebilirim. Rahatlık bakımından ve eşyalarınızı yanınızda taşımak açısından çok faydasını göreceksiniz. Ayrı bir konuda her yere dolmuş ve otobüsün gitmiyor olması. Araç seçerken araziye uygun olursa konforunuz o denli artar. Yeri geldiğinde çamurdan ve dereden geçebilirsiniz.

 

koy-yolları

 

7. Kıyafet seçimini dikkatli yapın.
En önemlisi olan konulardan biriside budur. Ne var bunda deseniz de bilmeniz gereken en büyük husus altı kaymayan ayakkabılar tercih etmenizdir. dağlık ve çimenlik alanlarda ayağınız çok çabuk kayabilir ve sakatlık çıkabilir.

8. Yerel Halk ile kaynaşın.

karadeniz-koy

 

Karadenizi en iyi anlatacak kişiler Karadenizde ikamet eden kişilerdir. Yörenin güzellikleri ve adetlerini ir de onlardan dinleyin derim. sevecen yaklaşımları ve güler yüzleri günün yorgunluğu üzerinizden atacaktır. Daha önceden kaleme aldığımız Karadeniz’de hayat adlı konumuzu inceleyerek bilmediğiniz bir kaç ilginç ve bir o kadar güzel bilgileri görebilirsiniz.

9. Elinize bir torba alın.
Çat kapı gitseniz dahi sizi karşılayacak kişilerdir Karadenizli insanı. Her gittiğiniz yerden tarihine özel bir hediye bulamasanız da dönüşte torbanızı fındık, çay ve lahana gibi meyve ve sebze dolduracağınızdan emin olun.

10. Tarihi yerleri haritanızda işaretleyin.
Boş durur muyuz hiç tabi ki de bu konuya el attık. daha önceden Karadeniz’de bulunan bütün illerin tarihi yerleri ve turizm kaynakları olan bölgelerin altını diğer bir konumuzda altını çizdik. Artık bütün iş sizin tercihinize kalmış. 

Her şey bundan ibaret, Fotoğraf makinanızı yanınıza almayı ve kendinize anı ölümsüzleştirmek için resim çekmeyi unutmayın.

 

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • Benzer Konular

  • İş HayatınıN KötÜ Gitmesİ İçiN

   hindistanda artık kullanılmayan bir uyguılamadır çünkü herkez tarafından artık biliniyor bu uygulama eskiden bir oyun olarak hediye edilirdi santraç gibi ilerlemeli bir oyun 17 idi adı ama bu oyuna gizlenmiş bir büyüdür. hediye edilen kişiye birde oynaması için fildişi bir kale hediye edilirdi. kalesi her uynadığında bir kaleye geldiğinde bir olmsuzluk yaşardı. öfke para kaybı hastalık gibi.   örnektir yapsanızda bir işe yaramaz

   , Yer: Büyü

  • Düşmanı Helak Etmek için

   Bir Arabi Ayin Son çarşamba Günü Bakire Bir Kiza Hamur Yoğutturulur Ve Bunu Nohut Miktarinca Küçük Parçalara Böldürülür 1001 Tane Olacak 1001 Defa Ya Kahhar Okunur üzerine üflenir O Hamur Deneleri Güvercinlere Saçilir Kuşlar Onlari Yerken Tevekkelü Ya Birkan Bi Helaki Fülan Bin Fülan Bi Hakki Hazihil Esmaişşeriyfeti Hiyel Acel Denir Oradan Arkasina Hiç Bakmadan Uzaklaşilir .

   , Yer: Büyü

  • Sevilmeyen Düşman Olunan Bir Kişiye Zarar Verdirmek için Yapılması Gerekenler

   Bir kimsenin üzerine bela gelmesini yahut hastalığa yakalanmasını istiyorsanız o kişi için şunları yapmalısınız.Cumartesi gününe girilen ilk saatlerde Cumartesi günü ayın son günlerine denk gelirse daha etkili olacaktır.Bir kurşun levha almalı ve bu kurşun levhanın üzerine dar yazmalıdır.Daha sonra bu levha üzerindeki yazıya bakışlar sabitlenerek 110 defa arka arkaya dar denir.Sonra zarar görmesi istenen kişinin zarar görmesi için dua edilir . Yine bu levhanın kişinin evinin ya da iş yerinin iç

   , Yer: Büyü

  • Sırlı Yasin Okuması (Hacetler İçin)

   Uygulama:Cuma gecesi Yasin suresi bir defa okunur.     1.ayet 1000 defa (Yasin harfi)     Yasini uzatarak okursanız daha tesirli olur.Yaasiiin (islam anahtarı)     58.ayet 313 defa, 82 ve 83.ayetler 313 defa tekrarlanır.     sonra aşağıdaki sırlı esma duası 100 defa okunur.     " Yâ Hû sirrullah Yâ Hû şifatullah Yâ Hû Zâtullah Yâ Hû vücudullah Yâ Hû ef'alullah "     Fazileti     Bereket,rızık ve olmasını istediğin hacet ve ciddi zafer için çok etkilidir.   alıntı

   , Yer: Dilek Duaları

  • Sihir,Büyü ve Musallattan Kurtulmak İçin

   Arkadaşlar bugün bir yerde okudugum bir uygulamayı paylaşmak isterim.ünlü bir hocanın tavsiyesi imiş ve çok kişi şifa bulmuş inşallah sizlerde bulursunuz. üzerinizde sihir,büyü veya cin oldugundan şüphe ediyorsanız herhangi bir gün sabah ezanında kalkıyorsunuz ve ezan okunurken bir bardak suya 11 ayetel kürsi,11 fatiha süresi 11 felak,11 nas ve 11 kez la ilahe illa ente sübhaneke inni küntü minezzalimin 11 kezde la havle vela kuvvete illa billahil aliyyil azim     okuyup nefes edin.saba

   , Yer: Büyü ve Nazar İçin Dualar

×
×
 • Yeni Oluştur...