Jump to content

Cinniyi Kovmak İçin


Guest Rooh

Önerilen Mesajlar

Muhammed Masûm Faruki hazretleri buyuruyorlar ki:
(Bir evde, her gece yatmadan evvel ikiyüz defa Lâ havle velâ kuvvete illâ billâhil’aliyyil’azîm (zı peltek okunur) okunursa, o eve dananan cin bile def’ olur, gider).

* Hiltit veyâ şeytân tersi adındaki zamkı yanında taşıyan kimseye cin gelmez. Sar’a hastası, bunu koklarsa, iyi olur. 
{Asa Foetide denilen bu zamk, esmer, pis kokulu, reçine olup, antispasmodique olarak, ya’nî sinirleri teskîn edici olarak Avrupada, toz, hap ve ihtikan şeklinde adale ve sinir gerginliğini gidermek için, kullanılmakdadır.}

* (Ütrüc), ya’nî Ağaç-kavunu bulunan eve cin girmiyeceği, (Hayât-ül-hayvân)da ve (Kâmûs)da yazılıdır.

* Celâleddîn-i Süyûtînin “rahmetullahi aleyh” (Kitâbürrahme fittıbb-i velhikme) kitâbında sihr, nazar ve cinden korunmak için kıymetli bilgi vardır.  (Celaleddin-i Süyuti hazretleri, Kitabürrahma fıttıbb-i velhikme m.174, İlahıyatçı Osman Ünlü, Tam İlmihal Seadeti Ebediyye)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Öncelikle cinlerin musallat olduğu insana neden musallat olduklarını tespit etmek lazımdır ki o sebebi ortadan kaldırmak lazım. Sonrasında insanların etkisiyle mi yoksa kişinin kendisi sebebiyle mi musallat olduğunu anlayıp ona göre yol izlemek lazım . ÇOK ZOR BİR SÜREÇTİR. Özellikle bu işler Allah rızası için yapılmalı ve para isteyen insanlardan uzak durmak lazımdır.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arşivlendi

Bu konu artık arşivlenmiştir ve başka yanıtlara kapatılmıştır.

×
×
  • Yeni Oluştur...