Jump to content

Babaya Gerek Kalmadı! 2 Anneli Farelerle Tıpta Devrim...


Renan

Önerilen Mesajlar

Babaya gerek kalmadı! 2 anneli farelerle tıpta devrim

Babaya gerek kalmadı! 2 anneli farelerle tıpta devrim

Çin Bilimler Akademisi'ndeki uzmanlar iki anneyle, baba olmadan yavru fareler ürettiklerini açıkladı. Çinli araştırmacılar, bunu dişi farelerin birinden yumurta, diğerinden de yarı kromozomlu embriyonik kök hücre alarak sağladı. Bilim insanları "bimaternal" (iki anneli) hayvanların sağlıklı olduklarını ve yavruların daha sonra kendi yavrularına da sahip olduklarını açıkladı. Ancak iki erkek fareden yavru üretme başarısızlıkla sonuçlandı. İki babalı fare yavrularının hepsi doğduktan birkaç gün sonra öldü. Çalışmayı yapan Dr. Wei Li, "Bu araştırma bize genlere müdahale edilerek genetik hataların silinebileceğini ve memelilerde iki anneli üreme engelinin de aşılabileceğini gösterdik" dedi. Bu deneyin sonuçlarını değerlendiren Avustralyalı doğurganlık uzmanı Dr. David Molloy, "Kadınların 20 yıl içinde erkeksiz çocuk doğurmalarının mümkün olabileceğini" söyledi.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Amazon kadınların da varmış diye hatırladım bir yerde okudum sanırım ama hep kız çocukları olurmuş erkek çocuk için dışarıdan erkek köle satın alırlarmış vs.. 

Kadınların böbreklerinde  bir yerinde saklı sperm varmış. Kendi kendilerine hamile kalabiliyor ama hep kız oluyormuş. Valla bende tam bilmiyorum geçmiş zamandan aklımda kalan bir bilgi. Merak edenler Amazon kadınları araştırsın. 

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...