Jump to content

Çakra ve Latife Aynı Şeymidir ?


Esedullah

Önerilen Mesajlar

Günümüzde bazı bioenerji çalışmaları yapan ve çakracı, reikici ve hacamatcıların bilmeden söyledikleri latifelerinizi açarız tabirleri ve çakralarınızla latifeleri açarız gibi tabirleri kullanmaları bunları aynı şey zannettikleri ve latifelerle alakalı bilgi sahibi olmadıkları içindir. Hiçbir (letaif ilimlerinin dışındaki) yöntemler latifeleri açamaz. Ama latifeleri açık olanların çakralarıda açıktır. Çakraları açık olanların latifeleri de açılmış olmaz. Ama latifeleri açılanların vucuttaki çakralarıda açılır. Çakralar meditasyon, egzersiz, hacamat, sülük, reiki, bioenerji, bitkilerle tedavi vb. yöntemlerle çok rahat açılabilir. Ama bu yöntemlerin hiçbiriyle latifeleri açamazsınız. Dua, namaz, oruç, zikir gibi islamda var olan ibadetlerin sair dinlerdeki ibadetlerden en büyük farkı, hem bedenen sağlık, sıhhat, çakra açılımı, aura artırma vb. maddi faydaları içinde barındırır, hemde latifeler ve ruhsal makamları kazanma gibi manevi faydaları içinde barındırır.(ibadetlerin sağlığa faydaları ve havasla tedavi bölümlerine bakın) 
 Bu gün çakralarını açmak için batıl öğretilerle uğraşan müslümanlara ben şahsen üzülüyorum. Yazıkki kendi dininde olan birçok ibadet ve ilimler çakralarını açmayıda sağlar, o batıl öğretilerin veremiyeceği faydaları kazanmayıda sağlar. Aradığı faydayı batılda değilde kendi değerlerinde arasalar veya araştırsalar zaten görecekler. Hatta doğu kaynaklı bir çok ilmin asıllarının, bizlerin değerlerinde, dininde olduğunu, aslında bu asılların bir nevi sanallarını onların geliştirdiğini ve asılları yerine sanalının peşine takılıp gittiklerinide bilecekler. Aslen islamda var olan tayyi mekan, bastı zaman kavramlarına karşılık bunların sunisi diyebileceğimiz astral seyahet, kalplerden geçenleri bilme (kalbi keşif) ve kalp gözü yerine telapati, zihin okuma, üçüncü göz gibi daha birçok metafizik ilimlere yönelik bilgileri inşaallah bu kitabımızın diğer serilerinde değineceğiz.       hkerrar, Envarul Mearif ve Esrarul Hakaik 1

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...