Jump to content

2019 Nisan Ayı Burç Yorumları


beliza
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

 

KOÇ

Senin için bu ay hiçbir şey eskisi gibi olmayacak.Güneş’in burcundaki desteği ve Nisan ayını olumlu duygularla kapatman sana bu ay üstünlük kazandıracak. Gökyüzü şansını zorlaman gerektiğini sana önüne çıkan olaylarla gösterecek. Geçtiğimiz ay herkesi zorladığı gibi, seni de zor durumlarda bıraktı. Hem iş hem de özel hayatında seni yoran olaylar yaşadın. Bir de 7 yıldır burcunda seyreden devrim gezegeni Uranüs’ü uğurladın. Bu durum derin bir nefes almana yardımcı olsa da kimi zaman seni oldukça zorladı. Dile kolay, 7 yıllık bir süreci kapattın kendi hayatında. Nisan ayıyla birlikte kendini daha çok dinlemeye ihtiyaç duyacağını işaret ediyor gökyüzü. Bugüne kadar ilişkilerinde, arkadaşlıklarında hatta ailende yaptığın fedakârlıklara bir sınır getirmek isteyebilirsin. Haklı olduğunu ispatlayacaksın!

Nisan ayı yalnızca seni çok ilgilendirmiyor, çevrendeki kişileri de oldukça fazla ilgilendiriyor. 5 Nisan’da burcunda gerçekleşecek Yeniay, sana yalnızca yeniliklerin kapılarını açtırmayacak, eski hesapları da aynı anda kapatma şansı tanıyacak. "Bu kadar mı?" deme, daha sahneye dostların çıkacak. Dostlarından birinin bu ay sana anlatacaklarına çok şaşırabilirsin! Duyduklarına hemen inanmadan önce biraz beklemeni öneririm. Çünkü bu kişi olanları sırf harekete geçmen için çarpıtabilir ya da abartabilir. Manipüle olmamaya dikkat etmelisin. Başkalarının lafları ile hareket eden biri değilsin; ancak bu ayın rehaveti seni fazla düşünmeden konuşmaya, birilerine karşı gard almaya itebilir. Aman dikkat! Yaşananları uzaklaşarak değerlendirirsen, daha objektif kararlar alabileceksin. Yakınlarının beklentilerinin yine arttığı bir dönemdesin. Geçen ay yaşadığın tüm sıkıntıları geride bırakırken iş yaşamında da sana özel hayatında da sana güzel kapılar açıyor! Bunu fazlasıyla hak ettiğini ben de en az senin kadar biliyorum. Yıpratıcı ilişkileri geride bırakacaksın. Hem ruhunu hem de fikirlerini tazeliyorsun. İyileştirici yönünü devreye sokarken eşin, annen ve baban sana hayran kalabilir. İddialı yapını aktive ederken birçok işi aynı anda halledebildiğini gökyüzü işaret ediyor. İş bilen, gereksiz söylentilere kulak asmayan yanın seni iş ve kariyer adına da bir adım ileriye taşıyabilir. Hakkını kollarken geçmişten hesap soracaksın. Nisan ayında adalet senden yana olacak. Bundan 7 yıl önce uğradığın iftira çözülebilir. Tüm bunları gözlemlerken adeta dejavu yaşayabilirsin.

Nisan ayının gündemi: Destek verdiğin insanlardan, destek bekleyeceğin bir süreç başlıyor.

 

BOĞA 

Nisan ayının şenliğini hissetmeye hazır mısın?Kalbinde kelebekler uçuşuyor. Duygularının karşılığını buluyorsun. Küçük şeyleri önemsemeyecek, hakkını aramaktan vazgeçmeyeceksin. Geçen ayın desteği ile kendine bir yol haritası belirlemiş olabilirsin. Bahar esintisi bu sefer aşk rüzgârını da oluşturabilir. Biraz eğlenme zamanı diyen bu döngüde kendini serbest bırakabilirsin. Sadakatinden şüphe eden insanlar varsa çevrende, onlara bu ay pişmanlık dolu günleri hediye edebilirsin. Sözünün eri insanlar bu günlerde destekçin olacak. Bu sayede ocak ayından beri koşturduğun işlerin belli bir nizama girebilir.

İletişim gezegeni Merkür’ün 17 Nisan’da ateş burcuna geçmesi, ortalığı yakıp yıkan, hareketli, enerjik, bir o kadar da öfkeli bir sinerji yaratacak. Bu vesile ile sakinliğini koruyarak Merkür’ün yaydığı bu etki ile seni zorlayan, sinirlendiren, sabrını taşıran kişiler varsa, gerçek dertlerini öğrenebilirsin. Kendini onların sorunlarını konuşurken bulabilir, bir yandan da problemlerini öğrenebilirsin. Kırdığın, öfkelendiğin insanları anlamaya çalışabilirsin. Belki de hayatın boyunca böyle bir deneyim yaşamadığını fark edebilirsin. İçten içe değiştiğinin farkında olabilirsin. İşin özü bu 7 yıllık döngü seni evrenselleştiriyor.  19 Nisan’da meydana gelen Dolunay, seni uzaklara götürebilir. Düşünmek için zaman istediğin bir ilişkin varsa, arandaki sorunlar bu günlerde yeniden gündeme gelebilir. Öncü burçta meydana gelen Venüsyen Dolunay, şubat ayında yaşadığın dava konusu olan gelişmeleri hızlandırabilir. Eğer sen avukatsan bu sıralar davaların birbirine çok benzemesine şaşırabilirsin. Birilerinden bu günlerde destek almak seni yormasın. Önüne gelen diplomatik yazışmalar için yardım isteyeceğin arkadaşların olabilir. Kendi işini yapan 1970 yılından sonra doğan bir Boğa burcuysan ekonomik anlamda seni uyarmalıyım. 19 Nisan’da gerçekleşecek Dolunay ülkemiz adına oldukça etkili olacak. Bu süreçte sansasyonel haberler dalgalanmalara neden olabilir. Bütçe planlamanı tekrar gözden geçirebilirsin. Eğer iş yerine yeni birini almak istiyorsan bu fikrini ertelemen gerekebilir. Diğer taraftan kendi içinde yaşadığın sorunları fırsata da çevirebilirsin. Önüne çıkacak imkanları değerlendirebilirsen 2019 yılı senin için oldukça keyifli geçecek.

Nisan ayının gündemi: Değişimi çok net hissedeceksin

 

İKİZLER 

İçindeki mücadeleci ruhun bu ay seni hiç yalnız bırakmayacak.Düşüncelerine ilham verecek bir ay yaşayacaksın. Kişisel anlamda yeniden yapılanmak isteyeceksin. Senin doğrularını yavaşça sevdiklerinin önüne bırakıp, sırtını dönebileceksin. Bildiğini okumaktan bu ay vazgeçmeyebilirsin. Gökyüzündeki gezegenlerin seyri kendi içindeki kutsal parçacığı bulmana yardımcı olacak. İç sesinin aktığı yöne doğru gitmek isteyeceksin. Bu döngü arka plana attığın doğal beceriler için zaman veriyor, bence değerlendirmeye almalısın. Haksızlık yapmamak üzerine kurulan mantığını bu ay fazlasıyla işleteceksin. Sözüm sana imalarından sıkıldığını fark ettirip konuşmalarında belirli kişileri hedef alarak açık olacaksın. "İyi mi yaptım kötü mü?" diye düşünmeye vaktin dahi olmayacak çünkü seni dolu dolu bir Nisan ayı bekliyor. 

Kendine güveninin artacağı Nisan ayında, özellikle akrabalarının eleştirilerine kulak vermeyebilirsin. Ailende aynı hatayı sürekli tekrarlayan bir kişiye de tavrını net bir şekilde ortaya koyabilirsin. Eğer bir ilişkin varsa güven teması bu ay aranızda çok önemli bir konu olabilir. Alacak – verecek konularında Nisan ayı boyunca kafan bir hayli meşgul olabilir. Bu karışıklığın üstesinden gelmek için de borçlarını düzene koyup, bir ödeme planı yapacağına işaret ediyor gök kubbe. Kimsenin hakkının sende kalmadığını herkes biliyor. Bu süreçte canın biraz sıkılsa da ay sonunda maddi anlamda düzlüğe çıktığını göreceksin. Dışarıdan çalışan, belirli bir işi olmayan İkizler burcuysan, ki böyle bir tam sana göre çok iyi biliyorsun, ekstra işler alabilirsin. Her ne kadar hiçbir işe hayır demesen de işlerinin yoğunluğu sebebiyle sıkışman sonucunda çevrendeki kişilerden de yardım isteyeceksin. Bu anlamda maddi olarak rahatlama da sağlayacaksın ancak kazandığın paranın bir kısmı iş yaptırdığın kişilere de gidecek. Kendi işini kurmak isteyen bir İkizler burcuysan 19 Nisan’daki Dolunay’ı sana hatırlatmak isterim. Senin gibi hava burcunda gerçekleşecek bu Dolunay’ın etkileri Mart ayında yaşadığımız Dolunay’a benzer olacak. Hatırlarsan o süreçte hiç olmayacak yerlerden eline para geçmişti. Yine benzer günler yaşayabilirsin.

Nisan ayının gündemi: Hayatını düzenlemeye başlayacaksın.

 

YENGEÇ 

Gezegenlerin seyri, sana baharın haberciliğini yapıyor.Nisan ayını çok daha farklı duygularla karşılayacaksın. Birçok kişinin kritik yapmasına neden olan ayı geride bırakırken sen de kenara çekilip çevrendeki insanları gözlemleyebilirsin. Kimlerin nelerden etkilendiğini, ne kadar abartılı tepkiler verdiklerini veya ne kadar duyarsız olduklarını yorumladın. Şimdi biraz daha esneme, endişeni örten duvarları yıkma zamanı geldi.  Gökyüzü nefes almanı sağlayacak çünkü öncü elementlerin etkisine teslim olacak. Her şeyin aslında seninle başlayıp srninle devam ettiğini ve ancak sen istersen bittiğini veya bitmediğini fark ettirecek. Gökyüzü kişisel olarak misyonunu destekleyecek, gelişimine yardımcı olacak. Aynı zamanda bağlarından, korkularından kurtulduğunu gösterecek.

Korkuları olan insanları her zaman tolere etti. Ancak yalana tahammülünün olmadığını bir kez daha fark edeceksin. Çelişkili konuşmaların arkasında aksi giden konuların döndüğünü anlayabilirsin.  Bu ay ruh halin olabildiğince tutkulu. Yeni bir ilişkiye başlamış Yengeç burcuysan, ayakların yerden kesilecek ve coşkunla karşındaki kişiyi yükseltebileceksin. İfadelerinde abartılı konuşmalar yapabilir, özgüveninin arttığı bu ayda normalde hayır diyeceğin sorumluluklara evet diyebilirsin. Bu dönem sevgiline veya eşine vereceğin sözleri bir kere daha düşünmelisin. Abartılı ifadeleri ayın sonuna doğru daha iyi yönetebilirsin. Çünkü 19 Nisan’dan sonra öncü burçtaki ikinci Dolunay bazı şeyleri, adeta dejavu gibi yeniden önüne koyuyor. Bunun nedeni ise; bu Dolunay’ın geçtiğimiz ay, aynı burçta tekrar ediyor olması… Bu yüzden kendini bazı şeyleri tekrar yapıyor, tekrar konuşuyor ve tekrar aynı hislerin içinde yaşıyor olarak bulabilirsin. Önsezilerinin gücü sayesinde bu ay maddi ve manevi anlamda kârlı çıkacaksın. Eğer kalbi boş bir Yengeç burcuysan, seninle ilgilenen kişilerin asıl niyetini öğrenebilirsin. Eğer bu kişiye karşı içinde en ufak bir şüphe bile varsa, macera peşinde mi yoksa hayatının aşkını mı arıyor ayın ikinci haftasından sonra anlayabilirsin. Kalbine kimsenin boş umutlar vermesine izin vermeyeceğini söylüyor gökyüzü.

Nisan ayının gündemi: Hislerin sana yardımcı olacak.

 

ASLAN 

Artık bardağın dolu tarafını görme zamanı geldi.Boşa harcanacak ne zamanın ne de duyguların var. Eski borçları, kapatılmamış gönül ilişkilerini tek tek incelemeye alabilirsin. Bu ay senin için motivasyon ve kazanç anlamına gelecek. Enerjini destekleyen Güneş’in konumu ateş elementinden toprak elementine geçiş yapacak. Bu evrede şansını zorlamak isteyeceksin. Bir süredir kapında nöbet tutan sorumlulukların için destek isteyebilirsin. Haklı olduğun konularda kargaşa yaratanları bertaraf ediyorsun. Yalnızlık duygusu sana yakışmıyor sen de biliyorsun. Beklentide olduğun fırsatlar her an karşına çıkabilir. Ne yaparsan yap verdiğin sözleri tutmayı unutma. İçine düşen kuruntuların sebepsiz olmadığını çözeceksin.

10 Nisan’da geri gidecek şans gezegeni Jüpiter’in seni yakından etkilediğine tanıklık edeceksin. Bir anda önüne gelen iş fırsatları yavaşlayabilir. Hemen kısmetsizlik olarak yorumlama, ağustos ayının ikinci yarısından itibaren önün açılıyor.  Son 14 yıldır aynı işi yapan 1970-1984 yılları arasında doğan bir Aslan burcuysan, bu sıralar kendi işini kurma ya da işindeki yapıyı düzenlemeye yönelebilirsin. İşin ve kariyerinle ilgili dönüm noktası olacağını işaret eden nisan ayı, son 7 yıllık döngüyü kırdığını fark ettirecek. Kaderin yeniden yazıldığı günlerden geçiyorsun, şans gezegeni sana benzer bir elementte geri gidiyor ve ufak tefek aksilikleri getirebilir. Ama dert etme işler çok hızlı yol alabilir. 19 Nisan’daki Yeniay aynı zamanda farklı alanlarda para kazanabileceğini işaret ediyor. Sanatsal yetenekler, sahne önü gibi işleyişi tetikleyen gündem seni eğlence dünyası ile karşılaştırabilir. Bu alanlardan para kazanmaya başlayabilirsin. Eğer işin içinde spor, spor salonları, güzellik merkezi gibi alanlar varsa buralarda yapacağın değişiklikler için danışmanlık hizmeti alabilirsin. Keyif, eğlence, sosyal fonksiyonlar anlamına gelen bu döngüde kısmetli günler kapıda…

Nisan ayının gündemi: Hayatının merkezinde sen olacaksın

 

BAŞAK

Olduğun yerde saymak mı? Hiç sana göre değil.Sağlamcı bir aydan geçiyorsun. Baharın ilk günleri seni sakinleştiriyor. Oldukça yorgun bir aydan geçtin. Yönetici gezegenin Merkür’ün her geri hareketi bazen seni alıp götürüyor bazen de yıpratıyor. Sence hepimiz yansıttığımız kişi miyiz? Bugünlerde aydınlığa kavuşman henüz keşfettiğin taraflarınla baş başa kalmanı sağlıyor. Ne demek istediğimi daha net anlamak istiyorsan, 26 Mart’tan bu yana 7. evinde hareket eden Venüs hayatına aldığın kişilere bir göz atmanı tavsiye ediyor. Her biri aslında son günlerde benimsediğin düşünce ve fikirleri yansıtıyor. Hayatının rötuşa ihtiyacı olan noktalarını keskin bir şekilde görebileceksin. Farklı tecrübeler ve yeni fikirler de bu süreçte olgunlaşmana eşlik ediyor. Özgün tarafları olan bir karakterin var. Bu orijinal yanın ise yeniden açığa çıkıyor.

Olduğun yerde saymak mı? Hiç sana göre değil. Her koşulda risk almaktan yana olan gönlün bu ay da seni şaşırtmayacak. Ciddiyetle yaklaştığın, bir sonuca varsın diye uğraştığın her konuda gökyüzü sürekli önüne bir engel çıkardı. Özellikle geride bıraktığımız ay, geleceğinle ilgili kendini bile ikinci plana koyup sorumluluğunu üstlendiğin her konu koca bir ağırlık oldu omuzlarında. Merak etme, bu ay omuzlarındaki ağırlık bir miktar da olsa hafifliyor. Mart ayının sert rüzgârı nisan ayında hafifleyecek. Gökyüzü gündemi kendini Nisan ayında da belli ederken sen de planlarını ona göre yapıyorsun. Hayatındaki insanların her birinin senin gibi düşünmediğini kabulleneceğin ve hata yapmaktan çekineceğin bir ay seni bekliyor. Mart ayında yapacağın ortaklığı, nisan ayına ertelediysen, "Aman ne olacaksa olsun" diyerek imzalamamanı tavsiye ederim. Geçtiğimiz ay 21 Mart’ta yaşadığımız Dolunay’ın bir benzerini yaşayacağımız 19 Nisan Dolunay’ı seni bu anlamda uyarıyor. Önüne gelen sözleşmeleri dikkatli incelemeni öneririm. Kaçırdığın küçük bir detay sonradan başını ağrıtabilir. Gökyüzü bugünlerde iddialı isimleri ve olayları bir araya getirebilir.

Nisan ayının gündemi: Hayatındaki insanların senin gibi düşünmediğini fark edeceksin.

 

TERAZİ 

Emeklerin karşılıksız kalmayacak.Nisan ayı sana çok iyi gelecek. 2019 yılının ilk aylarında hedefine aldığın planlarının bu ay yavaş yavaş gerçekleştirmeye başlayacaksın. Hiçbir şey için acele etmeyecek, düşünmeden adım atmayacaksın. 2019 yılının ilk üç ayında hem senin hem de gökyüzünün gündemi oldukça yoğundu. Bu ay yine yoğun olacağını bilmelisin. Ancak o kadar güzel, o kadar tatlı bir yoğunluk yaşayacaksın ki, "İyi ki" demekten kendini alamayacaksın. 5 Nisan’da karşıt burcunda Yeniay gerçekleşirken, 19 Nisan’da Mart ayının sonunda yaşadığın, baharı karşıladığımız gün yaşanan Dolunay’ın bir benzeri yine burcunda gerçekleşecek. İşin aslı, burcunda bir devrim gerçekleşiyor. Çünkü iki ay üst üste aynı burçta Dolunay gerçekleşmesi çok sık rastlanan bir durum değildir. Bu durum önünüzü çok daha net görmenize yardımcı olacak. Yalnızca sizi ilgilendiren değil birçok kişiyi de etkisi altına alacak olan olaylar hayatına da bir yerden sonra netlik kazandıracak.

2019 yılının senin için ayrı bir anlamı var. 7 yıldır yaşadığın belirsizlikleri çözmene yardımcı olacak bir döngüden geçiyorsun. Evliliğin bittiyse arkandan konuşulanları anlamakta zorlanmayacaksın. 5 Nisan’da karşıt burcunda bir Yeniay meydana geliyor. Ateş elementli Yeniay, ilişkilerine dair ekarte etmen gereken konuları gündeme getirebilir. Eğer eşinin ya da sevgilinin ailesinden yana problemlerin varsa eskisi kadar bu konunun üzerinde durmayabilirsin. Çalışma hayatıyla ilgili dertlerin varsa baskı kurmaktan vazgeçeceksin. Hatta ilişkiler adına yaratıcılığın gelişirken, uzun zamandır çalışma hayatında değilsen iş yaşamına geri dönebilirsin. Birikimler konusunda senin de desteğin olmalı fikrini geliştireceksin. 19 Nisan’da gerçekleşecek Dolunay, seni yakından ilgilendiriyor. Burcunda gerçekleşen Dolunay’ın bir benzerini Mart ayında yaşadın. Bu ay da benzer konular gündeme gelebilir veya menfaatle önüne gelecek meseleler olabilir. Aşk hayatın yılın ilk üç ayında deyim yerindeyse seni yıldırdı. Bu ayı sakin ve huzurlu geçirmek istiyorsun. Bu nedenle de hayatındaki kişilere karşı sınırlarını belli edeceksin. Ancak gökyüzünün bu anlamda sana sürprizleri de olacak.

Nisan ayının gündemi: Senden af dileyecek kişilerle yüzleşeceksin.

 

AKREP 

Aşk daima kazanır mı?Nisan ayı senin için oldukça ilginç bir ay oldu. Sebebi ise hiç ummadığın kişilerin seni hayal kırıklığına uğratması. Neredeyse eşinden ailene, sevgilinden yakın dostuna kim varsa hepsinden yana yaralandın. Tüm bunları yaşamanda geçtiğimiz ay Merkür’ün geri gitmesi, Uranüs’ün burç değiştirmesi çok etkili oldu. Şimdi de 17 Nisan’da burç değiştirecek olan Merkür’ün desteğini hissedecek, yol ayrımına geldiğin kişilerle ilişkilerini yeniden toparlayacaksın. "Her şey anlattığın kadar kolay mı olacak Twitburc?" dersen, hayır. Senin için sancılı bir süreç olacak ancak mükafatını da alacaksın, hiç merak etme. Gezegenlerin seyri hayatına dokunmaya hazırlanırken sen de değişime açık olmalısın. Bazen bir insanın payına düşen belki de en iyi olandır.

5 Nisan’da sabah saatlerinde ateş burcunda gerçekleşecek Yeniay sana destek olurken, hayatının belli başlı alanlarına dokunacak. Düzenlemeye nereden başlayacağım dersen, önce düşüncelerinden, daha sonra da arkadaş çevrenden. "Daha acil durumlarım var, önce ailemi toparlamalıyım" diyorsan, bu ay onların üzerinden biraz elini çekmeni tavsiye ederim. Belki de görmeleri gereken senin desteğin olmadan ne kadar eksik kaldıklarıdır. Maddi olarak yaşadığın sıkıntılarını bu ay yavaş yavaş toparlarken, 19 Nisan’da hava burcunda gerçekleşecek Dolunay ile derdin biri bitiyor biri başlıyor diyebilirsin. Aslında bu Dolunay olayları daha olumlu bir bakış açısıyla değerlendirmeni sağlayacak. Hatalarını fark edecek, tekrarı olmayacağından emin olacaksın. 20 Nisan’da ateş burcuna geçecek olan Venüs, ikili ilişkilerini de abluka altına alacak. Aslında sen zaten evliliğin, ilişki ile ilgili değişmeye geçtiğimiz ay zaten başladın.  Kalbini, hayatını zorlayan herkesi yaşamından göndermeye başladığını söylemiştim. Ancak bazı bağlar var ki sen istemesen dahi devam edebiliyor. İşte eğer sende bir türlü gönül bağını koparamayan bir Akrep burcuysan eski sevgilin ya da eşinle ilgili gelişmelere hazır olman gerektiğini söyleyebilirim. Özellikle bittikten sonra bir süredir görüşülmeyen ilişkileri yeniden alevlendirmek, her şeyi eski haline getirmek isteyebilirsin. Ancak kalbini ve aklını bir tutmakta zorlanacağın bu döngüde fevri kararlar vermemeni tavsiye ederim.

Nisan ayının gündemi: Bu ay önceliği kendine vereceksin.

 

YAY

Aşk hayatının her alanında ama sen neredesin?Yılın en zor ayını geride bırakırken Nisan ayını en az hasarla atlatan burçlardan biri de sensin. 2019 yılı senin için birçok şeyi ifade ediyor. Baharı daha da hissedeceğin bu ay kalbine de bahar gelecek. Hem kalbinin hem de aklının karışıklığını geride bırakacaksın. Mart ayında karar almaktan çekindiğin, kararsızlık yaşadığın konular bu ay tekrar karşına çıkacak ve kolaylıkla çözüme kavuşturacaksın. Bu ay senin için maddi konuları da ön plana çıkaracak. 5 Nisan’da senin gibi ateş burcunda gerçekleşecek Yeniay maddi konuları gündemine getirmekle kalmayacak, içinin de rahatlamasını sağlayacak. Hatırlarsan 2019 yılının en şanslı burçları arasında seni de ilan etmiştim. Bu şansının sebebi ise hem yönetici gezegenin olan hem de burcunda hareket eden Jüpiter! Eminim bu satırları okuduğun zaman "Hani nerede şans Twitburc?" diyebilirsin. Senden ricam aramızda bıraktığımız 3 ayını düşünmen ve kazançlarını, kaybettiklerini bir kenara not alman. Yaşam seni nelerin kıyısından döndürdü, sen "Dünya varmış" derken kimlerin başına çorap ördü, istersen dön bir bak.

Evli ya da ilişkisi olan bir Yay burcuysan, sevdiğin insanı daha çok sahiplenebilir; koruyucu bir rol üstlenebilirsin. Duygularını ifade etmek konusunda pek başarılı olmadığını düşünüyorsan bu ay zincirlerini kırmana yardımcı oluyor. Duygularını tavırların ve konuşmalarına yansıtırken, karşı tarafın da “Acaba beni gerçekten seviyor mu?” soruları eşliğindeki şüphelerin de azalıyor. Zor günlerin ardından sevdiğin insanın senin için maddi- manevi bir sığınak olmasını bekleyebilirsin. Bekar bir Yay burcuysan, bu ay cazibenle dikkatleri çekmeye hazır ol. Gezegenlerin desteğiyle aşk hayatında hareketlilik başlayacak. Yalnızca bakışarak anlaştığın biriyle yolların aşk anlamında kesişebilir. Kartlarını açık oynamayı seven birisin ama bu ay biraz gizemli davranmak aşk hayatına heyecan katabilir. Eğer kalbine dokunan birini bulup, bu dönemde bir ilişkiye başlarsan, ilişkinde karşılıklı güven esası ve sahiplenici tavırlar ön plana çıkabilir.

Nisan ayının gündemi: Yalnızlık duygundan uzaklaşıyorsun.

 

OĞLAK 

Bu ayın senin için önemli bir anlamı olacak.Nisan ayında aldığın kararların sonuçları senin için çok önemli. Hata yapmanın bazen ağır bedellere sahip olabildiğini öğrendin. Tecrübelerin de bir o kadar taze… Geride bıraktığın bir yılı kendine hatırlatmanı tavsiye ederim. Neden mi? Çünkü düşünmeye, sorgulamaya, sabretmeye pek vaktin olmadığı günlerdesin. Aile ve aşk hayatına yönelik konularda içgüdüsel kararlar almaya meyilli olduğunuz bir ay olacak. Nisan ayında doğrularından asla şaşmayacaksın. Bu konuda seni zorlayan kişilerle de karşılaşabilirsin. Özellikle baba figürü ve otoriter kişilere karşı bir isyanın olacak. "Artık kendi halime kalmak istiyorum kimse hayatıma karışmasın" diyeceksin. İşin aslı haklı da olacaksın. Daha gerçekçi olacaksın ve yeni seçimler yapacaksın. Geride bıraktığımız günlerde sürekli karşı karşıya geldiğin ve haksız olduğu halde, üste çıkmayı başaran o insanlara karşı Nisan ayında gardını alacaksın. Deyim yerindeyse senin için soğuk savaş başlıyor. Pasif direnişinin karşılığında şaşkınlığa uğrayan kişiler ne yapacaklarını şaşıracaklar. Gökyüzü geride bıraktığımız günlerde seni yaralarınla yüzleştirmekten bir an olsun vazgeçmedi. Mart ayı aslında herkes için tam olarak böyle bir aydı. Senin için biraz daha zor oldu çünkü devrim gezegeni Uranüs, toprak burcunda yeni 7 yıllık bir seyir başlattı. Tabii bu seyirden sen de nasibine düşeni alacaksın.

5 Nisan’da ateşin öncüsünde gerçekleşecek Yeniay’la; yalnız bir Oğlak burcuysan, kendini bir anda romantik bir ilişkinin içinde bulacağını işaret ediyor. Son dakika katılacağın davet ya da organizasyonda eskiden tanıdığın ancak birkaç kez karşılaştığın kişiyle bir anda derin bir sohbet gerçekleştirebilir ve kendini romantik bir yakınlaşmanın içinde bulabilirsin. Ondan gerçekten hoşlandığını, kafa dengi olduğunu, sohbet etmekten keyif aldığını anlayacaksın. Kendini ifade etmekte ketum bir burç olduğunu sana bir kez daha hatırlatmalıyım. Dinlemeyi seviyorsun ancak özellikle dağınık veya abartılı anlatımlara katlanamadığını ve bu duyguyu karşı tarafa yansıttığını da en iyi sen biliyorsun.

Nisan ayının gündemi: Hislerin seni yanıltmayacak.

 

KOVA 

Neşeli ve coşkulu bir Nisan ayı seni bekliyor.Bu ay, farkındalığın artacak ve arada kendine özel molalar vereceksin. Ay sonuna doğru çevren tarafından merak edilebilir hatta hiç ummadığın imalara maruz kalabilirsin. Sen her şakanın ve sözün altında gerçeklik arayan bir burçsun ve bugüne kadar da bu bakış açısı seni hiç yanıltmadı. Evet, acele edebiliyor, hızlı düşünebiliyor ve zaman zaman da son söyleyeceğini başta söylüyor olabilirsin ama gel gör ki şaka, espri ve ufak takılmaları sen yapmıyorsun, yapıldığı zaman da altında bir şeyler çıktığını da en iyi bilenlerdensin. Ne kadar hoşuna gitmese de hiç ummadığın kişilerle bu duyguyu yaşayacaksın.

Gökyüzünde tuhaf ama tekrar aynı anı yaşadığını hissedeceğin bir Dolunay gerçekleşeceğinden bahsetmiştim. Bu süreçte duygularını yönetebilir, olayların netlik kazanması için kendine zaman tanıyabilirsin. 11 Ağustos’a kadar geri gidecek olan şans gezegeni "Aksilikler hep mi beni buluyor" diyeceğin olaylar yaşamana neden olabilir. Nedir bu olaylar dersen; alım satım yapacağın sırada satıcının vazgeçmesi, evinde suyla ilgili problemler yaşaman hatta ve hatta evinin ya da iş yerinin anahtarını kaybetmen… 30 Nisan’dan itibaren Satürn geri hareketine başlıyor. Hem de 18 Eylül’e kadar. Bu satırları okurken lütfen"Her şey daha ne kadar karışabilir?" deme. Bir şeylerin düzenlenmesi için önce dağıtıyoruz. İşinde birebir çalıştığın kişilerle sorunlar yaşıyorsan, hatta Nisan ayının başından itibaren gerildiyseniz 19 Nisan Dolunay’ının toparlayıcı olabileceğini, aslında yaşadığınız gerginliklerinin başkalarından kaynaklandığını öğreneceksin.  Uzun zamandır aynı yerde çalışan bir Kova burcuysan, çalıştığın yerde çarpık bir ilişkinin döndüğünü de fark edebilirsin. Etik değerlerini göz önünde bulundurarak ne yapacağına karar veremeyeceğin günler yaşayabilirsin. Ancak bir Kova burcu asla yanlış olanı görmek istemez ve sen de bu süreçte üzerine düşeni yapacaksın. Olgunlaşma evresinden geçtiğini, eskisi gibi tepkiler vermediğini, aceleci çıkarımlar yapmadığını, farklı davrandığını, insanların yaptığı ilk hamlelere karşı önyargılı davranmadığını ve kişiselleştirmediğini fark edeceksin.

Nisan ayının gündemi: Senin dışında gelişen olaylar olabilir.

 

BALIK 

Nisan ayına gümbür gümbür duygularla başlayacaksın.Kalbini sıcacık hissedecek ve dünyayla el sıkışarak barışacaksın. Aşkın derinliklerinde kaybolarak, içindeki sevginin her yere dağılmasını arzulayacaksın. Bu gücü nereden mi alacaksın? Kalbinde bu kez Venüs’ü misafir ediyor olacaksın. Geçtiğimiz günlerde burcuna taşınan Venüs, 20 Nisan’a kadar burcunda misafir olacak. Nisan ayında Venüs, kalbini yumuşatmak, toparlamak, iyileştirmek ve herkesle uzlaştırıp barıştırmak için elinden geleni yapacak. Duygusal, sahiplenici ve korumacı duyguların ön planda olduğu bir Mart ayını geride bıraktın. Nisan ayı ilişkinle ilgili birtakım düzenlemeler yapacağın bir ay olacak. Ancak biliyorsun, her değişim sancılı bir döngüdür. Bu dönemde sevdiğin insana bulunacağın itiraflar aranızda bir güç savaşının doğmasına sebep olabilir. Aman dikkat!

Mart ayında sürekli karşı karşıya geldiğin insanların üzerinde baskı kurmasına izin vermeden atlatan bir Balık burcuysan, artık seni hiçbir şey kolay kolay durduramaz. Önünü görmeye en çok ihtiyaç duyduğun günler nihayet geride kaldı. Artık sahnede kendinden emin, yönünü tayin etmiş bir Balık burcu var. Nisan ayında ailevi meseleleri yavaş yavaş ardında bırakmaya başlıyorsun, öncelikle bu müjdeli haberi sana verebilirim. Bu ay son 5 ayda omzuna yüklenen tüm yük hafifliyor ve rahat bir nefes alıyorsun. Çevren genişliyor ve Nisan ayında nereye gidersen git, sana bir kısır döngü içerisinde olduğunu hissettiren şartlardan kurtuluyorsun. İlişkinle ilgili bazı huzursuzluklar varsa, kafanda oturtamıyorsan, bir şeyler olmuyor demektir. Ancak bir türlü dile getiremiyorsan ve elinde somut bir konu yoksa işte burada gökyüzü yine seni destekliyor olacak. Çünkü yönetici gezegenin Neptün ile Venüs'ün ilişkisi ve bununla birlikte Merkür'ün de burcunda 15 gün misafir olması arkandan çevrilen işlerin önüne gelmesini sağlayabilir. Kime güvenmen gerektiğini ve birlikte olduğun kişinin gerçekten senin gözünde nerede olması gerektiğini güncelleyeceksin.

Nisan ayının gündemi: Aşk hayatında yepyeni bir dönem başlıyor.

 

 

 

 

 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...