Jump to content

5 Nisan 2019 Koç Burcunda Yeniay


beliza
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

Nisan ayının ilk gökyüzü hareketi 5 Nisan’da gerçekleşiyor. Türkiye saati ile 11.50’e Koç burcunun 15. derecesinde oluşacak bir yeniay ile Nisan ayına hoş geldin diyoruz. Yeniay haritasında Yengeç burcu yükselirken yükselen burcun yöneticisi Ay da Koç burcunda ve 10. evde yer alıyor.

Yeniay’ın öncü niteliğinde ve ateş elementinde yer alan Koç burcunda gerçekleşmesi; önünü sonunu düşünmeden cesurca risk alacağımızı ve yeni başlangıçlarda bulunmak için sabırsız bir şekilde harekete geçeceğimizi gösteriyor. Önümüzdeki günlerde tabiri caizse yayından fırlamaya hazır bir ok gibi olmamız mümkün.

Yeniay haritasındaki ateş ve su elementi yoğunluğu bize mantığımızla değil güdülerimizle ve duygularımızla hareket etme eğiliminde olacağımızı anlatıyor. Haritada hava elementinin zayıf olması ise harekete geçtiğimiz konularda başkalarının fikrini önemsemeyeceğimizi, uzlaşı kültüründen uzak bir tavır sergilemeye meyilli olacağımızı gösteriyor. Yani “ben böyle istiyorum” diyerek kendi başımıza karar alma ve harekete geçme, sonrasında ise bu tavrımız ile çevremizdeki insanları kırma ve ikili ilişkilerimizi yıpratma riskimiz var.

Yeniay enerjisinin devam ettiği on beş gün boyunca gözü kara hamlelerde bulunma ve aklımıza geleni geldiği anda yapma hevesimiz yüksek. Ancak biz ne kadar cesur olursak olalım, işlerin tereyağından kıl çeker gibi ilerlemediğini göreceğiz. Birçok engelle karşılaşacağız ve mücadele etmemiz gerekecek. Bu süreçte zorluklar gözümüzü korkutmayacak, yenilikler bize her zamankinden cazip gelecek ama olaylar pek de rahat ilerlemeyecek. Bir diğer deyişle zorlu rakipler, hırs, mücadele ve gerilim önümüzdeki günlere damgasını vuracak.

Koç Yeniayının yükselen burçlara göre bizi nasıl etkileyeceğine gelince:

Koç: Burcumuzda gerçekleşen Yeniay’da kişiliğimiz ve dış dünyaya yansıttığımız imajımız ön plana çıkacak. Düşünmeden hareket etmemeli, kendimizi olmayacak tehlikelere atmamalıyız.

Boğa: Koç burcundaki Yeniay bizi bilinçaltımızla yüzleştiriyor.Sosyal çevreden ve dış dünyadan bir süre ayrı kalmak kendimizi tekrar şarj etmemizi sağlayacaktır.

İkizler: Koç burcundaki Yeniay sosyal çevremiz, arkadaşlarımız ve hayallerimiz ile ilgili konuları gündeme getiriyor.Çevremizde bizimle rekabet edecek, bizi engellemek isteyecek kişiler olabilir.

Yengeç: Koç’taki Yeniay kariyer ve sosyal statümüzle ilgili gelişmeleri ön plana çıkarıyor.Ancak kırıcı olmaktan kaçınmalı, karşımızdaki insanları da dinlemeli, düşünmeden harekete geçip sonradan pişman olacağımız sözleri söylememeliyiz.

Aslan: Koç Yeniay’ı yüksek öğretim, yurt dışı konuları üzerine odaklanacağımızı işaret ediyor. Kendimizi ifade ederken dikkatli olmalı, başımızı belaya sokacak sözler sarf etmekten sakınmalıyız. Fikirlerimizi dile getirirken daha esnek olmamızda yarar var.

Başak: Koç Yeniay’ı, sekizinci evimizde gerçekleşiyor. Ortak kaynaklar, eşimizin parası, vergi, sigorta, miras gibi . Temkinli adımlar atmalı ancak yeni girişimlerden kaçınmamalı ve ortağımızın ya da eşimizin finansal konulardaki yeni fikirlerine açık olmalıyız.

Terazi: Bu Yeniay döneminde ikili ilişkiler ve ortaklıklar odak noktamız haline geliyor. Bu dönemde ilişkimiz konusunda tamam ya da devam kararı alabiliriz.

Akrep: Koç Yeniay’ı sürecinde iş, sağlık, günlük hayat rutinlerimiz ön plana çıkıyor.  İş ortamımız değişebilir.Günlük hayatımızda çeki düzen vermemiz gereken şeyler varsa tam sırası.

Yay: Koç Yeniay’ı bize ikili ilişkiler, çocuklar, hobiler, sosyal çevremiz ile ilgili konulara odaklanacağımızı gösteriyor.Eğer ilişkimiz yoksa, bu Yeniay, yeni bir aşkın habercisi olabilir. Yeni bir hobi edinebilir, çocuğumuz varsa onlarla ilgili güzel haberler alabilir, yeni bir adım atabiliriz.

Oğlak: Yeniay döneminde ev ve aile ile ilgili konular ön plana Çıkıyor. Aile üyeleri ile tartışmaktan, kırıcı olmaktan kaçınmamızda fayda var.

Kova: Koç Yeniay’ı döneminde yakın çevre ve kardeşlerimizle ilgili konulara odaklanıyoruz.Tartışmaktan, sonra pişman olacağımız sözler söylemekten kaçınmalıyız. 

Balık: Koç Yeniay’ı döneminde finansal konular ve kendi öz değerimiz üzerine odaklanıyoruz. Temkini elden bırakmamalıyız ancak bu dönemde cesur ve öz güvenli adımlar atmak ve yeteneklerimizin farkına varmak bizi finansal olarak başarıya götürecektir.

 

 

 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...