Jump to content

Ağız Kokusu Boşanma Sebebi midir?..


Renan

Önerilen Mesajlar

Ağız Kokusu Boşanma Sebebi midir?

AĞIZ KOKUSU BOŞANMA SEBEBİ MİDİR?

Sosyal yaşamda olduğu kadar, bireysel anlamda da insanı zorlayan bir konudur ağız kokusu… Tabi ki bundan en çok etkilenecek olanlar kişinin en yakınında bulunanlardır. Bunların başında ise eşler gelmektedir.

Ağız kokusu çeşitli rahatsızlıklardan kaynaklanabileceği gibi yetersiz hijyen bakımı ve sigara kullanımından da kaynaklanabileceği bilinmektedir. Aslında öyle bir konudur ki işin sonu boşanmaya kadar gidebilmektedir.

Peki, ağız kokusu başlı başına bir boşanma sebebi midir? Bu konu 2003 yılında taraflar arasındaki bir boşanma davasına konu olmuş ve sonrasında Yargıtay Hukuk Genel Kurulunun 13/04/2005 tarihli 2005/2-208 Esas ve 2005/262 Karar sayılı kararı ile konu netliğe kavuşturulmuştur.

Taraflar arasındaki “boşanma” davasından dolayı yapılan yargılama sonunda; Küçükçekmece 1. Aile Mahkemesince boşanma davasının kabulüne tazminat ve nafaka talebinin reddine dair verilen 10.10.2003 gün ve 2003/172 E, 752 K. sayılı kararın incelenmesi davalı vekili tarafından istenilmesi üzerine, Yargıtay 2. Hukuk Dairesinin 12.02.2004 gün ve 477 E, 1542 K. sayılı ilamı ile

(… Ağız ve vücut kokusu başlı başına boşanma nedeni değildir. Davalıda var olduğu iddia edilen bu rahatsızlığın tedavisinin mümkün olup olmadığı, davalının tedaviden kaçınıp kaçınmadığı bu rahatsızlığın evlilik birliğini davacı koca için çekilmez hale getirip getirmediğinin uzman hekimlerden oluşan sağlık kurulu raporu ile belirlenmesi, sonucuna göre karar verilmesi gerekir. Mahkemece tebliğ edilen açıklamalı davetiye bu koşulları içermediği gibi davalı kadın daha sonra duruşmaya gelip hastaneye sevkini istediği halde bu konuda işlem yapılmaması da doğru değildir. Bu yönler araştırılıp incelenmeden eksik incelemeyle yazılı şekilde hüküm kurulması doğru bulunmamıştır…)

Gerekçesiyle bozularak dosya yerine geri çevrilmiştir. Yeniden yapılan yargılama sonunda mahkeme önceki kararında direnmiştir. Ancak Yargıtay Hukuk Genel Kurulu bu direnmeyi usul ve yasaya aykırı bularak bozmuştur.

Yani özetle; ağız ve vücut kokusu, başlı başına boşanma nedeni değildir. Boşanma nedeni sayılabilmesi için aşağıdaki unsurların tespit edilmesi gerekir.

Taraflarda var olduğu iddia edilen bu rahatsızlığın;

Tedavisinin mümkün olup olmadığı,

Tarafların tedaviden kaçınıp kaçınmadığı,

Bu rahatsızlığın evlilik birliğini taraflar için çekilmez hale getirip getirmediğinin,

Uzman hekimlerden oluşan sağlık kurulu raporu ile belirlenmesi, sonucuna göre karar verilmesi gerekir.

AVUKAT

Ebru CEYHAN GÖKSU

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1_2 aylık evlilikleri anlayabilirim. Boşanmalar ı normaldir. Özellikle birbirlerini tanımadıklarını düşünerek ten. 

Lakin 10_20_30. Vs. Boşanan ları anlamıyorum. Seni bunca yıl rahatsız etmedide yaşlanınca mı rahatsız ediyor.

Ağız bakımı yok, bu birinci sebeb, araştırın herşeyin çaresi var. Karaciğer mide ve bağırsak rahatsızlıkları sebeb oluyor. 

Ben kokudan hiç hazzetmem rahatsız olurum. 

Doğum yaptım perişan bir haldeyim eşim geldi öpmek istedi gayri ihtiyarı elimle ittim neden dedi çok kokuyorum yanaşma dedim. Sen dedi dünyanın en güzel kokusuna sahipsin dedi ya bittim. Başımla beraber ölünceye kadar... 

 Allah herkeslere nasip etsin hayırlı eşler...... 

 

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hayat bunu mu gerektiriyor anlamadım sıfır düşünce sen çocuk doğur olmadı boşan, başkası ile evlen oda olmadı vs.. Eeee hiç mi sormazlar sen çokmu iyisin, neyse içim çoştu susayım en iyisi. 

Melek görüyorlar kendilerini tövbe yarabbim. 

İyi olduğu kadar kötüsüde vardır. Rabbim dengini versin ne fazla ne eksik. Sağlık huzurunuz bol olsun

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arşivlendi

Bu konu artık arşivlenmiştir ve başka yanıtlara kapatılmıştır.

 • Benzer Konular

  • Zerrin Özer den Boşanma Açıklaması

   61 yaşındaki ünlü şarkıcı Zerrin Özer, kendisinden yaşça küçük sevgilisi Murat Akıncı ile nikâh masasına oturup oturmaz iddialar havada uçuşmaya başladı. Akıncı’nın dolandırıcı olduğu iddiası gündeme bomba gibi düştü. Kadınları ve erkekleri kandırıp dolandıran Akıncı’nın babası şoke eden sözler söyledi. “OĞLUM BİR NUMARALI DOLANDIRICI” Akıncı hakkında ortaya çıkan iddiaların ardından Zerrin Özer boşanmaya karar vermişti. Akıncı’nın babası bugün bir magazin programına

   , Yer: Magazin

  • Soru: Ağız içinde çıkan aftlar

   Selamlar arkadaşlar 12 yaşındaki kızımın diş etlerinde aft çıkıyordu sürekli ama son 1 yıldır yoktu seviniyordum kurtuldu diye çünki çok ağrılı yemek yiyemiyor o çıktığı zaman:( şimdide dilinin altında çıktı çok korkuyorum bu bir hastalık belirtisi olabilir ??  Dua yada başka bir tavsiyeniz olursa lütfen paylaşır mısınız?

   , Yer: Sorular

  • Ağız Bağı İçin

   evet kardeşlerim bu önemli formülü sizin için veriyorum.ağız bağı için,yanına gidilecek zalim yada dedikoducu birisi için; önce ayetel kürsi okunur sonra; ya hayyü ya kayyum ya bedias semavatı vel ardı ya zel celali vel ikram bu ayeti kerimenin hakkı ve hürmeti için ve bunda bulunan büyük isimler hakkı için bu zalimin ağzını gemle dilini konuşamaz hale getir ,taki hayır ile konuşabilsin yada hayır için susmuş olsun...ey filan kişi hayrın iki gözün arasında şerrin iki ayağın altındadır deniler

   , Yer: Havas & Hüddam

  • Kına Kokusu Alıyorum.

   Konuyu doğru yere açıp açmadığımdan emin değilim eğer yanlışsa taşırsınız nasılsa   Arkadaşlar ben durduk yere kına kokusu alıyorum. elimde parmağımda hiçbir şekilde kına yok üzerimde hatta odada odayı geçtim katta bile kına olmadığına eminim ama özellikle yalnız başımayken çok şiddetli kına kokusu alıyorum. Sanki yeni kına yakmışım da kokuyormuş gibi. Banyoda geliyor bazen ellerimi yıkarken hani kına yakınca elinizi yıkarsınız da koku şiddetlenir ya o şekilde. Odada yalnızken falan birden kı

   , Yer: Yaşadığınız Doğaüstü Olayları Paylaşın

×
×
 • Yeni Oluştur...