Jump to content

Ben Maymun Muyum? / Francisco J. Ayala


кυвiŁαу

Önerilen Mesajlar

кυвiŁαу

0000000619549-1.jpg.458ffb0ffaf7ca333ac3511f903c90cf.jpg

 

Öne sürülen ç ok sayıda karşıt görüşe rağmen, “evrim”in en temel bilimsel kuramlardan biri olduğu yadsınamaz. Organizmaların evrimine dair ikna edici kanıtlar sunan Darwin, organizmaların "tasarım"ını açıklayan süreci de keşfetmişti: doğal seçilim.
Evrim kuramı, neden bu kadar farklı türde organizma olduğunu bilimsel olarak açıklar ve bu organizmalar arasındaki benzerlik ve farklılıkları ortaya koyar. Evrim kuramı, insanların yeryüzünde nasıl ortaya çıktığını ve diğer canlılarla olan biyolojik bağlarını gösterir. Sürekli evrilen bakterileri, virüsleri ve diğer patojenleri anlamamızı ve bunların sebep olduğu hastalıklara karşı etkin koruma yollarının geliştirilmesini sağlar. Tarım, tıp ve biyo-teknolojideki ilerlemeler, evrim bilgisiyle mümkün olabilmiştir.
Bütün kanıtlara karşın, pek çok insan evrim kuramının tartışmalı olduğunu düşünüyor. Önemli bir genetikçi ve evrimci olan Francisco J. Ayala, insanlar da dahil bütün organizmaların kendilerinden çok farklı atalardan evrildiği olgusunu altı temel soruya verdiği yanıtla ortaya koyuyor: Ben Maymun muyum? Evrim neden bir kuramdır? DNA nedir? Bütün bilimciler evrimi kabul ediyor mu? Yaşam nasıl başladı? Hem evrime hem de tanrıya inanmak mümkün müdür?

 

Yazar: Francisco J. Ayala

Çevirmen: Ferit Burak Aydar

Sayfa Sayısı: 72

Yayın Tarihi: 30 Ekim 2014

Yayınevi: Boğaziçi Üniversitesi Yayınevi

 

 

 

  • Beğen 2
  • Thanks 1
İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir damla sudan yaratilmak

Hem sperm ve yumurta kasdedilmekte hemde ilk hucre evrimin baslangici olan sudan bahseilmekte

Isin acikcasi Allah ademi yaratacak guce sahip iken neden ensest ile insanoğlunun cogalmasina izin versin? Pekala evrilen ve insana donusen canlilar vardi 

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
Ivy, 22 saat önce yazdı:

Bir damla sudan yaratilmak

Hem sperm ve yumurta kasdedilmekte hemde ilk hucre evrimin baslangici olan sudan bahseilmekte

Isin acikcasi Allah ademi yaratacak guce sahip iken neden ensest ile insanoğlunun cogalmasina izin versin? Pekala evrilen ve insana donusen canlilar vardi 

Dııııt yanlış hayatım. Kan pıhtısı diye geçer :) ve kan pıhtısı ile hiç bir bağı da yoktur.

Evet Ademi yaratmak maksadı ile 4 meleğini görevlendirir dünyanın toprağından almak için ve dünya izin vermez ama  azrail zorla alır ve geri giderler. sonra dünya dövecek diye herhalde havva'yı yaratmak maksadı ile kaburga kullanır. şimdi bu mantıkla bakarsan Sümer tabletleri gerçekten kurandan daha iyi anlatıyor :) 

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
zebercet, 4 saat önce yazdı:

ya bu kaburga kemiği olayını ben de anlamış diilim  palaudıs valla

Anlaşılmayacak bir şey yok Ademi çamurdan yarattığına inanılıyor ama Havva kaburgadan yaratılmış. 

  

 

PALAUDIS, 21.12.2018 - 15:51 yazdı:

ANUNNAKİ ENKİ'NİN VE NİNMAH'IN KABURGASINDAN ÇIKARILAN CİNSİYET GENLERİ ADAMU VE TİAMAT'IN KABURGASINA NAKLEDİLİYOR

Arkalarından kapıyı kilitlediler; üçüyle birlikte iki Dünyalı kalmıştı yalnızca içeride. Ningişzidda bu dördünün üzerine derin bir uyku indirdi;( Onları narkozla uyuttu.)  dördünü hissizleştirdi. Enki'nin kaburgasından yaşam özünü çıkarttı, Adamu'nun kaburgasına yerleştirdi Enki'nin yaşam özünü!!!!! Ninmah'ın kaburgasından yaşam özünü çıkarttı, Ti-amat'ın kaburgasına yerleştirdi Ninmah'ın yaşam özünü!!!!

Burada anlatılan üreyemedikleri için Anunnakiler DNA'larından nakletmişler!

Şimdi Tevrata göz gezdirelim: (Talmud yaratılış 1. Bab) Adem ve Lilith (Sizin Alkarası olarak bildiğiniz!) beraber yaratılıyor. Sende bende eşitiz diyor ve bir çok olaydan dolayı Lilith terk ediyor Adem'i. Ve 2. bab da ise Ademin kaburgasından bir dişi daha yaratıldığı yazıyor. Ama bu birinci bab da geçen Lilith Kur'anda nedense geçmez. Es geçilmiş bir şeydir alıntılanırken!

Sevgili @zebercet Hepsini okumadan ben ne kadar yazarsam yazayım inan hiç bir şey eline geçmez. Tek tek not alarak okuman gerekli bunları ki gerçekleri göresin :) 

 

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...