Jump to content

Her Türlü Sıkıntı ve Dilek için Bir Ayet-i Kerime


gezici11

Önerilen Mesajlar

 لَيْسَ لَهَا مِنْ دُونِ اللّٰهِ كَاشِفَةٌ

Leyse lehâ min dûnillâhi kâşifeh (kâşifetun). (Paranteze kadar okunması yeterli. Parantez içini okumuyoruz. Yazılışı tam aktarmak için ekledim.) 

Meâli: Allâh’tan başka onu aç(ıp kaldır)acak/ onu(n vaktini) açıklayacak/ hiçbir kimse olmamıştır! (Necm Suresi 58. Ayet)

Yukarıdaki ayeti kerimeyi vakitten bağımsız olarak her türlü sıkıntınız ve her türlü dileğiniz için okuyabilirsiniz. Defalarca tecrübe edilmiştir. Kur'an-ı Kerim'i Arabî harflerden okumayı bilmeyenlerin de minimum telaffuz hatasıyla okuyabileceği bir ayeti kerime olduğundan ekledim. İnşaAllah faydalanmak nasip olur. 

Sayı çok ama çok önemli. Anahtar nasıl diş sayısına göre açıyorsa bu tür okumalarda sayı da öyledir. 1153 kere, ne eksik ne fazla...

Gece yarısı, İmsak vaktine bir saat kala veya sabah namazının hemen ardına okumak isabeti artırır. Vaktinize göre ayarlarsınız.

 

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hz. Selmân (radıyallâhu anh) anlatıyor: "Resûlullah (aleyhissalâtu vesselâm) buyurdular ki:
"Rabbiniz hayiydir, kerimdir. Kulu dua ederek kendisine elini kaldırdığı zaman, O, ellerini boş çevirmekten istihya eder." (Tirmizî, Daavât 118, (3551); Ebû Dâvud, Salât 358, (1488)).

Hz. İbnu Mes'ud (radıyallâhu anh) anlatıyor: "Resûlullah (aleyhissalâtu vesselâm) duayı üç kere yapmaktan, istiğfarı üç kere yapmaktan hoşlanırdı." (Ebû Dâvud, Salât 361, (1524)).

Allahu Teala duada ısrar edeni sever. O nedenle ısrarla devam etmekte fayda var. Eğer hakkınızda hayırlı olanı istiyorsanız o mutlaka olacaktır. Hakkınızda hayırlı değilse daha hayırlısı verilecektir. Hiçbir dua karşılıksız kalmaz. Bu dünyada karşılığını alamadığınız dualar mahşer günü sevap olarak terazinize konulacak o nedenle sabırla ve namazla duaya devam etmek gerekir.

1, 3, 5, 7 gün devam etmek güzeldir. Oluncaya kadar isyan etmeden sabırla devam etmek daha güzeldir. 

Allah muvaffak etsin.

 

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...