Jump to content

Alüminyum Folyonun Tedavi Amaçlı 4 Kullanımı...


Önerilen Mesajlar

Alüminyum Folyonun Tedavi Amaçlı 4 Kullanımı

Alüminyum folyonun tedavi amaçlı kullanımları

1. Yorgunluk ve Uykusuzluk İçin Kullanımı

Yorgunluktan kurtulmak için alüminyum folyo kullanmak, tüm dünyadaki uzmanlar tarafından tanınan asırlık bir gelenektir! Birkaç alüminyum folyo şeridini 2-4 saat boyunca dondurucuda bekleterek başlamalısınız. Daha sonra şeritleri yüzünüze (özellikle yanaklarınız ve göz kapaklarınız) uygulayın ve yüz kaslarınız tamamen gevşeyene kadar bekletin. Alüminyum folyoyu çıkardığınızda, yorgunluk ve uykusuzluk belirtilerinin hafiflediğini göreceksiniz.

2. Eklem Ağrıları İçin Kullanımı

Alüminyum folyonun artrit, gut, siyatik ve topuk ağrısı gibi acı verici durumları tedavi etmek için harika olduğunu biliyor muydunuz? Bu yöntemden en iyi şekilde yararlanmak için, folyoyu vücudunuzdaki en ağrılı alanın etrafına sarın ve sabitlemek için tıbbi bir bandaj kullanın. Sargıyı gece boyunca bölgede bırakın (veya gün boyunca uzanırken). Bunu 10-12 gün boyunca tekrarlayın. Sonra iki haftalık mola verin. Ağrı devam ederse, uygulamayı tekrarlayın ve kaybolana kadar bu şekilde devam edin.

3. Yanık Tedavisi İçin Kullanımı

Uzmanlara göre, alüminyum folyoda bulunan elementler yanıkları diğer birçok yöntemden daha etkili şekilde yatıştırmaya yardımcı olabilir. Hatta bazı üniversitelerin travma doktorları, yanık oluştuğunda vakit kaybetmeden bölgeye alüminyum folyo sarılmasını tavsiye ediyor! Yanık tedavisi için öncelikle bölgeyi soğuk suyla yıkayın ve yumuşak biz bezle kurulayın. Sonra ince bir tabaka yanık merhemi sürün ve üzerine steril gazlı bez yerleştirin. Daha sonra gazlı bezi alüminyum folyo ile sarın ve tıbbi bandajla sabitleyin. Sargıyı bölgedeki acının geçtiğini fark edene kadar bekletin.

4. Soğuk Algınlığı ve Grip Tedavisi İçin Kullanımı

Soğuk algınlığı ve gripten kurtulmak için alüminyum folyo kullanabilirsiniz. Bunu yapmak için alüminyum folyoyu ayaklarınıza 5-7 kat halinde sarın ve bir saat kadar bekledikten sonra çıkartın. Ayağınızın 2 saat boyunca nefes almasına izin verin ve ardından işlemi tekrarlayın. Tekrar iki saat bekleyin ve işlemi bir kez daha tekrarlayın. Uygulamayı 7 gün boyunca ya da kendinizi iyi hissedene kadar tekrarlayın.

UYARI: Alüminyum folyo çok nadir de olsa bazı kişilerde alerjik reaksiyona neden olabilir. Bu nedenle uygulamaları yapmadan önce cildinizin küçük bir bölümünde deneyin. Uygulamaların denenmesinin sorumluluğu deneyen kişiye aittir.

 

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Tedavi dışında bir faydasını bir zararınıda ben yazayım iznin ile 

Faydası muz aldığınızda başını alüminyum folya ile sarın uzun süre tazeliğini koruyor, 

Zararı da birisi tost makinasının kirlenmesin diye alüminyum folya ile kaplamış aynı folya ile defalarca tost yapıp çocuğuna yedirmiş lenf kanserinden kaybetti çocuğunu, tost makinası yepisyeni duruyordu. 

1 ve 2. Maddeler uygulanabilir geldi önce kendim deneyeyim sonra bizim yorgun yavrulara tavsiye ederim. 

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...