Jump to content

Sarı Kantoron ile Yaşanan Mucize 


hacersş

Önerilen Mesajlar

Renan, yeni gördüm sarı kantoron ile yaşanan mucize  paylaşmışlar yalan dünya diye bir yer.  Video paylaşamadım. 

Özetle : dinlediğim kadarı ile aktarayım,

Akciğer kanseri olan birisini Dr. Eve göndermiş hastane adınıda vermişler İstanbulda, yapılacak birşey yok diye.

Bunlar yakın bir tanıdıklarına gitmişler 

O zaman demiş madem yapılacak bir şey yok aktara git 250gr kantoron otu al 4 lt su ile kaynat su 2lt kadar düşsün (kaynamaktan ısı azalması) bunu cam şişeye doldur bir gece dışarıda beklet ay ışığında sonra buzdolabına koy sabah akşam 1/2 çay bardağı aç karına içsin hemen birşey yemesin akşamda aynı şekilde yarım çay bardağı içsin buna 21 gün devam etsin. Demiş. 

Dediği gibi adam iyileşmiş Dr. Gitmişler flim, röntgen vs. ne gerekiyorda yapmışlar. Dr. Şaşmış bu imkansız benim dediğim kişinin şu an ölmüş olması gerekiyor demiş. Siz gelin benimle deyip odasına götürmüş hemen kantoron çayı mı içirdiniz demiş. Madem biliyorsun bize neden söylemediniz diye dr. Sormuşlar bizim söylememiz uygun düşmez sadece çok yakınlarımıza tavsiye ediyoruz kurtulanda oluyor ölende demiş. 

Bilgi olsun diye uzun uzun yazdım. 

Not da düşülmüş vucuttaki iltahap, mide, bağırsak, kolon kanserleri içinde birebirmiş. 

Ayrıca bunu oku sen, 

ben Joseph Murphy 

Bilinç altının gücü diye kitabını okumuştum. Sen yazdıktan sonra o kitabın akciğer kanserinden iyileşmiş birinin yazısını buldum. Sayfanın fotoğrafınıda ekliyeceğim. 

Ayrıca Mersinden kantoron yağı almıştım elim yanmıştı o yağdan sürdüm ne acı nede yara iz kalmadı.  Bu aldığımız kantoron yağı ile kaynattığımız ot aynı değil. Ben sordum bu yenilir içilir birşeymi diye tam bilmiyorum yenilmez yara yanık için lakin duyduğuma göre kanser olan birisi 3 hafta bir çay kaşığı içti iyileşti dedi. Tabiki hepside Allahın izni ile, 

 

Çektiğim resim okunmuyor, sabah çektirince paylaşırım. Şimdi uyuyorlar :

Tekrar dinledim yedikule hastanesi, bir gazeteci paylaşmış. 

IMG_20200628_155038.jpg

Okuyabilirmisin, okunmuyorsa yaz yeni sayfa çekeyim. 

Bunu hastaya yaz ver bazı kısımlarını düzeltirsin mesala Allah ım diye yakarış ta bulunsun. 

Çok kişi faydasını gördü, Amcam meme kanseri idi çok şükür atlattı, Akciğer kanserini bile yenen var, yakınlarımdan baya geçiren var. Annem atlatamadı çünki Dünya sevgisini bitirmişti, yaşamakla ilgili duygusu bile yoktu Babam öldüğü için mücadelesi bile yoktu.

Herşey Allahın takdiri ömrü varsa eğer geriye kalan ömrünü sağlıklı bir şekilde geçirsin görmediğe dönsün inşallah... 

Kitap varda elinde sayfa 64

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Çok geçmiş olsun. Haşr süresi son 3 ayetini bol bol okuyun içindeki kasvet gider ferahlık gelir. 

Ben dualarıma ekledim Rabbin hayırlı olanı çıkarsın karşınıza tüm hastalarla birlikte Renanın yakınınıda ümmeti Muhammed ile sağlık şifalar eylesin. 

Ben sana bunu yazdım ama hemen araştırmasınıda yaptım. Kantoron otunun yağını sordum günde 2 çorba kaşığı içilirmiş. Hasta değilseniz sabah bir çay kaşığı içsenizde olur dediler. Otunu alıp kaynattım gece cam şişe ile terasta beklettim sabah aç karına yarım çay bardağından az içtim. Bakalım zehirlenme belirtisi olacak mı diye Allaha şükür olmadı. Duyuran Rabbime şükürler olsun. 

Çay gibi birşey lezzetli bir içecek. 

 

  • Beğen 1
  • Thanks 1
İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
HaYaLGöZLüM

 plasebo etkisini de unutmamak gerekiyor yani vücudun kendini iyileştirme gücünü..  sarı kantoron faydalı olduğu kadar zararlı etkileri de bulunan bir ot olduğundan oldukça dikkatli kullanılması gereklidir.. Sarı kantaron otu için uzmanlar uyardı

Sarı kantaron otu için uzmanlar uyardı

Vatandaşların doğal yöntem diye yoğun ilgi gösterdikleri 'sarı kantaronotu'na karşı uzmanlar uyarıda bulundu. Aktarlarda 'sarı kantaron otu' diye satılan bitkilerin çoğunun sarı kantaron olmadığını belirten uzmanlar, "Gerçek sarı kantaronun da kaynatılıp yüksek dozda içilmesi riskli!" değerlendirmesinde bulundu.

 

Depresyon, açık yaraların iyileştirilmesi, kas ve romatizmal sorunlar için vatandaşların doğal yöntem diye yoğun ilgi gösterdikleri 'sarı kantaron otu'na karşı uzmanlar uyarıda bulundu.

Milliyet gazetesinden Mert İnan'ın haberinde görüşlerine yer verilen Yeditepe Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Farmakognozi ve Fitoterapi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Erdem Yeşilada, "Bu bitkiyi suya atıp, kaynatıp, yüksek dozda içenler hayatlarını riske atıyor. Aktarlardan sarı kantaron diye aldığımız ürünlerin hiçbiri sarı kantaron çıkmadı. Sarı kantaron diye satılan ürünler, aynı familyadan ancak farklı bitkiler. Doktorların günlük önerdikleri doz, eczanelerde hap formunda satılan ürünlerdir ve 900 mg dan fazla tüketim ciddi sağlık sorunlarına neden olur” dedi.

"HEKİME DANIŞILMALI"

Sarı kantaron otunun kaynatılarak içilmemesi ve aktarlardan alınmaması gerektiğini söyleyen Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden Prof. Dr. Meral Kayıkçıoğlu ise, “Sarı kantaron otu, yağ şeklinde lokal kullanımda güçlü bir anti-enflamatuar ve antiseptik etkiye sahip. Çeşitli hastalıklarda halk tarafından yaygın olarak kullanılıyor. Gerçekten de sarı kantaronun hafif şiddetteki depresyonların tedavisinde antidepresanlara yakın bir etki gösterdiği bilinir. Antidepresan etkiyi sağlayan da sarı kantaronun serotonin düzeyini artırmasından kaynaklanır. Ama bu seratonin artışı, sarı kantaron içenlerde hipertansiyon ve ciddi pulmoner hipertansiyona yol açabiliyor. Pulmoner hipertansiyon, akciğer basınç yüksekliği olup, hayatı tehdit edici ağır bir hastalık. Fazla tüketilmesi karaciğerden ilaçların atılımında görevli mekanizmaları etkiler. Ülkemizde sarı kantaron çayları Sağlık Bakanlığı onaylı olarak bulunmuyor. Yan etkilerinin yüksekliği nedeniyle asla hekime danışmadan kullanılmamalı. Ürünler eczanelerden hap formatında doktor kontrolünde alınmalı. Sarı kantaronu çay şeklinde içip, tansiyon ve farklı rahatsızlıklar yaşayan çok sayıda hasta başvurusu aldık" dedi. 

TANSİYONA DİKKAT

Haberde görüşlerine yer verilen bir başka isim İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Ayça Kaya da uyarılarını şöyle sıraladı: "Sarı kantaron bilinçli kullanılmadığında çeşitli yan etkiler gösterir. En sık yan etkileri ağızda kuruluk, baş ağrısı, kabızlık, çarpıntı, terleme ve mide bulantısıdır. Serotonin arttırıcı etkisi hipertansiyon ve ciddi pulmoner hipertansiyona yol açabilir. Bu nedenle tansiyon hastalarının kullanması sakıncalıdır. Ayrıca sarı kantaron otu kullanımı esnasında parlak güneş ışığına uzun süre maruz kalmak deride kahverengi lekeler meydana getirebilir ve katarakt oluşumunu hızlandırabilir. Karaciğerden ilaçların atılımında görevli mekanizmaları etkileyebildiği gibi kullanılan ilaçların etkinliğini de azaltabilir. Özellikle doğum kontrol hapı ve tansiyon, antidepresan, astım, kanser ilaçları kullananlar, organ nakli yapılan hastalar ile siroz hastaları tarafından kullanılmamalı. Bu otun gebelikte kullanımı da güvenli değil."

 

Alıntıdır: https://www.ntv.com.tr/saglik/sari-kantaron-otu-icin-uzmanlar-uyardi,5RnlDGWGVk-PT6jA0XCCyg#:~:text=Ay%C3%A7a%20Kaya%20da%20uyar%C4%B1lar%C4%B1n%C4%B1%20%C5%9F%C3%B6yle,ciddi%20pulmoner%20hipertansiyona%20yol%20a%C3%A7abilir.

Renan, 11 saat önce yazdı:

Teşekkür ederim hacersş. Kantaron alalım biz de. Radyoterapisi bitmek üzere ama iyi gitmiyor sanırım. Bilinçaltı tekniğini de göstereyim. Yapmaya çalışsın...

geçmiş olsun renan abla hasta değilsin inşallah 

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
кυвiŁαу

Hikâyenin kurgusal olma ihtimaline 10 üzerinden sağlam bir puan verebilirim fakat moral denilen bir etken var ki kanserde çok önemli ve bilinçaltı temizliği ile buna vurgu yapılmış zaten. İçerisinde zihinsel terapi sürecinin olmadığı tedaviden alınan sonuçla eksiksiz motivasyonun olduğu bir süreç aynı olmayacaktır.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kendim ile ilgili bir olayı anlatayım. Hikaye değil, 

Akciğer tomografisi çekildi nodüller varmış 3 ay sonra tekrar tomografi istediler sonuçlar çıkmayınca yazmak istemedim. Şimdi sonuçlar çıktığı için  gönül rahatlığı ile yazıyorum nodüller yok ya kayboldu yada ilk tomografide hata vardı. Sonuç sağlıklı ciğerlerim var. 

Verilen tarif üzerine kaynattım günde bir su bardağı kantaron çayı içtim. Hep olayların kıyısından dönüyorum. 

Doktorlara sorsan içme derler, yada iç ama bizle paylaştığını söyleme çünki biz tavsiye etmiyoruz diyorlar. 

Karaciğer yağlanması da maydanoz limon kürü içtim faydası olmadı, kırmızı büyük turp rendeledim zeytin yağı ile birlikte salatasını yedim. Karaciğer yağlanması azalmış. Trigliserit ve kolestrol tedavisi başlayacaktı şeker direnci var vs.. Şimdi endokrin de tedaviyi erteledi tahliller temiz tedaviye gerek duyulmadı takip edelim tahlil sonuçları bu şekilde olursa hasta değilsin dediler. 

Not: başlığıda yanlış yazmışım. Düzeltilebilir mi? 

Kantoron yanlış yazım

Kantaron doğru yazım 

Özür dilerim bir harf hatası sadece :D

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...