Jump to content

Sürekli yalan söyleyen eş


Arsah

Önerilen Mesajlar

Merhaba,

O kadar sıkıntıdayım ki konuyu nereye açacağımı bilemedim . Ben 2 senelik evliyim ve eşimin sürekli yalanını yakalıyorum. En ufak bişey için bile yalan söylüyor. Mesela o gün evde diyelim biri arıyor, işten yeni geldim diyor. Nedenini soruyorum 'ya şimdi çalışmıyo mu neden evde' gibi düşünmelerini istemedim diyor. Ona göre tüm insanlar kendisine hesap sorabilir çünkü. O kadar çok başkaları ne der diye yetiştirilmiş ki hemen yalana başvuruyor.

 

Bunlar en az zarar verenleriydi. En önemlisi de çok büyük sıkıntıdayız. Birkaç ay önce borçlarının çok olduğu u öğrendim. Arabamız gitti , altınlarımı verdim ticari ataç aldık almasak olmaz işi için araba lazım. Hesap kitap yaptık ben sanıyorum ki herşey düzeldi sıkıntıda olsak bile ödüyoruz. Birkaç ay sonra öğrendim ki gitmiş ablasına kumar oynadım zor durumdayım diye kredi çektirmiş, diğer ablasına da tefeciden borç aldım diye kredi çektirmiş... Çok uğraştım parayı ne yaptığını öğrenmek için borçlarım vardı güzellikle yardım istedim etmediler ben de yalan söylemek zorunda kaldım diyor. Ailesi de benden biliyor 😀 benim harcamaların için çektirmiş, ben onu değiştirmişim dolandırıcıymışım...

 

Arkadaşlar anlatsam roman olur.. babama kardeşime bile borcu var. Geçen gün 8 bin TL ayarladım ki işe çıkabilsin de en azından ödemelerimizi yapalım diye, eve geldi para yok. Şu gün verecekler müşteriler bugün verecekler diye diye olay çıkardığımda borcum vardı onu ödedim diyor . Sadece bi kısmı geldi paranın. Bu arada sürekli iletişim halindeuiz gün içinde kumar desem vakti yok yakasındsyım hep. Alkol desen kullanmaz . Başka bi kadın desen gizli telefon görüşmeleri olur  bişey olur illa ki anlarım. Ve ben ne yaparsam yapayım yine aynı , karşıma alıp konuştum, dualar ettim, neler neler yaptım . Nolur bana yardım edin. Kötü bi insan değil, başarısız ve özgüvensiz bi insan . Tedavi için şuan paramız yok hiçbişey kalmdı sattık herşeyi . Dürüst olsa ben açlığa da varım. Rızkı veren Allah'tır. Gün olur para olur gün olur aç kalırız imtihandır. Ama ben bu yalanlarla bu güvensizlikle yapamıyorum. Nolur bana yardım edin , etmediğim dua kalmadı. Bu huyundan nasıl kurtulurum. 

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...