Jump to content

Elma Sirkesi Zayıflatır mı?


Cevdet

Önerilen Mesajlar

Elma sirkesi zayıflatır nasıl mı işte uygulanması gerekenler:  Elma sirkesi elbette tek başına içilemez. Bunun için bal ile karıştırılarak tüketilmesi gerekir. Bal ile karıştırıldıktan sonra haftada 3 ya da 4 kez yürüyüşe çıkmak ideal olan bir durumdur. Zira böyle yapılması durumunda vücudun metabolizması hızlanmaktadır. Ayrıca bu son derece iştah kesici olan bir uygulama olduğu gibi vücuttan toksinlerin de atılmasına katkı sunmaktadır.

Yine bu kür ile birlikte bol bol su içilmesinin de zayıflatıcı etkisi bulunmaktadır. Bu yapılan uygulama aynı zamanda vücuttan ödemin atılmasına da katkı sunmaktadır. Burada oranlar şu şekildedir: Bir bardak suyun içine 1 tatlı kaşığı bal, bir tatlı kaşığı elma sirkesi konur ve iyice karıştırılır ve içilir. Ama ben bunu denemeyeyim daha uzun vadeli bir uygulama tercih edeyim diyenler ise salatalarına elma sirkesi koyarak mevcut kilolarında kalabilir ya da yavaş yavaş da olsa zayıflayabilirler.

Elma sirkesi zayıflatır ama bu konuda da dikkat edilmesi gereken çok önemli hususlar vardır. Bunların en başında kişinin böyle bir uygulamaya karar vermeden bu alanda çalışan bir diyetisyene başvurarak uygun olduğundan emin olunmalıdır. Bunun yanında kişinin nedeni ne olursa olsun herhangi bir mide problemi var ise ( reflü, gastrit, ülser vb.) kesin olarak böylesi bir uygulamaya başvurmamalıdır zira sonuçta sirke asidik bileşenler içerdiğinden mideye asidin vereceği zarar kaçınılmaz olacaktır.

Ayrıca tamamen elma sirkesinden mucizevi, muhteşem etkiler beklememeli, spor ile zayıflama programı desteklenmeli ve kesinlikle hızla zayıflama güdüsü ile abartılı bir biçimde elma sirkesi kullanılmamalı ve kontrollü biçimde zayıflama yapılmalı, kişi ideal kilosuna ulaştığı zaman kür bırakılmalıdır. Ayrıca ürün seçerken mutlaka bilinen markaların gerçekten elma sirkesi olduğundan emin olunan sirkeler alınmalıdır. Aksi halde yarar yerine zarar verebilir ki bu da oldukça önemli olan bir husustur. En makbulü ise kişinin bu ürünü kendisinin evde yapmasıdır.

Alıntıdır ve doktor tavsiyesi değildir. 

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...