Jump to content

Ya vedudden dolayı başıma gelenler yardım lütfen


Mertberke53
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

Şuan bu yazdıklarımı senelerdir çözüm bulmak amaçlı geç kalmışlığın arifesinde yazıyorum yardımcı olacak eleştirmeyecek kişiler yazarsa sevinirim lise yıllarında bu sayfanın lahuti olduğu zamanlarda çok fazla vakit geçirirdim.. Eskiler bilir zaten şuan 29 yaşındayım 16 17 yaşlarında bu sayfayı keşfetmiştim. O zamanlar liseden sevdiğim bir kız vardı ve beni sevmesi için çok farklı okumalar yaptım anlamını bildiğim veya bilmediğim birçok şeyde okudum resmine bakıp okuduğum şeyler vs. Hatta hiç unutmam birgün mum yakıp muma ya vedud ismini bile binlerce kez okuduğum dahi oldu. Evet o zamanlar istediğim oldu lakin okumayı kestiğimde benden uzaklaşıyor ve tam tersi görüşme yollarımız hep kapanıyordu.ve gerçekten bunları okuduktan sonra ben çok değişmeye başladım her gördüğüme aşık oluyor vücudumun göğüs bölgesinde içten halada devam eden bir yanma kor ateş gibi ve ne yaparsam yapayım geçmedi doktorlara söyledim hep temiz çıktı sonuçlar artık dayanacak gücüm kalmadı kız konusunda ise tam bir felaket kimseyle olmuyor..ya çok bağlanıyorum ve kopamaz oluyorum ne düşündüğümü bile bilmiyorum artık çok vadireler atlattım çok daha yazamadığım şeyler var yardımcı olucak birileri bulamadım senelerdir ve bu site aklıma geldi yardımcı olun lütfen 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kardeşim bu yanlış okumalardan dolayı samimi bir şekilde Allaha tovbe et ancak oyle kurtulursun yanlış okumaların buyuye girebilir okudugun kişilerden helallik al sende hakkını helal et ve hergun tevbe istigfar et ölene kadar Ancak boyle kurtulursun emin ol..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sağlam bir niyet alıp, bolca tevbe istiğfar çekin. Allah'tan affınızı isteyin. Acizliğinizi belirtin. Rabbimizin kudretine, rahmetine sığının. Sonra Elhamdülillah,  SübhanAllah, Allahu ekber, La ilahe illAllah, salavat çekin. En azından 10'ar tane. Sonra yine niyet alıp  bu ayet ile Rabbimize tevekkül edebilirsiniz. En sonunda yine Hasbünallahü ve nimel vekil çekebilirsiniz. 

Necm Suresi 58. Ayet

Leyse leha min dunillahi kaşifeh

Aynı şekilde Hz. Yunus A.S. tevbesi;

La ilahe illa ente subhaneke, inni küntü minezzalimin bol bol okuyabilirsiniz. 

Ya Afüv, Ya Tevvâb, Ya Kuddüs C.CC. esmalarıda arınmak ve huzur için faydalı.

Yasin Süresi 58. Ayet de selamete ermek için, huzur için iyidir.

İnşirah süresi ferahlamak için iyi.

'Sümmes sebila yesaruhu' da doğru adımlar atmanızı ve işinizin kolaylaşması için güzel zikir olur.

vec’al lenâ min ledunke veliyyâ(veliyyen), vec’al lenâ min ledunke nasîrâ(nasîran).  (Nisa suresi 75 de geçiyor)

Bunu okuyabilirsiniz.

Allah yar ve yardımcınız olsun İnşAllah 🤲

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...