Jump to content

Kaban, Palto ve Mont Arasındaki Farklar


Deniz Demir

Önerilen Mesajlar

merhaba arkadaşlar... uzun kaban bakıyordum kendime. belki aramızda hala karıştıran vardır diye kaban, palto ve mont arasındaki farkla ilgili bir haber yazısını paylaşmak istedim :)

"Kaban kelimesi Arapça ''kaba'' sözcüğünden türetilmiştir. Kaba, kalın kumaştan yapılmış giysi anlamına gelir. Kaban ise hem kış aylarında hem de mevsim geçişlerinde giyilen bir üst giysisidir. Başta beli bağcıklı, yırtmaç detaylı ve dolgulu olmak üzere birçok kaban çeşidi bulunmaktadır. Kaban nedir? Kaban, palto ve montun farkları nelerdir tüm detayları ile derledik.

 En çok tercih edilen diğer kaban çeşitleri şu şekilde sıralanabilir: 

 1- Kapüşonlu Kabanlar 2- Yaka detaylı kabanlar 3- Düğme detaylı spor kabanlar 

 4- Slim Fit Yün Kabanlar 

 Kaban Nedir? 

 Suni kürk, kaşe ve pamuk gibi kumaşlardan dikilen, genellikle kış mevsimlerinde giyilen üst giysilerine kaban denir. Önceleri sadece beyaz, gri ve siyah gibi standart renklerde imal edilen kabanlar günümüzde birçok farklı renge ve desene ev sahipliği yapıyor. 

 Kaban, Palto ve Montun Farkları Nelerdir? 

 Kaban, palto ve mont birbirleriyle aynı görünse de belli başlı özellikleri farklıdır. Paltolar kabanlara göre daha uzundur ve dizlere kadar uzanır. Montlar sadece kışın giyilirken kabanlar sonbahar mevsiminde de giyilebilir. "

kaynak: milliyet

çevremde de çok sık karıştırıldığını gördüm bu meselenin :) uzun siyah kaban hastası biri olarak bu detay ilgimi çekiyordu hep, paylaşmak istedim :)
 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arşivlendi

Bu konu artık arşivlenmiştir ve başka yanıtlara kapatılmıştır.

×
×
  • Yeni Oluştur...