Jump to content

Şükretmenin Gücü


Guest urfayagelin

Önerilen Mesajlar

hayatınızı değişterecek bir olgu. Şükretmek...Ve gerçekten nasıl bu kadar hızlı değiştiğinize ve hayatınızın nasıl bir anda güzelleştiğine inanamayacaksınız.

O kadar hızlı bir şekilde modunuz değişiyor ki şükredince.

Şimdi ne durumda olursanız olun, ister sevgilinizden ayrılmış, ister borç içinde...ama on dakika sadece on dakika gözlerinizi kapatın. Beyninize başka hiç bir düşüncenin girmesine izin vermeden sadece şükredin.

Önce greçekten sahip olduklarınız için, örneğin sağlığınız için,aileniz için, kalacak bir eviniz olduğu için, şu an hapiste olmadığınız için, şu an sokakta kalmadığınız için, aç olmadığınız için...yani neye sahipseniz onlar için şükredin.

Sonra da isteklerinize sanki gerçekten sahipmişsiniz gibi şükredin, yeni bir işiniz olduğu için, sevdiğinizden evlenme teklifi aldığınız için, maddi açıdan ferahladığınız için, istediğiniz arabayı aldığınız için...yani ne istiyorsanız o zaten olmuş gibi şükredin.

Ama lütfen okuyup geçmeyin ve en azından 21 gün günde sadece 10 dk sessiz bir ortamda yapın bunu. Çünkü hareketler 21 günde alışkanlığa dönüşmeye başlar.

Modunuzun ne kadar çabuk değiştiğini göreceksiniz.

O ruh hali o kadar hoşunuza gidecek ki gün boyu şükredeceksiniz.

ben gün boyu hep içimden "Şükürler olsun sana ALLAH'ım" diyorum ve o kadar çabuk pozitif düşünmeye başlıyorum ki.

gerçekten bu kadar hızlı dönüşüm yaşatan bu güzellikten siz de faydalanın istiyorum.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Çok güzel ve çok dogru...Hayatım boyunca şartları zor insanlara bakarak hep şükrettim,hiç bir zaman daha iyi konumdakilere özenmedim..Ama bunu alışkanlık edip 10 dakikalık seans yapmak çok güzel geldi.Yarından itibaren hayatımda bir alışkanlık olucak..teşekkürler urfayagelin..

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ben bundan bir hafta kadar önce hayatımın en zor dönemlerinden birini geçiriyordum. hayatımı zorlaştıran o olay ortadan kalkmadı henüz ama şükretmeye başladıktan sonra o kadar güzelleşti ki ruh halim. bazen gene ağlamaklı olmuyor mu oluyor, ama hemen başka hiçbir şey düşünmeden "şükürler olsun sana ALLAH'ım" diyorum peşpeşe. ve gerçekten en fazla onuncu deyişimde içim kıpır kıpır oluyor. Herşeyi başarabilirim gibi geliyor. arkadaşlar pozitif düşünmeyi alışkanlık haline getirmek zorlu bir süreçtir ama bu süreçte en hızlı işleyen mekanizma şükretmektir. Sahip olduklarınıza şükrettikçe daha fazlasını çekersiniz hayatınıza. Eğer pozitif dşünmeye gücünüz yoksa bile, bunu deneyin. hiç bir şey yapmıyorsanız bile günde sadece on dk deneyin. Daha ilk denemede mucizevi bir şekilde neşeleneceksiniz. Benim en büyük ilacım şükretmek oldu. Ağır bir depresyondaydım geçen haftaya kadar, ama şu an öyle mutluyum ki. sadece kendiniz için değil başkaları için de şükredin. Ben yolda yürürken gördüğüm insanlara bakarak da şükrediyorum . Mesela elinde kitap olan bir öğrenci gördüğümde şükürler olsun o kitabı alacak parası var diyorum, evine yetişmeye çalışan bir teyze gördüğümde çok şükür gidecek bir evi var diyorum, yürüyen bir adam görünce çok şükür yürüyebiliyor diyorum.

sahip olmadıklarınız için de şükredin ki onları da hayatınıza sokabilesiniz.

Sorularınız olursa buradan cevaplamaya hazırım kendimce.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Eğer şükreder ve iman ederseniz, Allah azabınızla ne yapsın? Allah şükrün karşılığını verendir, bilendir. (Nisa Suresi, 147)

Kur'an-ı Kerim'de 70'e yakın ayette şükretmenin öneminden bahsediliyor. Allah hiçbir şeyi Kendisi için istemez. Çünkü O her türlü ihtiyaçtan münezzehtir.

Gerçekten de şükretmenin mucizevi bir gücü var...

Şükürler olsun...

teşekkürler, gerçekten de çok güzel bir paylaşım...

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şükürler olsun ki urfayagelin bize şükretmenin önemini hatırlattı:)

Çok güzel paylaşım ellerine sağlık ..Rabbim selamete erdirsin tez zamanda sorunlarınızdan. AMİN

Size nacizane bi tavsiyem var ''Ya Selâm'' ismini günde en az 131 kere çekin(ebced değeri budur,bu sayıya ulaştıktan sonra dilediğiniz kadar çekebilirsiniz).

Bir de Ya Bedî' = günde en az 86 defa cekebilirsiniz.

Sorunlarınızdan selamete çıkmanızda size çok faydaları olacağını düşünüorum.

 

Özellikle de ''Bedî'' esmasının mucizesine ben yaşadım ve gördüm..

Rabbim bu esmanın yüzü suyu hürmetine olmazı oldururuor işlerinde kolaylık verior.

Hayırlı Geceler canım..

 

El- Bedî : Örneksiz, benzersiz, hayret verici alemler yaratan

Es-Selâm: Her türlü tehlikelerden selamete çıkaran. Cennetteki bahtiyar kullarına selâm eden.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

urfalıgelın emegıne saglıkk cok gzuel konuya degınmısın evet belkı cogumuzun dua etme alıskanlıgı vardır ama sukretmeyı unutuyoruzz .....Rabbim verdigin vermedigin tum nimetlerin icin nefes aldıgım yureuyebıldıgım bana sunmus oldugun hersey icin su an acisini yasadigim sorunum icin sukurler olsun HAMDİLLAH ALA KÜLLİ HAL....

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

teşekkürler arkadaşlarım...ALLAH hepimizi selamete çıkarsın. Aslında şükretmeyi fiili olarak yapmak da çok güzel,sizin sahip olduklarınıza sahip olmayanlara yardım ve dua etmek gibi. Rabbim hepimizin yar ve yardımcısı olsun. Şükrettikçe katlanır nimetler.

Ben yatsı namazından sonra 2 rekat da şükür namazı kılmayı alışkanlık haline getirdim çok şükür. Sonra gene kıbleye yönelerek şükürlerimi yapıyorum. Her karanlığın sonu aydınlığa çıkar. Her gece yavaş yavaş aydınlanır ve şafak söker. yeter ki sabretmeyi bilelim. Bize dost olarak ALLAH yeter.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arşivlendi

Bu konu artık arşivlenmiştir ve başka yanıtlara kapatılmıştır.

×
×
  • Yeni Oluştur...