Jump to content

Cehennem Isınıyor Mu?


Guest godra

Önerilen Mesajlar

Washington Üniversitesi Kimya Fakültesi lisans örgencilerine yazili sinavda su soru gerçekten soruldu : 'Cehennem isiniyor mu, soguyor mu? Tezinizi bir örnekle ispata çalisin.' Öğrencilerin çoğu, teorilerini 'gazlar sıkışınca ısınır, genleşince soğur' diyen Boyle Kanunu ile desteklediler. Bir öğrenci hariç!! Öğrenci su cevabi verdi: 'Bu soruya cevap verebilmek için ilk bilmemiz gereken,Cehennem'in kütlesinin zaman içinde gösterdiği değişim. Özetle, Cehennem'e belli bir sürede ne kadar ruh giriyor, ne kadar ruh çıkıyor, bunu bilmeliyiz. KAÇ RUH GİRİYOR ??? Hipotez olarak 'Bir ruh Cehennem'e bir kere girince bir daha çıkamaz demek zannediyorum yanlış olmayacaktır. Demek ki, Cehennem'e sürekli giriş var ama çıkış yok. Elimizde olması gereken ikinci veri, Cehennem'e nekadar ruhun girdiğidir. Bazı dinler 'Benim dinimden olmayanlar Cehennem'e gider' der. Buradan da herkesin (yani bütün ruhların) Cehennem'e

gittiği sonucunu çıkarabiliriz. ruh nüfüsü artıyor!!! Simdi, üçüncü olarak, Cehennem'in kütlesine bir göz atalım. Böyle Yasası'na göre, Cehennem'in ısısının ve basıncının ayni kalması için, hacminin yeni ruhların hacmi kadar artması gerekir. Bu durumda iki olasılıkla karsı karşıyayız:

 

1- Eğer Cehennem, yeni gelen ruhların hacminden daha yavaş büyüyorsa, ısısı ve basıncı, Cehennem'in sağının solunun delinmesine kadar artar.

 

2- Eğer Cehennem, yeni gelen ruhların hacminden daha hızlı büyüyorsa, ısısı ve basıncı, Cehennem buz gibi olana kadar düşer. Peki bu iki olasılıktan hangisini doğru kabul etmeliyiz? Elimizde delil var mi??? Var :

 

(a) Üniversiteye ilk girdiğim yıl Miss Therese Banyan'in koyduğu şartı geçerli kabul edersek (Miss Banyan bana 'Cehennem'de soğuk bir gece yaşanmadan seninle yatmam' demişti)...

 

(b) Ben de dört yıldır bu okulda olup hala Miss Banyan'i yatağa atamadığıma göre...

 

© Aksi ispat edilene kadar Cehennem ekzotermiktir (isi verir).

 

' O yıl bitirme imtihanına girenler arasında sadece bu öğrenciye yıldızlı A notu verildi.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Cehenneme giriş de çıkışta vardır ama cehenneme bütün ruhlar mahşer günü girecektir ve yaratıcı cehennemi buna göre yaratmıştır ve hayır cehennemden çıkış vardır,ruhlar cezasını çektikten sonra cennete gidebilceklerdir,ama mekanı sürekli cehennem olan günahkar ruhlarda vardır,önce ısısı biraz artan cehennem sonra zamanla biraz soğur ama ısısı ruhları yakacak kadar sıcak kalacaktır.Anti-tez'im budur!

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...