Jump to content

Usui Reiki ve Bilinmeyen (Işık) Aşamaları


Guest aydogdu
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

Hepimizin bildigi asamalar, 5-6 yil öncesine kadar 4 geleneksel Usui Reiki asamalarindan ibaretti. Ta ki bir grup Master arkadasimizin Japonya'ya gidip

 

(YILLARCA SÜREN) arastirmalari sonuclanana dek... Arastirmalar sonunda Usui Reiki ekolünün sadece

 

4 (MASTER/TEACHER) asamadan ibaret olmadigi anlasilmis, arti 4 (ISIK) asama daha ortaya cikmistir. Dr. Usui'nin de 8. isik asamasinda oldugu tahmin edilmektedir...4 geleneksel, 4'de isik asamalari olmak üzere

 

toplam sekiz asamadan olusan Usui ekolü Japon toplumunun icine kapanik kültürü nedeni ile simdiye kadar gizlenmis ve aciga vurulmamistir.Hatta Avrupali Master dostlarimiz bununla da kalmayip Usui ekolüne 9 asama daha ilave ederek 17 asamaya cikarmislardir. Bu asamalarin neler oldugunu ve kimler tarafindan eklendigini de açıklamak istiyorum... Usui ekolüne ait olan 5/6 ve 7/8 asamalari...(5/6 BÜYÜK ÜSTAD) Grandmaster, (7/8 BÜYÜK ÜSTAD/ÖGRETMEN) Grandmaster/Teacher asamalaridir. Bu asamalara ISIK asamalari denir. 5/6 ve 7/8 beraberce uyumlanir. Bunlar Ying ve Yang gibidirler birbirinden ayri uyumlanamazlar. 5/6 Grandmaster seviyesinde 2 DAI sembolüne daha sahip olursunuz. Astral seyahat bu seviyelerde daha da kolaylasmaktadir. Ayrica dünyanin neresinde olursa olsun bir ögrencinizi (Olusturdugunuz bir cemberle) koruma altina alma imkani, Leser Reiki gibi ayricaliklarada sahip olursunuz. 7/8 asamalarinda yine 2 DAI sembolü daha bulunmaktadir. Enerjiniz cok ama cok yogun bir hal alir. Bu asamaya büyük huzur asamasi adi verilir. Büyük Üstad/Ögretmen'nin ne bu dünyanin verdiklerine ihtiyaci vardir, ne de herhangi bir sey icin üzüntü duyar. O kisi artik huzuru yakalamis huzurun kendi icinde oldugunu tamamen kesfedip idrak etrmis biridir. Biz bu kadarlik anlatip Usui Reiki'ye sonradan eklenen 9 asamaya gecelim...9'dan 12'iye kadar olan asamalari Severina da Silva, 13'den 15'e kadar olan asamalari Roberta Rianard, 16 ve 17. asamalari ise Shiana Ho Cha Üstadlar Usui Reiki'ye eklemislerdir.

 

İsmail Bülbü

l

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Çevremizdekilerle bu konuyu zamanında çok konuştuk. Işık aşamaları denen diğer dört aşama bilinmiyorken (açıklanmamışken), biz gizli dört aşama daha olduğundan sezgisel olarak emindik. Maalesef japonya'ya gitme gibi bir olanağımız olmadığı için bu konuda çok kısıtlı bilgiler edindik. Çevredeki araştırmalarla dört gizli aşamanın, japonyada ki okulda var olduğunu ama bunun dünyaya açıklanmadığını öğrendik. Tabi elimiz kolumuz bağlı bekledik.

 

Allah'a şükürler olsun ki, bu dört aşama ortaya çıktı ve bu sezgilerimizn doğru olduğundan emin olabildik. Toplam 8 tane usui reiki grandmaster/teacher vardır ve sevgili İsmail Bülbül bunlardan biridir. Bu bilgiyi TÜrkiye'ye taşıdığı için müteşekkiriz.

 

toplam 7 aşama olmuş oluyor böylelikle. İlk üç aşama (dört aşama diye geçer çünkü 3. aşama, 3a ve 3b olmak üzere ikiye ayrılır) ve sonraki dört aşamayla usui reiki'nin ekolü tamamlanmış oluyor. Hala daha bu dört aşama ile ilgili detaylı bilgi elimizde yok (ki olmaması gerekiyor, ekol gereği bilgiler saklı tutulur)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...