Jump to content

Ayna ayna


hülyam
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

Bana Arkadaşını tarif et, sana kim olduğunu söyleyeyim..

Karşımızda gördüğümüz ve bizi rahatsız eden her şey ve herkes ASLINDA “Biziz”.

Kimi nasıl tarif ediyorsanız, Siz ,O' sunuz.

 

Evrendeki çekim yasası şöyle işer “Benzer olan birbirini çeker”...Bu anlamda, hayatımıza giren insanlar da bir şans sonucunda orada değildirler. Hayatımıza bir şekilde dokunmuş olan her insan, çekim yasası sonucunda bir aynalık göreviyle oradadır. Birinin bize aynalık yapması demek, bize kabul etmediğimiz ve kimse fark etmesin diye büyük bir gayretle kendimizden bile sakladığımız yönlerimizi göstermesi demektir. Ayna gibi, bunu; sizden yansıyan enerji ve size dönen mesaj olarak algılayabilirsiniz..

 

Kime “kıskanç” diyorsanız o sizsiniz... Kimi “çıkarcı” görüyorsanız o sizsiniz..Ve ilişkilerimizde hep karşı tarafı eleştirirken, biz aslında eleştirdiğimiz şeyleri kendimize yormayı beceremeyiz. Bu zor bir şeydir. Ama bunun farkında olarak ilişkilerinizi gözden geçirirseniz, iç temizliğiniz çok daha hızlı olur-ilişkilerinizde huzur bulur ve sevgide kalmayı başarırsınız.

 

Hayatımızdaki aynalık görevi yapan insanlar bize ne gösterir?

 

Korkularımızı, kendimizde olan ama kendimize itiraf edemediğimiz özelliklerimizi, bizi anlatır. Biz; bize aynalık görevi yapan herkese minnettar kalmalıyız..Çünkü bizi tanımlayan herşey onlarda gördüklerimizdir..Beyaz bir mekan düşünün.Orada sizden başka bir şey yokken tanımsızsınızdır.Eğer duvara bir siyah nokta çizilirse, siz o siyah noktaya göre tanımlarsınız kendinizi “ben kütle olarak o noktadan daha büyüğüm” gibi.. Bir çöp adam çizildiğinde “ ben canlıyım o değil” diye tanımlayabiliriz kendimizi..Hayatımızdaki insanların bize aynalık etmesi de böyle birşeydir.. Sizinle aynı enerjide olan insanları etrafınıza çekersiniz. Siz bu enerjileri çözdüğünüzde ilişkilerinizde değişimi fark edersiniz. Bu enerjiyi çözemeyip, devamlı söylendiğinizde hayatınıza giren insanlarda size hep ayni enerjileri öğretmek için aynalık yapmak için gireceklerdir hayatınıza...unutmayın...

 

Çevrenizdeki insanlar hakkında yorum yaparken, şunu aklınıza getirmenizi isterim.

 

Birine “Çok inatçı” biri dediğinizde, evren size “bak sende inat ediyorsun” dediğini hatırlayın.Bu farkındalığa varmanız zor olabilir. Çünkü egonuz işler. O yüzden kendinize zaman tanıyın. Kendinize sorun “ben hayatımın nerelerinde,hangi zamanında inatçılık ediyorum da (ettim de), burada kendimi görüyorum”..Ve aynalarınız ile samimi olun. Çünkü onlar sadece ve sadece sizi gösterir.Önce kabul edin.Sık sık ve aynalığı yaşadığınızı hissettiğinizde bunu kabul edin, olduğu gibi kabul edin ve kendinizi bağışlayın. Egonuz ile savaşmadan, direnmeden kabul ederek işe başlayın. Kabul etmek ve bunu insanın kendine itiraf etmesi çok büyük bir adımdır. İçinizdeki değişim, gerçek kabul ile başlayacaktır. Kendinizi kabul edip, bunu sevgiye dönüştürebilirseniz, karşınızdaki kişiyi de affedersiniz.. Siz enerjilerinizi değiştirdiğiniz zaman karşınızdaki kişilerin size karşı olan davranışlarını da değiştirmiş olursunuz. Sizden giden mesaj değiştiğinde, karşıdan yansıyıp size dönen mesaj da değişmiş olur.

 

Eğer çevrenizde yalancı insanlar varsa ve sizi bu huyları ile rahatsız ediyorlarsa, “Yalancı benim” demeyi öğreneceksiniz ya da onlara kızıp köpürerek çevrenizde kendinize çektiğiniz yalancı insanların sayısını artıracaksınız. Siz yalancı olduğunuzu kabul ederseniz, ya yalan söylemekten vazgeçeceksiniz (beyaz yalan bile olsa) ki size de yalan söylenilmesin, ya da yalan söyleyen insanlara kızmaktan vazgeçeceksiniz. Çünkü onlar da aynı sizin gibi bir takım korkuları yüzünden yalan söylüyorlar.Aynalık aynı zamanda korkularımızı da tanımlayan bir mekanizmadır. Aldatılmaktan korkan bir kadın, aldatılması gibi bir aynalık yaşayabilir.Bu anlamda yine aynamızı görmemiz gerekir.Korkularımızı kabul etmemiz, bunun nereden-ne şekilde kaynaklandığını çözmemiz ve onu sevgiye dönüştürmemiz gerekmektedir.

 

Aynalıklarımızı bulmanın en kolay yolu yazarak çalışmaktır. Özellikle yakınlarınızla ilgili bir liste çalışması yapmanız çok faydalı olacaktır. Örneğin, kardeşinizi nasıl tarif edersiniz?; onun hangi huyları sizi sinirlendirir, rahatsız eder? Bu çalışmayı samimi bir şekilde gerçek duygularınıza sadık kalarak, hiç hafifletmeden ve kendinizi mazur göstermeden yapmanızda fayda var. Çünkü bu çalışmada egonuz yanınızda işbaşı yapmış olacaktır ve sizin kendi içsel farkındalığınızı ve dönüşümünüzü engellemek için elinden geleni yapacaktır. Egonuzun karşısında durabilecek tek anahtar kendinize karşı dürüst olmanızdır.

 

Bu listeyi yaptıktan sonra, tek tek her madde için kendinize "ben bunu, nerede, ne zaman, kime yaptım?" diye sorun.. Bazı maddeler için ise, ilk bakışta hayatınızda tam karşılığını göremezsiniz. Mesela eşiniz için "sürekli beni eleştiriyor" şeklinde bir maddeniz olabilir. Oysa belki siz onu hiç de eleştirmiyorsunuzdur. Ama belki içinize dönüp samimi bir şekilde kendinizle yüzleştiğinizde çocuğunuzu sürekli eleştirdiğinizi görebilirsiniz. "Ama o daha küçük, onun yönlendirilmeye ihtiyacı var." şeklinde kendinizi mazur gösterebilirsiniz. Ama evren bunu anlamayacaktır. Evren'e göre siz ne kadar olgun bir ruhsanız, çocuğunuz da o kadar olgun bir ruhtur. Onun sadece zaman zaman sizin rehberliğinize ihtiyacı vardır.”

 

Bunları yapmaya başladığınız zaman, aynalarınızı bir bir fark etmeye başlarsınız.Bu bazen keyifli bir oyundur,bazen de zor ama başarılı bir dönemeçtir.

 

Unutmayın ki, Karşımızdaki insanda tanrısallığı arayıp,keşfedip,fark edene kadar kendi içinizdeki tanrısallığı da bulamayız.

 

-Aynalarınızı farkedin.

-Kendinize karşı dürüst ve samimi olun

-Aynaların size, sizde olanı gösterdiği şey ne ise Onu olduğu gibi kabul edin.(sesli onaylamalar)

-Kendinizi affedin (Affetme onaylamaları)

-Hissettiklerinizi sevgiye dönüştürün.

-Size aynalık eden kişiyi affedin ve aynalığı için teşekkür edin.

 

 

ÖNEMLİ

1. Ayna çalışması o kadar aydınlatıcıdır ki, egonuz sizi bu çalışmadan kaçırmak ister.

2. Hiç kimsenin kendi karanlık yüzünü kabul etmesi kolay değildir.

3.Temizlik yolunda aynalarını keşfeden herkes için, bu çalışma aslında çok keyif verici de olacaktır.

4.Ve unutmayın, kimseyi değiştiremezsiniz..Sizin enerjiniz değiştikçe çevrenizin enerjisi de değişir.

 

 

Bizim özümüz sevgidir. Kendi özümüzde sevgiyi görmeye başladığımızda aynalarımızda da hep sevgiyi göreceğiz.

 

Tüm bu çalışmalar sevgiye dönüş yolundaki adımlardır.

"İçinizde nasıl yürüyorsanız, dışarıda da onları selamlarsınız."

 

 

 

"bir gün tanrıya yakarman gerektiginde, çok açık ol. küçük ayrıntıları atlama. çünkü onun farklı bir espri anlayışı var. aslında ne istedigini çok iyi bilse de; sana verdigi sadece, senin ondan isteyebildigin."

Reiki 2. Derecedeki arkadaşlar bilinç altı temizliği dediğimiz yaş temizliğini dikkatli bir şekilde ve tam arınarak yaparak bilinç altındaki kendisini rahatsız eden bilinç yüzeyine çıkmış ve çıkmamış olan tüm olumsuz bilinç altı kayıtlarını anne karnından başlayıp şuanki yaşına kadar yıl yıl reiki enerjisi göndererek temizleyebilirler.Böylece daha sade ve pozitif olurlar.Kendisini engelleyen duygusal blokajları çözebilirler.Daha pozitif oldukları zamanda çekim yasası gereği kendilerine pozitif insanları çekerek hayatlarının akışını değiştirebilirler.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

 • Benzer Konular

  • O Evde Ayna Yasak! Her Defasında Eve Gidip Ağlıyor...

   O evde ayna yasak! Her defasında eve gidip ağlıyor     7 yaşındaki progeria yani erken yaşlanma hastası Muhammed Abdelmajeed, yaşadığı zorlukları dile getirerek, yüzünün tedavi edilmesini ve okula gidebilmeyi istiyor.   7 yaşındaki Muhammed Abdelmajeed progeria yani erken yaşlanma hastalığından muzdarip.   Ölümcül ve genetik bir hastalık olan erken yaşlanma hastalığı, minik Muhammed'in hayatını alt üst etmiş.   Anne Sherine Abdelmajeed, Muhammed'in hastalığın ilk belirtisiyle 7 aylıkk

   , Yer: Sağlık Haberleri

  • Soru: Ayna Kırmak ?

   Orta boy bi aynam vardı ve bugün durduk yere kırıldı elime aldığım gibi .. şimdi ben uğursuz mu oldum beni ne bekliyor

   , Yer: Sorular

  • Evlerde Ayna Kullanımı...

   Evlerde Ayna Kullanımı     Herkes aynaları evde doğru şekilde kullanmanın yollarını merak ediyor. Birkaç örnekle evlerde ayna kullanırken dikkat etmeniz gereken püf noktalarını sizin için sıraladık.   Söz konusu dekorasyonda ayna kullanımı ise dekoratör ve iç mimarların hem fikir olduğu tek bir konu var: "aynaları kafanıza göre, bulduğunuz boş yere özensizce asmayın."   Koridor, oturma odası, salon, yatak odası ve özellikle banyolarda kullanılan aynalar doğru noktaya yerleştirildiğinde

   , Yer: Dekorasyon

  • Feng Shui ve Ayna.

   Ayna, günlük ihtiyaçlarımızdan biridir, özellikle kadınlar çok kullanır, bir evin dekorasyonu veya pratik kullanımı için de dev aynalar tercih edilir. Farklı yerlerde büyük veya küçük, değişik şekilde değişik büyüklükte aynalar görülür. Bir evde fazla ayna olması zaman zaman iyi bir şey olarak kabul edilmez, Çin’in geleneksel Feng Shui kurallarına göre, aynaların kendilerinde Feng Shui sorunu söz konusudur ve bu nedenle aynaların konulacağı yerlere özen gösterilmelidir. Şimdi Feng Shui so

   , Yer: Enerji Sistemleri (Reiki, Feng Shui vb)

  • Ayna Modelleri

   , Yer: Dekorasyon

×
×
 • Yeni Oluştur...