Jump to content

3 Çekim Yasası Pırlantası


Guest perfect
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

Çekim yasasının farkı

 

Çekim Yasasını anlayan ve bilen bir kişiyi normal insanların üzerine çıkaran en önemli fark, bu kişinin başına gelen olaylar ne kadar zorlu, ağır ve acılı olsalar dahi, hep her şeyin temelinde kendisinin bir parmağı, bir payı olduğunu unutmaması, o istenmeyen olaya kendisinin de sebebiyet verdiğini bilmesi.

 

Diğer insanlar ise, devamlı olup biteni eleştirerek, şikayet ederek, “hayat ne berbat” gibi düşünce ve hislerle negatif dalgalar yayarak olayları körükleme ve daha da çapraşık durumlara sebep olma hatasına düşüyorlar.

Bizim en büyük farkımız, etrafımızdaki olaylara katlanan ve şikayet eden bir seyirci değil, onları pozitif yönlere çeken aktif bir oyuncu rolünü kabullenmiş olmamız.

 

Hepimiz birer kahramanız

 

 

İnsanoğlunun bir ömürde yapabileceği en estetik, en şık, en kahramanca, en romantik hareketlerden biri sorumluluk almak. Bu güzelliği kendimizden esirgemeyelim.

Hepimiz birer kahramanız.

 

Sorumluluk almamak: Onlar yaptı. Onlar yapacak.

Sorumluluk almak: Ben yaptım. Ben yapacağım.

Sorumluluk almamak: Onlar bozdu. Onlar düzeltsin.

Sorumluluk almak: Benim de payım var. Ben düzelteceğim.

 

O çoktan yanınızda

 

Bir şeyi dilediğiniz zaman bilmeniz gereken şey, onun çoktan yanınızda olduğudur.

 

*** Bir şeyi dileyebilmiş olmanız, Allahın aynı şeyi çoktan dilediğinin işaretidir.***

*******************************************

“Allah dilemedikçe siz dileyemezsiniz.” İnsan suresi 30

“İyilik ve güzellikten sana her ne ererse Allah’tandır. Kötülük ve çirkinlikten sana ulaşan şeyse kendi nefsindendir.“ Nisa suresi 79

 

 

.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

 • Benzer Konular

  • 5 Çekim Yasası Pırlantası

   [TABLE] [TR] [TD][/TD] [TD]Kararlarımız ve Sahte Hisler Karar verirken, kalbimizi, duygularımızı dinlemeliyiz, çünkü kalbimiz aklımızın ulaşamayacağı yeteneklere sahip. Fakat kalbimizi dinlerken araya giren sahte hisleri nasıl ayırt edeceğiz?   İnat, ihtiras, açgözlülük, açlık, pişmanlık, utanç, kin, alışkanlık ve daha niceleri. Çözüm: Allah’a sığınmanın huzuru ve Allah’ın huzurunda olmanın uyandırdığı ahlak seviyesi. NOT: Allah’a sığınmanın huzurunu kalpte hissetmeden, Allah’ın a

   , Yer: Çekim Yasası

  • 3 Çekim Yasası Pırlantası

   Çekim Yasasını anlayan ve bilen bir kişiyi normal insanların üzerine çıkaran en önemli fark, bu kişinin başına gelen olaylar ne kadar zorlu, ağır ve acılı olsalar dahi, hep her şeyin temelinde kendisinin bir parmağı, bir payı olduğunu unutmaması, o istenmeyen olaya kendisinin de sebebiyet verdiğini bilmesi. Diğer insanlar ise, devamlı olup biteni eleştirerek, şikayet ederek, “hayat ne berbat” gibi düşünce ve hislerle negatif dalgalar yayarak olayları körükleme ve daha da çapraşık du

   , Yer: Çekim Yasası

×
×
 • Yeni Oluştur...