Jump to content

Kendi Kendine Telkin metodları


Guest pinkfloyd

Önerilen Mesajlar

Kendi kendine telkin metodlarını kullanarak neler elde edebiliriz..

 

1) her türlü psikomostik hastalıkların tedavisi(mide ülseri,asabi tansiyon,kanser , cinsel sogukluk...

 

2) psikolojik rahatsızlıklar.(sebepsiz korkular.fobiler,aşırı sinirlilik,,DEPRESYON,stres ,ALKOL UYUSTURUCU BAGIMSIZLIGI..vs

 

3)istenmeyen davranış biçimleri(Topluluk karşısında konuşmamak,kendini ifade de zorluk,içe dönüklük utangaçlık vs)

 

4)her türlü fiziksel ve psikolojik alışkınlıklar.(sigara alkol uyuşturucu bagımlılıgı..vs)

5)şişmanlık zaıflık..

 

herhangi bilği yada fikir bize onu kabul etmeye müsait bir ruh durumunda oldugumuz zaman daha fazla tesir eder.örnegin bir hastaya söylenen güzel söz onun sağlıgında bazen gözle görünür bir değişikliğe sebep olabilir.bunun içindir ki,istenen telkinlerin üzerimizde gerçekleşmesi, için öncelikle onları kabul edilen bir zihin içinde bulunmamız gerekir.

 

bu yüzden kendi kendine telkin çalışmalarında ön hazırlık oldukca önemlidir.ama ondan önce başarısız olmak gibi enideşeleri üzerinizden KESİNLİKLE atmalısınız.birçok ve temel birinci şart budur.

 

ikinci şart ise ilk telkinlere başlamadan önce kendinizde değiştirmek istediğiniz noktalar ve varılmak istenen hedefler hakkında ayrıntılı plan yapmak ve bunları bir yere not etmek

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
Guest secret shadow

Pinkfloyd güzel bir konu olmuş teşekkürler.

Bu arada telkini yaparken, kurtulmak istediğiniz madde ya da kavramı üstüne basa basa söylememeye gayret etmeniz iyi olur.

Örn; alkol bağımlısı biri bunu azaltmak istiyorsa.

- alkol almayacağım, alkole ihtiyacım yok, alkol içmek istemiyorum gibi cümleler yerine.

- doyumluyum, bağımsızım, bedenimin dışarıdan bir maddeye ihtiyacı yok gibi olumlama cümleleri

 

daha yararlı olur.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bence en güzel yöntem telkini kulanmak,diyer yandan içki olmayan bir yerde inzivaya çekilmek!..inziva yeri,öyle bir yer olsun ki,ne içki,nede diyer maddelere elini uzatabilsin...........eyer vücuttaki genleşmiş maddenin toksitlerini atmış ve ruhsal olarak kendini şartlandırmış olursa? başarı gelir!...eski ortamınıda deyiştirmesi şart!...

--------------------

Elveda,elveda,elveda,elveda,elveda,elveda,elveda! Bu Kadar Telkinden Sonra-birde Normal Hayatima Döneyim...iya Iya Iiiiii

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bende telkin içerikli mp3ler var gerçekten de etkili. telkinler müzik içine kısık sesle kayıt edilmiş. rahatsız etmiyor ve müzik dinlerken kolayca telkinler çok etkili oluyor herkese tavsiye ederim böyle bişyi :D

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ÖN HAZIRLIK

 

kendinize telkin edeceginiz isteklerinizden sadece birini belirleyin.telkin çalışmasında bir teybe ve bir boş kasede ihtiyacınız olacaktır..kasedin ilk 15 20 dakikasını boş bırakın...sonra isteginize baglı telkinsel cümlelerinizi kaydedin.

 

bu telkinsel cümlelerin hazırlanışında dikkat edilmesi gereken önemli ayrıntılar vardır..

 

1)kuracagınız cümleler uzun devrik ve anlaşılması zor olan kelimeler olmamalı.

 

2)cümleler asla olumsuzluık ögesi taşımamalı.cümlelerin tamamı OLUMLU EMİRLER içermeli..olacak olmalı keşke olsa gibi tereddüt içeren kelimeler olmamalıdır..

 

-------------örnegin kendine güvensizlik meselesini ele alalım..

''kendime güvenmek istiyorum''kendime güvensizliğim geçecek gibi kelimesel ASLA kullanılmamalı..dogru kelime kalıpları bu şekilde olmalı''KENDİME GÜVENİYORUM.'' ''ÇOK RAHAT KONUSUYORUM'' ''İÇİMDEKİ GÜÇ HER GEÇEN GÜN ARTIYOR'' olması gereken sanki olmuş gibi tassavur edilecek cümleler kurulmalı..

 

3) cümle sayıları tekrarca fazla ancak adetce mümkün oldugunca az olmalıdır.TELKİNİ KUVVETLİ YAPAN ONUN TEKRARIDIR..aynı cümleyi en az 5 kez tekrarladıktan sonra yeni bir cümleye geçin.en fazla 8 9 farklı kelimeyi 5 er kez rekrarladıktan sonra yeniden ilk baştaki cümlelerinize geri dönün ve bu telkinleri 10 dakika süresince kasedinize kaydedin..

 

4)cümleler kesin emirler içermeli ve kısık sesle okunmnalıdır.her cümle arasında 3 sn süre bırakılmalıdır...

kolay gelsin...

--------------------

DİKKATE ALINMASI GEREKEN NOTLAR

 

1)ilk başlarda uykuya dalabilirsiniz.bu normaldir.çalışmalarınızı ilerlettikce uykuya dalmadan gevşeme halinde kalabilirsniz.

2)şuuraltı siz onu neye ikna ederseniz önce onu yapar.bu çalışmalarla siz şuuraltınızı programlamakta oldugunuzun bilincinde olun.arzu edilen sonuçlara ulaşacaksınız...

3)başarınız kaç seanstan sonra gelecegi önceden belli değildir.bazen görünüşte ufak bir değişme elde etmek için birçok kez seansları tekrar etmek gerektiği halde bazen çok çabukdeğişimler elde edebilirsiniz..

4) genel telkin kurallarına göre pratik ve tekrartelkinin başarıya ulaşmasını arttırsa da ,önceden falan tesir şu kadar zamanda şu kjadar tekrarla istenilen sonucu meydana getirecektir diye birşey söylemek mümkün değildir.kaldı ki hemen birkaç seanstan sonra netice elde edilmiyor gibi görünsede ,şuuraltınıza verdiğiniz telkinlerin sonuçları daha sonra ortaya çıkabilir.çünkü kendinize telkin yaparken , şuuaraltınıza bir dizi halinde , birnevi reaktif enerji kaynakları bırakıyorsunuz demektir ve belli bir süre sonra etkileri ortaya çıkabilir.

5)seçmiş oldugunuz belli bir konu üzerinde düzenleyeceginiz seansların adedi 25 i geçmemelidir.günde birkez olmak üzere toplam 25 gün çalıştıktan sonra o konuyla ilğili telkinsel çalışmaları kesin ve bir ay bekleyin.arzu edilen sonuç bir ay içinde elde edilmemişse aynı konu üzerinde seanslarınıza tekrar başlaya bilirsiniz..25 gün sonra çalışmalarınıza yine 1 ay ara verin.eger hiç bir sonuç alamadıysanız o konuyu bırakın başka bir üzerinde telkin çalışmalarınıza devam edin...bir zaman sonra bir bakmışsınız ki o ilk istediğiniz şuuraltınızın derinliklerinden bir yanardag gibi fışkırarak başarıyı size getirebilir.

6) acil durumlarda kendinizi istediğiniz hale sokmak için gevşeme haline geçmeden telkin gücünden yararlana bilirsiniz.örnegin sevmediğiniz bir insan toplumu arasına gireceksiniz.üst üste içinizden 40 kez o kişilerin arasında kendimi huzurlu hissediyorum diye tekrar edin.butür aceleye getirilmiş bir telkinin bile çoık büyük yararları vardır.halk arasında bir şeyi kırk defa söylersen gerçekleşir sözü boşuna değildir.deneyin kararınızı siz verin.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arşivlendi

Bu konu artık arşivlenmiştir ve başka yanıtlara kapatılmıştır.

×
×
  • Yeni Oluştur...