Jump to content

Berhetiye Hakkında Kapsamlı Bilgiler


Guest kemtamin

Önerilen Mesajlar

.......kasemi berhetıye.......

cok tehlıkelı bır davettır davet asla suffi degıl ulvıdır yanlız konuyu açmamdakı gaye sadece bılgı edınmenız ve örnek vermek asla tesfık ve örnek teskıl etmek degıldır uyarımı yapayım ve konuya devam edelım

 

Bir Kimse Şartları Üzere Berhetiyye Davetini Okusa O saatte 28 Ulvi Melaikesi Ve 28 Süfli Cinler Hazır Olup Senin Emrine Ferman Olurlar. Ve Eğer Hayır Veya Şer Her İstediğini YErine Getirirler.

Amma 10.000 Kere Berhetiyye Azimetini Okumak Lazımdır ki: Ervah İle Yakın Olup Yakınlık Hasıl Ola... Yakınlık Olması Bunun Şartındandır. Ondan Sonrasında İse Herneye YApmak İsterse Hep Olur. Ve Hergün 45 Kere Okumak Şartındandır. Veya Daha Çok Okusa Ervaha Yakınlık Meydana Gelir. Ervaha Sözü Geçer. Amma Ne Zaman Okusa Buhur Yakması Lazımdır. (Günlük , Öd,) Zira Ruhlar Yemek Yemezler Lakin Buhurun Kokusu İle Gıdalanırlar.

 

Ervah İle Yakınlık Hasıl Olduktan Sonra :

 

1.

Hasta üzerine 6 defa Okunsa Ve 7.ciyide Hastanın Ağzına Üfürse Biiznillah Şifa Bulur. Eğer İyi Olmazsa 3 Gün Devam Edilir. Ve Bir Çanağa YAzılır Suyu İçirilir. Cin Musallat Olsa Bile Şifa Bulur, Ve Bir daha Yaklaşamazlar O Hastaya, Eğer Tekrar Musallat Olsalar Yanarlar... Eğer Okumaya BAşlandıkta Hastaya Eziyet Edip Vursalar(Cinler) hemen 3 Tane BAkire Kız Pempe İplik Eğertirsin O Hastanın Boyunun 7 katı uzunluğunda olur. ve bu ip 7 kat yapılır.sonra 40 tane düğüm atılır her düğümde 3 kere berhetiyye azimeti okunur, 40 cı da tamam olunca hastanın boynuna asılır. ve 7 gün boyunca üstüne 15 kere okunur. Bir daha in cin peri şeytan ifrit ne varsa yaklaşamaz. Zira Bu Davet Hazreti İdrisin Davetidir. Ne İşleseler Rast Gelir.. Ancak Berhetiyye İle Yapılan Bütün İşler Kamerin(Ay-ın) Menzillerinde Yapılmalıdır.

 

Berhetiyye 28 Menzil Üzere Tertib Olunmuştur.

 

Eğer Cin Davet Etmek Dilersen: Buluğa Ermemiş Bir Erkek Çocuğa Veya Cin Musallat Olmuş Çocuğa(Zira Cin Tutmuş Olan Kişinin Perdeleri Açıktır Ervahı(Ruhları) Görürler) Bu Çocuklardan Birine Baktırırsın. Bir Fincan İçine Su Koyup Bir Miktar Mürekkeb Koyup Çocuğun Avucuna Vefki Yazıp Eline verirsin. Ve Bir Kağıda (Fekeşefna Anke Gıtauke Febasarukelyevme Hadid Ecib Ya Hüddam Hezihil Esma-i Enzilü Eyyühel Melikil Erdiyyetil Ulviyyeti Vessüfliyyeti Beyni Ve BEyneküm Yekulunnazıri Barekellahu Fiküm Ve Aleyküm El Acel3 Essaate3 Elvahan3- Bunu Yazıp Çocuğun Alnına Koy. Sonra Çocuğa Sorki: Çavuş Geldimi ,Ondan Sonra Deki : Tahtı Getirsin. Ve çocuk Sorsun PAdişah Geldimi ? Geldi Dediğinde = Divan Olsunlar~(Hazır Olsunlar) De.. Bundan Sonra Her ne Soru Sorarsan HEpsini Cinler Haber Verirler. İşin bitip cinleri Dağıtmak İçinse Bu azimet Okunur. Barekellahu Fiküm Ve Aleyküm Ya Ervahal Mukaddeseti İnsarifu İla Mevadiakum Barekellahu Fiküm Ve Aleyküm. Amma Ne Zaman Böyle Davet Yaparsan Ak Günlük Buhur Etmen Lazımdır.ondan Sonra Berhetiyyeyi 15 Kere Okuyup Ondan Sonra Çocuğa Sual Etmeye Başlarsın.

 

2.

Eğer Muhabbet İçin Olursa (Evli Kişiler Arasında) (haram Olan şeyde Yaparsa Çok Büyük Felakete Düçar Olur) 7 Tane Kağıda Berhetiyyetin, Keririn Tetlihin Turanin Mezcelin Bezcelin Terkabin Yazılır, Ve HEr gece Birisi Ateşe Atılır. Ve 7 kağıda daha yazılır be başında taşınılır.

 

3.

Eğer Bir Kimse Dili Tutulsa 14 Gün Boyunca Günde 15 kere Okuyup O hastanın Ağzına Üfür, Ve 3 tane Kağıda yaz Ve günde Birinin Suyunu İçir. Şifa Bulur..

 

 

4.

Dis Ağrısı İçin : Bir At Nalının Çivisine 3 kere oku ve bir yere Sapla. Bir daha ağrımaz.

 

 

5.

Bir Kimsenin Bir Şeyi Çalınsa : Berhetiyhin Yazıp Başının Altına Koy 45 kere Okuyup Yata Rüyasında Gösterirler Kimin Aldığını Erkekmi KAdınmı Ve NEreye Koyduğunu Gösterirler.

 

6.

Bir Yerde Define Olsa : 4cü Şıkta Olduğu Gibi İstihareye Yat Niyetini Tut Rüyanda Görürsün... Eğer Tecrübe etmek İstersen : Bir Avuc HArdal Alıp Üzerine 45 defa Berhetiyyetin Oku Tahmin Edilen Yere HArdalları Saç, 1 Gün Sonra Veya HEmen Hernerede Birikir Toplanırlarsa Orada dır. Define..

 

Başka Şekilde :

Adamın Avucuna Berhetiyyetin YAz 45 Defa Oku Avucuna üfür. O Anda Adamın Elinden Tutarlar Nerede Define VArsa Çekip Götürürler. Eğer Define Çok İse Adam Sara Olur Ve Oraya Düşer, Aklı Yerinde Olmayarak Konuşur Derki Falan Yerde Şu KAdar Altın Vardır. Ondan Sonra Adamın Üzerine Ayetül Kürsi Oku Üfür. Adam TEkrar Uyanır...

 

7.

Bir Kimsenin Malı Çalınsa (Hırsızı Şişirmek İçin) 1001 TAne Buğday Al Ve HEr birine 1 defa Berhetiyyetin Oku Daha Sonra Bunları Bir Kap İçine Koyup Üzerine Su Koy Koyarkende Bu Buğdaylar Şişerse Falan Kimsenin Malını ÇAlan Hırsızda Böyle Şişsin .de.. Amma Bu amel KAmerin Said(iyi) Menzilinde Yapılmalıdır... Hırsız Çaldığı Malını Geri Getirmeyinceye Kadar Şişer. Eğer İnat Edip Vermese Helak Olur..

 

NOT:

Berhetiyyetin Besmele ÇEkilerek Okunursa Ulvi Melaikeler Gelir Hazır Olurlar. Eğer Besmelesiz Okunursa Süfliler Gelirler....

 

 

8.

Bir Kimse Sihre Uğrasa : 3 Gün 45 Kere BErhetiyyetin Okuya Üzerine Üfüre.. Sihir Bozulur.

 

9.

Eğer Bir Devletli Kişinin Yanına Giderken 7 defa okusa , Ol Kişi OndanAyrılmak İstemez Her daim YAnnda Olmak Ve Sohbet Etmek İster.

 

10.

Eğer Dilersen Matlubunu KArşına Getirirsin: Bir Kağıda Bir Daire Çiz Dairenin 4 Tarafına 28 Harfi Yaz. ortasına matlubunu tasvir et(28 harfle) ondan sonra bir çivi al 7 kere berhetiyyetin oku kağıt duvarda iken elif harfine batır. Eğer Çivi HAreket ederse Hemen 45 defa berhetiyyetin oku.matlubu hazır olur. bu şekilde devam et hangi harfte çivi titrer veya hareket ederse hemen 45 defa oku..

Bu Ameliyye Pazartesi Günü YApılır. kağıt hangi harfte hareket ederse sakın çiviyi çıkarma matlubun gelince 7 gün hergün böyle yap. Amma muhabbet için Kamer sarfe burcunda iken yapılır. (baskasının KArısına Veya HAram Olan şeyde Kullananlar Felakete Düçar olurlar)

 

11.

Eğer Helali İle Kendi arasında muhabbet için olursa : ŞEkerli Bişey Üzerine berhetiyyetin yaz 28 kere oku , öyle bir muhabbet hasıl olur ki 1 dakka dahi ayrı kalmak istemez.

 

 

12.

Uzaktan Bir Kişiyi Getirmek İçin: Bir Kara TAvuk Yumurtasını Al Üzerine Berhetiyyetin YAz sonra gizli bir yerde ateşin ortasına koy 45 kere berhetiyyetin oku her okudukta yumurtayı çevir ancak çok dikkatli olki yumurta sakın çatlamaya daha sonra alıp üzerine matlubun ismi ve anasının ismini yaz, ak günlük ve öd buhuru yak , Ancak bu ameliyye kamer سرطان burcunda iken yapılır.

 

13.

Bir kimsenin Bir şeyi zayi olsa : günde 14 kere okuya 7 güne kalmaz hırsız geri getirir getirmezse helak olur. Bu amel Kamer زبان burcunda iken yapılır.

 

14.

Sürme üzerine 45 kere okuyup Sürme çekse Herkim görse muhabbet eder.

 

15.

Eğer Matlubunu Uzak Bir yerden Getirmek Dilersen : Bir Koyun Yüreği Al Çıradan Bir Şiş Yap Yüreği Yumuak Ateşte Bişir Fulan Bin Fulanın Yüreği Pişsin de ve 70 kere berhetiyyetin oku. eğer o gece gelmez ise bir dahaki gün 70 kere daha oku. eğer o gecede gelmez ise 3 cü gece yüreği ateşe at. sevdiğin yalın ayak başı açık yanına gelir. gelmezse deli olur.

 

16.

Eğer Muhabbet İçin İse Kamer زبان Menzilinde iken helva üzerine 45 defa oku kim yerse şiddetle muhabbet olur.

 

17.

eğer bir avuç darıya 45 kere berhetiyyetin okuyup kuslara yedirsen sana muti olurlar..(amma okudukta avucuna üfür)

 

 

18.

Eğer bir ahaliyi kendine musahhar etmek dilersen. 45 dirhem tuz üzerine 45 defa berhetiyyetin oku sonra tuzu o ahali niyyetine su kaynağına at. herkim o sudan içse muti olur.

 

 

 

19.

bir kimsenin bir şeyi çalınsa : şüphelendiğin kişileri bir yere topla halka şeklinde otutttur, sonra bir at nalı çivisi alıp üzerine 45 defa oku sonra bunu orda bir tahtaya sapla cemaate deki kalkın ! herkim ayağa kalkamazsa hırsız o dur.

 

20.

Çocuk uyumasa : Bir kağıda yazıp başına koy, ve bir kağıdada yazıp suyunu içir Şifa bulur.

 

21.

KAdının Çaçuğu olmasa : Bir tavsan ödüne 7 defa oku sonra er ile kadın yatmadan evvel bal şerbeti ile içsinler cimadan sonra hamile kalır.

 

22.

Eğer Küçk baş veya büyük baş Bir hayvan Kaybolsa : Kurtların Ve Yırtıcı Hayvanların Ağzını BAğlamak için , Bir At Yuları Üzerine 15 defa oku Kurtların ağızlarını BAğladım de , ağızları bağlana, Sabah Olunca Görürsünki HAyvanın 4 tarafında kurtlar Durur Ve hiç zarar vermezler.

 

23.

Eğer dilersen Bir Kişinin Yolunu Bağlarsın : Bir At Kösteği Al Ol Kişiyi O köstek Üzerinden Geçir, Daha sonra o köstek üzerine 45 defa berhetiyye oku, Ondan sonra köstekleyip bir ağır taş altına koy, Bir daha o şehirden dışarı cıkamaz. Bu amel Kamer seretan burcunda iken yapılır.

 

24.

Eğer Define Bulursan : terbi edip o yere var, 7 ayetül kürsi oku bir daire çizip dairenin içine gir amma hiç kimse dairenin dısında kalmasın, sonra yerden bir avuc toprak alıp üzerine 3 kere berhetiyye oku, sonra buhur yak ve toprağı saç, ve tekrar berhetiyye oku, bir kaç adam o yeri kazsın, sen okumaya devam et, daha evvelden de beyaz bir kağıda berhetiyye yazıp hazır etki define göründükte hemen ol malın üstüne sürtesin, ve bismillah diyip malı al, daha sonra 4 tane kiremit parçasına berhetiyye yaz, veya saksıya yaz, ve definenin 4 tarafına koy, Sonra tekrar kazmaya devam edersin, define iyice cıkınca alıp götürürsün.. eğer bunları yapmazsan defineyı çekip götürürler,

 

25.

Eğer berhetiyye daveti çok okunsa : rüyasında define yeri gösterirler.

 

26.

Eğer muhabet İstersen: 7 muma berhetiyye yaz her birinin üzerine 45 defa berhetiyye oku, hergün birini yak Matlubun teshir olur

 

27.

Eğer Bir zalime Cinleri Musallat etmek dilersen : Bir Kelb KAfatasına berhetiyye yazıp bir kafir mezarına göm, amma gömmeden evvel kafatasına 45 defa berhetiyye oku, öyle göm.. daha 15 .cide musallat olurlar.(eğer Haketmeyene yaparsan Sana musallat olurlar)

 

 

28.

Bir Kimsenin Aklı Gitse : O Kimsenin Ağzına 3 kere Berhetiyye Oku, Ve 24 saatın her saatında 3 kere okuyup ağzına üfür, Amma Ne sen Nede Hasta Uyumaya, 3 günde bir defa böyle yap. 3 cü gün iyi olur.

 

29.

Bir hayvan Nazara uğrasa: Bir yumurta üzerine 3 kere okuyup hayvanın üstünde kır, nazar gider, nazar edenin gözü ağrır.

 

30.

Bir Kimsenin Rüyasına Girmek İçin : GAza Olunmuş Bir Kılıç Alıp Berhetiyye YAz Başının Altına koyup 15 kere berhetiyye oku, O kimse seni rüyasında görür, bu ameli 21 gün tekrar edebilirsin daha sonrasında sana zararı olur.

 

31.

Sara Musallat Etmek İçin : Bu Daveti Kelb Kafatasına Cumartesi Saat 1 de yaz, Bir minare dibine göm Ve bu daveti her ezanda 25 defa oku, Her okudukta buhur yak.buhuru kına dır, 7 gün böyle devam et, 7 ci günden sonra okuma(aksi taktırde Sana musallat olurlar) , Musallatı bozmak için : Kafatasını cıkar suda yıka.. (amma Hak etmeyene yaparsan sana musallat olurlar) Davet budur : resim 1

 

Devamı

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

 

32.

Berhetihin keririn tetlihin,;

bunlar mendelde ulvi ve süfli cinli için semanın melaike siyle tilavet edersen ahdıl uhud dan esması ile böyle olur,

 

Turanin .: eğer mendel bakacak bakıcıya zor gelirse ve bir şey görmesse Lazım gelirki ;Turanin ismine devam etsin, ondan sonra mendelde tam olarak görür..

 

Mezcelin ,Bezcelin, Eğer Halvette güzel buhur ile okunursa ; Melaikenin 12 ismi ile okumalıdır.Ve melaikeye Dağları ve kayaları Bir yerden bir yere Götürün Nakil Edin diye emretsen Nakil ederler, Ve Kaybolan Herşeyi Sana getirirler, Bu 2 isimde Çok Havvas vardır.

 

Terkabin.: Berheşin.: Şeytanlar CEmaatının Tümüne Bir Zehirdir.

 

Galmeşin.: Manası Ervahın İnmesi Ve Yerde Kıyamlarıdır. Ve Cinleri Ve Kötü Ruhları Yakmaya MAhsustur. Çünkü Bu İsim Naridir. Bütün Ervahı Yakar. 12 Meleğin İsmi İle Beraber Buhuru İle Okunsa O anda Mekanında Hiç Bir Kötü Ervah KAlmaz, HEpsi YA KAçar Yada YAnar. Ve Bu İsimler Okundukta Ruhların Korkulu Suretlere Girmesini Önlersin , Çünki Ulvi Ve Süfli Ruhlar Görünecekleri Vakit Yerden Biten Ot Gibi Yerin Altından Cıkarak Gelirler , Eğer Korkulursa Davet Eden Kişinin İşini Görmezler.

Bu İsim dahi Ruhları Yakmak Ve Yaralamak İçindir, Okunduğu Vakit Ruhların Korkulu suretlere girmesini engeller, Ve Bu isim okundukta Gılmanın Çoğu HElak Olur , Çünki Süfli ruhların İşi İnsanları Korkutmak Amelleri BAtıl Etmektir, Amma Bu İsmin Hassasını Bilen Kişiye Bişi Yapamazlar, Sende Kendini Korumuş Olursun..

 

 

Vekalnehudin, Berişanin.: İsimleri Dahi ;Eğer İstersen HAlvette Ervah İle Konuşmak İstersen Öd Günlük Mahlep İle Buhurladıktan sonra İsimleri Tilavet Edip 12 Melaikeye TEvekkül Edersen Sana İstediğin ŞEyi Haber VErirler , Dahi Havvas İlmini Öğretirler , Simya İlmini Öğretirler.

Düşmana Şerrin Bütün hepsini Musallat Etmek İstersen : Kırmızı Kağıt üzerine Bir insan resmi çiz, İsminide başına yaz omuzlarında nemuşelhin kalnehudin karnınada melaikenin ismini 7 meleğin isimlerini ters yazarsın, ve kağıdı 4 köşesinden 4 çivi ile çivi lersin. Buhur resmin altında olmalıdır. ve şunu okursun ~ İnzilu Bi sahibi Hezihil musavvere Bu suretin sahibine Falan Eziyyeti Yapınız. Dersin. Lakin O Yerde Senden Başkası Olmamalı Veya seni Görmemeli(Yoksa Ol Kişiler Helak Olurlar) Buhuru : Günlük Yağı İle Makallı Ezrak tır , Üzerlerine Sabah Akşam Melaikenin İsimlerini Okumalıdır. Ve Onlara Tevkil Etmelidir. Ve Onların şartlarına Uymayı Söz vermelisin. O zaman senınle Konusurlar.Bundan Sonra Eğer Cinler Sana İtaat Etmeseler Onlara Müvekkel Olan Meleğin İsmini Sağ Avucuna yazarsın Ve İşaret Edersen O Cinniyi Kahrederler. İşte Bu Bu İlimde Gizli Sırlardan Bir sırdır..

 

 

Kezahirin, Bişeklihin.: Ervahın Yere İnmesidir. Ervah Bazan Olurki HAtları Aşıp Bu Alemde Tasarruf edip İnsana Eziyyet Eder, İşte Onların Gözlerine Gözükmemek İçin Bu İsim(Kezahirin) Okunur. Eğer Ervah Seni Korkutursa Bir Avuç Kırmızı Toprak Üzerine (Bişeklihin) Oku Ve Bil ki Bişeklihin in Bütün Ulvi Ve Süfliler Üzerine Hükmü Vardır, Ulvisi Ve Süflisi Dahi Yerdeki Meliklerin İzmarı Ve İhsarı OlurOna İtaat Ederler İcabet Ederler.Ve Kırmızı Dahi Yakıcıdır Ervahın Üzerine Kuvvetlidir. Meliklerin Emiri Ve İzmarı Ve Kahırları Budur, Bununla Halk Edildirler. Ve Dahi Bu Minval Üzere Bütün Ervah Böyledir. İkisi Nurun İsmi dir Ve Bu 3 Eşyaya Şamildir.. Böyle Bilki İzmarı Yani Niyetleri Kahır Üzeredir. Ve Setri VArdırki : Eğer İnsan Onunla Konuşursa(Ulvi ler ile) Kendisini Çok Haif Hissederek Ağzından Nurlar çıkar , Ve Semaya kadar Cıkar Ta Birinci Kat Semaya VArır Ve Müvekkel Olan Melik e Kadar VArır ki O Seyyid Meytatarun dur ki Kamçının Sabidir, Kamçı Elinde gezer,Ervah Nurun Semaya Ulaştığını Gördükleri için ,Seyyid meytatarun Onlarda Müvekkel Olduğu İçin Ondan Korkulur Ve Hemen Nur Cıkan Tarafa Gelirler Eğer Semaya bakarlarsa Seyyid meytatarun Kamçı İle Onları TEdmir Eder. Ve Sana Baktıklarında da Maksudunu Anlarlar. Matlub olan ruha inerler Ve Alıp Yanına Getirirler. Amma Ervah İnsanın zayıf Yerlerini Bilirler Eğer Güç Getirirlerse Hemen Helak ederler.

Amma Enkalitin İsmi ki: Ateş Gibi Cinden Meydana Gelenler Sana Galip Gelmelerinden Korkarsan Hemen Bu İsmi Melaikenin İsimleri İle Eline yazıp Su İle Ye( Veya yala) ki kendileri helak olurlar. Ve dahi Büyük yangınlarda böyle yapsan sanki üzerine su dökülmüş gibi ateş hemen söner. Amma Bu İsmi Tilavet Ettikten sonra Ancak anlarsın Olacakları..

 

 

Kabaratin.: Bu İsim Yakıcıdır. Ulvi ve süfli ler buna itaat ederler.

 

Gayahen.: Helak Edicidir. Hevlen İsmi ile,

Eğer Selefin Şeyhlerinin Vasıl Olduğuna Vasıl Olmak İstersen , Bunlarla Herşeye KAvusursun, Eğer Riyazette Bu 2 ismi çok okuyarak ve melaikenin isimleri ile okuyarak. buhurdada anber ile öd ve günlük olmalı Melaikeyi Tahireye emir edersin. Esma-ı Tahire ile Konusursun. İşte bu 2 isimle hem cinleri hemde insanları kahredersin. eğer halvette meliklerden ahd alırsan ve onlardan ses işitirsen halvette iken Ozaman Herşeye hükmedersin. Cinni ve insi kahredersin.

 

Eğer Bir Ervahtan Veya Bir Cin den Ahd Almak dilersen Bu Duayı Okursun. Resim 2

 

 

ESMA-

BERHETYYE NN KASEMLER

Esma-i Berhetiyye ile ilgili Kasemler hakkında birçok rivayet

edilmi

stir. Bunların en dogrusu mam Semseddin el Behnesavi

(r.a.) hazretlerinin olup, Esma-i Berhetiyye Kasemi budur:

 

Berhetihin 2 Keririn 2 Tetlihin 2 Turanin 2 Mezcelin 2 Bezcelin

2 Terkabin 2 Berhe

sin 2 Galmesin 2 Hutırin2 Kalnehüdin 2

Bersani 2 Kazhirin 2 Nemuselhın 2 Berheyula 2 Beskeylehın 2

Kazmezin 2 Engalelitın 2 Kabaratin 2 Gayaha 2 Keydehüla 2

 

Semhahirin 2 Semhahirin 2 Semhahirin 2 Bikehtahünihin 2

Besarisin 2 Tunesin 2 Semhabaruhın 2 Allahümme bi hakki

kehkehicin ya

gtasiyyin bilatsagsegavilin emvilin celedin

mehcemen helmecin ve rudihin mehfeyacin bi ızzetike illa ma

ehazte semıhim ve ebsarihim Sübhane men leyse kemislihi

 

s

eyün ve hüves semiul basir.

 

Eskiden beri üzerinde ittifak edilen Berhetiyye Kasemi budur.

Süleyman ibni Davud Aleyhisselam, veziri Asaf bin Berhiya ve

alimlerin ço

gu bu Berhetiyye Kasemini kullanmıs oldukları sahih

 

(gerçek) ile rivayettir.

 

 

Sıhhatte ikinci mertebede olan ve

mam Tusi (r.a.) hazretlerine

 

ait olan Esma-i Berhetiyye Kasemi budur:

Bismillahil melikil muhitid daimüllezi mele-e satıu nuri vechil

ekvani ve emeddeha bi kuvvetin cezbeti heybeti sultanihi ala

külli melikin ve cini ve insi ve

seytani mehafetihi cemi-ı

mahlukatihi ve ezanet ve tevadaetil kerubiyyüne min a'la

makamatiha. Ve secedet ve icabet da'veti ismihil azimül

a'zamü limen tekelleme bihive esraat bil icabeti vel bürhanil

mahkümül mektubifi elvahi kulubil mütesarrifine beduh

echezetin. Aksemtü aleyküm eyyetühel ervahır ruhaniyetil

ulviyeti ves süfliyyeti ve huddame hazihil ahdil kebiru en

tücibü da'veti ve takdu haceti ve tetevekkelü bi keza ve keza.

Bi ızzeti Berhetihin 2 Keririn 2 Tetlihin 2 Turanin 2 Mezcelin 2

Bezcelin 2 Terkabin 2 Berhesin 2 Galmesin 2 Hutırin2

Kalnehüdin 2 Bersani 2 Kazhirin 2 Nemuselhın 2 Berheyula 2

Beskeylehın 2 Kazmezin 2 Engalelitın 2 Kabaratin 2 Gayaha 2

Keydehüla 2 Semhahirin 2 Semhahirin 2 Semhahirin 2

Bikehtahünihin 2 Besarisin 2 Tunesin 2 Semhabaruhın 2. Bi

hakki hazihil ahdil me'hudin aleyküm ya huddame hazihil

esma-i illa ma esra'tüm illa nakyadi fima tü'merune bihi bi

ızzetin elmu'terizi fi ızzi ızzetin. Ve ev fü bi ahdillahi iza

ahedtüm ve la tenkudül imane ba'de tevkidiha ve kad cealttü

hümullahe aleyküm kefila. Ve bi hakkillezi leyse kemislihi

 

s

eyün ve hüves semi-ul basir. hduru vesme-u ve etiu ve künü

avnen li ala ma emertiküm bihi bi hakkil ismillezi evvelühü

alin ve ahirihi alin ve hüve alin selin yeuyübeyhin yehin vehin

bi tekhin bi tekfalin bisa'yin ka'yin mimyalin mutiıne leke ya

alin celle zeryalin ihteriku min asa esmaillahi. Aksemtü ve

azemtü aleyküm bi alimül gaybi ves sehadetil kebirül müteal.

Ve bi hakkil ismillezi teahedtüm bihi ında babil heykelil kebiri

ve hüve biılsakisin mihrakisin aksamaksin sakmunehsin. Ve

men yu'rid an zikri rabbihi yeslükhü azaben saada. Ve bi hakki

Ahiyyen Serahiyyen edunayi esbaütün ali seddayi ve bi hakki

 

Ebced Hevvez Hatti ve bi hakki Batadin Zehecin Vahin ve bi

hakki Beduh Echezetin. Ve innehü lekasemin lev ta'lemüne

azim. Elvahan elacele essaate barakallahü fiküm ve aleyküm.

Ve la havle vela kuvvete illa billahil aliyyül azim.

 

 

 

Büyük üstaz Cemaleddin el Kirvani (r.a.) hazretlerinden rivayet

edilmis olan Berhetiyye isimlerinin Kasemi budur:

 

Bismillahil muhitil kadimül ezeliyyüllezi cema bi nuri vechihil

ekvani. Ve emeddeha bi kudretihi bi kuvvetin heybeti ala külli

melikive felekin ve cini ve

seytanin ve sultani mehafetihi

cemi-ı mahlukatihi ve ezanet ve tevadaatil keribiyyüne min

a'la makamatiha ve secedet ve icabet da'veti ismihil azimül

a'zamü limen tekelleme bihi ve esraet bil berahinül mahkümeti

fi elvahi kulubil mütesarrifine batadin zehecin vahin. Aksemtü

aleyküm eyyetühel melaiketil ulviyeti vel ervahir ruhaniyeti

bima cemea fi bahril esma-i minel envari termi bi sühübin

nariala külli men asa daiyel melikil cebbari tahsa sekunin agla

 

g

aleyhunin yekün feyekün. nnema emruhu iza erade seyen

en yekulelehü kün feyekün. Tekünül esma-ihi tai-ıne ve lidaihi

raciıne vel ismihil azimül a'zamü hadimine ve mukarrabine bi

ızzeti bathesin tahselanunin esmehin semahin elali ala külli

berahin hureynin hureynin baruhin baruhin ve hüvellezi yuhyi

ve yumitü fe iz akada emran fe innema yekulelehü kün

feyeküne en feinne ya'tün fil kudsiyyihi kadimen ve min seyin

errahmeti rukaman ma izzayi hara men fis semavati vel ardı

tavan ev kerhan li azametil melikil cebbarillezi celle fi allahin

liyeküni kevni kürsiyyihi cehran ceharan yahrücü duhanin

suudün nun muhteber bi meyraze alin fakselin salihin alin

ibilin veyhin inneke ala ma tesa-ü kadir halakal arda ala

bahrin acacin yetelatamü zahiran. Venferade bil vahdaniyeti

fevka kürsiyyihi lem yettehız sahibeten ve la veleden ihduru

ila mekami haza vermu bi sivazin min narin ala külli men asa

daiyel melikil cebbari bi ızzeti berhetihin berhetihin yehin

yehin hüve la ilahe illa keririn keririn kain cebbari tetlihin

tetlihin turanin mezcelin bezcelin tebarakallahü rabbil alemin.

Terkabin tebarakellezi biyedihil mülki ve hüve ala külli seyin

kadir. Berhesin bi ismihi tücibül melaiketi li daiyyehü

 

g

almesin galmesin galmesisin ganiyyün fettahu karibü

mücibü hutirin halikul ars imin kadarati nuri kudretihi

kalnehudin fatiris semavati vel ardı cailil melaiketi rusulen üli

ecnehitin mesna ve selase ve ruba yezidü fil hakli ma yesa-ü

innallahe ala külli seyin kadir. Bersanin kazhirin nemuselhin

berheyula beskeylehin bi ismihi yücibü da'vetil mudattarine

kayyümün kazmezin ehata ilmihi bil kainati ecmeın.

Engalelitin kabaratin gayahan keydehüla. Maliki yevmiddine

lehü mülküs semavati vel ardı semhahirin semhahirin

 

semhahirin Bikehtahünihin besarisin tunesin semhabaruhin

bikehkehicin keckelemin aksemtü aleykün hazel ismil a'zamü

ve bi münezzilü elvahyi aler rusili min süradikatil azameti

minel levhil mahfüzi illa ma ecebtüm da'veti bil kafi ven nuni

ve bi ismihi echezetin beduh ellezi yeduru bihil feleküd

deverani ve yebasü men fil kuburi yevmin nu

suri ecibid da-i

ya selhubin. n kanet illa sayhaten vahideten feizahüm cemiun

 

ledeyna muhdarun.

 

 

Yine bu Esma-i Berhetiyye Kasemi hakkında Ü

staz el Kisni

 

(r.a.) den Esma-i Berhetiyye Kasemi söyle rivayet edilmistir

 

Berhetihin 2 Keririn 2 Tetlihin 2 Turanin 2 Mezcelin 2 Bezcelin

2 Terkabin 2 Berhe

sin 2 Galmesin 2 Hutırin2 Kalnehüdin 2

Bersani 2 Kazhirin 2 Nemuselhın 2 Berheyula 2 Beskeylehın 2

Kazmezin 2 Engalelitın 2 Kabaratin 2 Gayaha 2 Keydehüla 2

 

S

emhahirin 2 Semhahirin 2 Semhahirin 2 Bikehtahünihin 2

Besarisin 2 Tunesin 2 Semhabaruhın 2 Allahümme bi hakki

kehkehicin yagtasiyyin bilatsagsegavilin emvilin celedin

mehcemen helmecin ve rudihin mehfeyacin bi ızzetike illa ma

ehazte semıhim ve ebsarihim Sübhane men leyse kemislihi

 

s

eyün ve hüves semiul basir. Aksemtü aleyküm ve eduküm

measirel ervahır ruhaniyeti bil ismillezi tekelleme bihi melikül

ervahı fetesakatatün minhü ruüsül mela-iketir ruhaniyeti vel

kerubiyyüne ves safine sücceden tahte arsi rabbil alemine ve

hüve ya nekirin ya nekirin Hureynin hureynin huresin huresin

baruhin baruhin ebrahin ebrahin ebdahin ebdahin bi hakki

esmehin semahin elali ala külli berahin ve bi hakki tastisin

tastisin bientaytayunin bientaytayunin bientaytayuhin

bientaytayuhin ve bi hakki selselisin selselisin selesin selesin

 

bakiran kerukin alin kuddüsün ala kaviyyün aziz.

 

 

Bu Esma-i Berhetiyye Kasemlerinin hepsi gerçektir. Bu Kasem

lerin sırları, nurları, bereketleri ve menfeatları inki

saf (açılmıs)

etmistir. Talip olan kimse bu Kasemlerde muhayyer (Seçme) dir.

Hangi Kasemi kullanmak isterse o Kasemi kullanır ve seçmis

oldu

gu Kasemle tasarruf eder.

 

 

BERHETYYE KASEMNN TASARRUFU

Berhetiyye Kasemini kullanmak ve bu Kaseme sahip olmak

istersen: Allah c.c. rizası için riyazatlı olarak yedi (7) gün oruç tut.

Hergün Berhetiyye isimlerinin (28 isim) tamamını bir çini taba

ga

gülsuyu, misk ve zaferan ile yazıp, yazıyı menba suyu ile sildikten

sonra iftarını bu su ile açarsın. Açtıktan sonra tuzsuz arpa ekmegi

ve tuzsuz zeytinyagı yersin. Esma-i Berhetiyye nin Kaseminide her

farz namazın arkasından kırkbes (45) defa okur ve bulundugun

yeri Ummal (Kına çiçegi tohumu) buhuru bile buhurlarsın. Yedi

günü bu sekilde tamamladıktan sonra diledigin her seyde

Berhetiyyeyi kullanma hakkına sahip olursun. Bundan sonra hayır

veya ser amellerinde su buhurları kullanırsın.

Pazar günü hayr amellerinde: Meyatü saile, Kündür ve Kına

çiçegi buhurlarını kullanırsın.

Pazartesi günü: Ned dalı, Mastaki, Sakız ve Samkı Arabi.

Salı günü: Sandalı ahmer, Senderus ve Kündür.

Çarsamba günü: Mastaki ve Karanfil.

Persembe günü: Cavi.

Cuma günü: Ned dalı ve Sebbi yemani.

Cumartesi günü: Udu hindi ve Sezab kökü.

Pazar günü ser amellerinde: Sabır, Mürre ve Muklil erzak,

Pazartesi günü: Sabır, Mürre ve Haltit,

Salı günü: Muklil erzak ve Meyatü saile,

Çarsamba günü: Enderani tuzu, Cemacimi ve Cümeyz,

Persembe günü: Tırtır ve Demmül aheveyn,

Cuma günü: Sumak ve Udu salip,

Cumartesi günü: Beyaz biber ve yumurta kabugu buhurlarını

kullanırsın.

BERHETYYE KASEMNN HAVASSI CELLES

Berhetiyye Kaseminin özelliklerini kullanmanın

sekli sunlardır.

1. Ulvi veya süfli bir ruhu getirtmek istersen: Allah c.c. rizası

için birgün oruç tut ve insanlardan uzak bos olan temiz bir mekana

girip oldugun yeri Ud dalı ile buhurlayarak, Berhetiyye Kasemini

yedi (7) defa oku. Okuduktan sonra diledigin ruhu çagır. O ruh

gelip senin istedigini yapar.

2. Bir kimseyi heyecanlandırıp yanına getirmek istersen:

Yukarıdaki kemali vefki matlubun vucüduna temas etmis elbise

parçasına veya pismemis çömlek parçası üzerine yaz. Yazdıktan

 

sonra o parçayı fitil gibi yaparak bir kandilde zeytin yagı ile yak ve

fitil yanarken kasemi yedi (7) defa cavi ve kündür ile buharlayarak

oku. Çömlek parçasına yazmı

s isen o parçayı atesin altına koy ve

kasemi adı geçen buhurları tüttürerek 7 defa oku. Matlubun olan

kimse heyecanlanır ve büyük bir askla yanına gelir.

3. Sara hastası veya saglıklı bir kimseyi sara etmek istersen:

 

Saralının veya saglıklı kisinin avucuna su harfleri (he he he) arapçasını)

yazıp,avucuna bakmasını söyle. Lübani zeker buhurunu

tüttürerek Kasemi yedi (7) defa okursan, saralı ki

si sara sara

olur.Huddamlara onu sara etmelerini söyle, o kisi sara olur. Daha

sonra diledigin seyleri sor. O sana istedigin soruların cevabını

verir. sin bittikten sonra avucundaki yazıları siler, görevlileri

 

gönderir ve ayıktırırsın.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

kemtamin abicim

ben Hûtîrin ismini hergün 70 defa okuyan hiçbirşeyi unutmaz hafızası güçlenir diye buldum kitapta ama isim sonuçta berhetiyyede geçtiği için kararsız kaldım? derslerimde çok yardımcı olurdu. ailevi olarak hafızamız hep kötü olmuştur alzheimer hastamızda çoktur. sence okumalı mıyım?

hafızayı kuvvetlendirmek için okuyacağımdan pek birşey olcağını sanmıyorum ama seninde bi fikrini alıyım...

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

kusuruma bakma kemtamin konuna yazıorum ama sadece bilgi amaçlı

 

konuyu okuyan herkese sölüorum berhetiyye çok risklidir arkadaşlar yarar getiriceğini düşündüğünüz bazı isimler size çok büyük zarar getirebilir berhetiyye hiç bir türlü tavsiye edilmez ama tabi yapıp yapmamak sizin elinizde olan bişeydir senelerdir ders yapmama rağmen berhetiyye ilgili konulara hiç bir zaman girmedim, girmemde özellikle istenmedi çok kuvvetli olan berhetiyye hata affetmez yanlışlık kabul etmez bunu buraya yazmamın sebebi berhetiyye o kadar güçlüdür ki sadece isimleri okuyarak bile bazı şeyleri harekete geçirirsinz korkan bu isimlerin yakınında ile durmasın benden bukadar kısa bi uyarı yapmak istedim pek kısa olmadı ama:)

 

kem inşallah yazmamda bi sıkıntı yoktur:)

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
kemtamin abicim

ben Hûtîrin ismini hergün 70 defa okuyan hiçbirşeyi unutmaz hafızası güçlenir diye buldum kitapta ama isim sonuçta berhetiyyede geçtiği için kararsız kaldım? derslerimde çok yardımcı olurdu. ailevi olarak hafızamız hep kötü olmuştur alzheimer hastamızda çoktur. sence okumalı mıyım?

hafızayı kuvvetlendirmek için okuyacağımdan pek birşey olcağını sanmıyorum ama seninde bi fikrini alıyım...

 

öncelikle abi demeyin lütfen zira bayanım:) sorunuza gelince,esmaül hüsna dan da var hafızayı güçlendirici esmalar..ayrıca hafıza güçlendirmek için sitmizde pekcok uygulama,zikir ve tesbih var .bir bakın,hem de berhetiye olmadıgındna içiniz daha rahat eder..

 

--- Sonraki mesaj ---

 

kusuruma bakma kemtamin konuna yazıorum ama sadece bilgi amaçlı

 

konuyu okuyan herkese sölüorum berhetiyye çok risklidir arkadaşlar yarar getiriceğini düşündüğünüz bazı isimler size çok büyük zarar getirebilir berhetiyye hiç bir türlü tavsiye edilmez ama tabi yapıp yapmamak sizin elinizde olan bişeydir senelerdir ders yapmama rağmen berhetiyye ilgili konulara hiç bir zaman girmedim, girmemde özellikle istenmedi çok kuvvetli olan berhetiyye hata affetmez yanlışlık kabul etmez bunu buraya yazmamın sebebi berhetiyye o kadar güçlüdür ki sadece isimleri okuyarak bile bazı şeyleri harekete geçirirsinz korkan bu isimlerin yakınında ile durmasın benden bukadar kısa bi uyarı yapmak istedim pek kısa olmadı ama:)

 

kem inşallah yazmamda bi sıkıntı yoktur:)

 

berhetiyede berhetin keririn esmalaırnı kullandım sıkıntısız şekilde hallettim isteğimi ama cok yerinde bir uyarı sevgili talebe..zaten başında da yazdım ben tehlikelidir diye..havasıta bari birkaç arpa boyu yol gitmeden kimse denemesin derim..niçin kızayım elbette ki paylaşımlarımızda fikir belirticez neticede kimsenin kötülüğünü istemeyiz..yorumun için teşekkür ederm talebe:)

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
Guest misafir arkadaş

Sayın kemtamin peki bu paylaşımınız tehlikelide olsa sağlam bilgilermidir ve bundan nasıl emin olarak paylaştınız birde bu berhetiyedeki isimler yazılışı şekliyle ibranicemidir.İslam dininde yeri nerdedir bununla ilgili bilgileriniz varsa paylaşırsanız sevinirim çünkü bence bu bilgiler daha önemli olabilir.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
Sayın kemtamin peki bu paylaşımınız tehlikelide olsa sağlam bilgilermidir ve bundan nasıl emin olarak paylaştınız birde bu berhetiyedeki isimler yazılışı şekliyle ibranicemidir.İslam dininde yeri nerdedir bununla ilgili bilgileriniz varsa paylaşırsanız sevinirim çünkü bence bu bilgiler daha önemli olabilir.

 

onlarla ılgılı bılgıler sıte ıcındekı dıger berhetıye konularında mevcuttur..burada ,daha evvel acılmıs konularda eksık olanları vermeye calısttık..evet sağlam bilgilerdir.eğer okuduysanız berhetıyeyı kımlerın kullandıgı ve rıvayet ettıgını yazı ıcınde görurdunuz ve islamiyetteki yerini de görmüş olurdunuz..

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

arkadaşlar 3 gün oruc tutun her beş vakit namazın arksından berhetiyeyi okuyun okumadan evvelı havvas koruması yapın 3 üncü gece olunca ya rüyanda ya acık geliyorlar 2 tane yardımcı veriyorlar yanlıs 3günlük oruçda sarımsak,sogan,et,balık, yogurt, cınsel ilişki yok devamlı tütsü var okurken.. benyıl lar once yapmıştım ve başarılı oldum yanlız kesinlikle korkmayın korkutmak yarıda bıraktırmak isterler hiç aldırmayın. nasıl ve ne oldu orasıda benle ALLAH arasında sır kalsın O BENİ YARRATMIŞ OLAN ALLAHA VE RESULUNA YEMİN EDiRIM Kİ BAŞARILI OLDUM konuyu acan degerli arkadaşımız guzel bır konu aşmış ellerıne yuregıne saglık ALLAH ilmini arttırsın dua ile vesselam

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • Benzer Konular

  • Celcelutiye Hakkında

   Sevgili forumdaşlar kaynağının vahiy olduğu öne sürülen ve hz Ali efendimize dayandırılan süryanice ve arapça yada birkısmıyla ibranice olduğu söylenen bir celcelutiye kasidesi var. bu kasideyi vird haline getiren yada bilgisi olan varsa bu başlık altında tartışılmasını sağlamak amacındayım. Bu kaside niçin okunur? Bediüzzaman hazretleri kebir cevşene bu kasidenin bir kısmını koymuş, Bu bir kasem midir? Bütünüyle kaç beyitten oluşur? Neden bediüzzaman hazretleri birkısmını çıkarmıştır? C

   , Yer: Havas & Hüddam Soru ve Yardım

  • Fotoğraf ile Kendinize Aşık Etmek İçin Havvas hakkında herşey

   Size gönülden bağlanmasını istediginiz kişinin fotoğrafını masanızın üzerine koyun, aşagıdaki duayı (77 defa) okuyup fotoğrafa üfleyin.   Not1: Fotoğraf yerine, size aşık olmasını istediğiniz kimsenin az miktarda saç teli yada herhangi bir eşyasından küçük bir parça da olabilir. "Bismillahirrahmanirrahim. Yuhibbunehüm kehebbüllezine amenü eşeddi hubbullahü ve cealeş şemse zıyaen vel kamere nüren Vallahi Alim-i bizatis sudür."   Daha sonra "Ya Rabbim senin hakkın için, karşımda (fotoğ

   , Yer: Havas & Hüddam

  • dini bilgiler

   Hüddam arkadaşlar ben bu konuyu çok iyi biliyorum çok olay yaşadım sorunuz varsa söyleyin gerçekten psikolajik olaylar yaşadım umarım yardımcı olurum ben yiğit

   , Yer: Havas & Hüddam Soru ve Yardım

  • Cinlerden Şok Bilgiler

   Geçen akşam cağırdığımız bir cin dünyada 18 bin tane alem olduğunu ve bizim 3. kıyametin nesili olduğumuzu söyledi.Sizce bunlar doğru mu?Değerli yorumlarınızı bekliyorum.

   , Yer: Yaşadığınız Doğaüstü Olayları Paylaşın

  • Esmai’l Erbain Duası Hakkında Muhakkak Okuyun Ne Kadar Önemli...

   Esmai’l Erbain Duası   Esmai’l Erbain Duası Bismillahirrahmanirrahiym 1 – Sübhaneke la ilahe illa ente ya rabbe külli şey’in ve varisehu ve razikahu ve rahımeh 2 – Ya ilahel alihetir refiy’ı celalüh 3 – Ya allahül mahmudü fi külli fialih 4 – Ya rahmane külli şey’in ve rahımeh   5 – Ya hayyü hıyne la hayye fi deymumiyyeti mülkihi ve bekaih 6 – Ya kayyumu fe la yefutü şey’ün min ılmih 7 – Ya vahıdül bakıy evvelü külli şey’in ve ahıruh 8 – Ya daimü bi la fenain ve la zevale li mülkihi v

   , Yer: Havas & Hüddam

×
×
 • Yeni Oluştur...