Jump to content

Ahhh Şu Para...


Guest azat

Önerilen Mesajlar

bir çoğumuz parasızlıktan dem vururuz. müşteri gelmiyor deriz . bir türlü borçtan kurtulamayız. vs vs tabiki çalışmak gerekiyor. gökten para yaoğmuyor ama para ile ilgili davranışımızda büyük hatalar yapıyoruz farkında olmadan. basit gibi görünen çözümler sunacağım ama emin olun işe yarıyor. önce yapıla hatalardan bahsedelim.

1. aman paramı elinim kiri hiç değer vermem parayı hiç sevmem demek

2. aman bana nerden para gelecek diye düşünmek.

3. çok parası olanlarıda görüyoruz hepsi ahlaksız yada oğlu kzı sakat para oluyorda ne oluyor diye paralıları küçümsemek. parasızım ama gururluyum edebiyatı yapmak.

4. bir şey alırken açımak para gitti diye üzülmek.

5. evde kırık yırtık bişey varsa tutmak.

6. işe yaramayan şeyleri bir gün lazım olur diye saklamak.

7. alma verme döngüsü yapmamak.

şimdi neler yapabilirz.

1. para değerlidir. önemlidir. sevmek gerekiyor.

2. para bir yerden gelir. ihtiyacım olacak para nasıl olsa gelecek diye düşünmek meleklerinize güvenmek.

3. paralı olmayı yada parasız olmaya gururluluk ahlaklılık gibi anlamsız değerler yüklemek. para paradır. gereklidir lazımdır.

4. bir şey aldığınızda sevinmek para harcadınız ne güzel yeniden para gelecek aldığınız şeyde çok güzel daha güzel şeyleri alacağınıza dair güveniniz ve inancınız var.

5. vede kırık yırtılmış şeyleri atıyorsunuz nasıl olsa daha güzelini alabileceksiniz.

6. eski işe yaramaya şeyleri atın yada başkasına verin.

7. alma verme döngüsü tamamlayın. biri size bir bilgi verse dahi karşılığını verin şeker verin çikolota verin kek yapıp verin teşekkür edin aldığınız herşeyin karşılığını verin. verdiğiniz herşeyinde karşılığını isteyin. ayıp diye düşünmeyin.

bizde güzel bir adet vardır eğer komşu size bir şey verirse tabağı boş vermeyiz mutlaka bişey koyar veririz. bu al ver döngüsüne güzel bir örnektir. size sunulan ne varsa mutlaka size bişey verin . ve alın.

8. cüzdanınız temiz ve düzenli tutun. o en değerli nesneyi parayı saklayan bir araçtır. iyi bakın.

9. evde para saklamayın. ya yatırım yapın yada harcayın. saklarsanız dahası gelmez. o az parayı okadar değerli hale getirirsinizki azalacak diye o kadar çok korkarsınız ki yenisi gelmez.

10. altınlarınızı takın evde saklamayın. sandıkta bekletmeyin. ya yenisi gelmez yada onlarda elinizden hiç yok yere gider.

11. müşterilerinize iiyi davranın. onlara bişeyler verin. ikramda bulunun . siz veriseniz onlarda size verir.

12. çalışanlarınızdan kısmayın onlarada hediyeler verin.

13. kendinize yatırım yapın. kuoföre gitmek. güzel giyinmek. kitap almak. sinamaya gitmek yada eğitim almayı külfet değil. yatırım olarak görün.

14. hiç yok yere bile birilerine azda olsa para verin. yada çikolata alın hiç tanımadığınız yada komşunuzun çoçuğuna verin.

15. yolda para bulursanız almayın. sizin değil. hak ederek kazanmadığınız. başkasıda onu kaybettiği için negatif enerji yolluyor sizden daha fazla çıkar. bulduysanız sahibine vermeye çalışın. yada başkasına verin. bu başkası çocuğunuz yada eşiniz olmasın.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

15. yolda para bulursanız almayın. sizin değil. hak ederek kazanmadığınız. başkasıda onu kaybettiği için negatif enerji yolluyor sizden daha fazla çıkar. bulduysanız sahibine vermeye çalışın. yada başkasına verin. bu başkası çocuğunuz yada eşiniz olmasın.

 

Bak bunu ilk duydum süpermiş teşekkürler..

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arşivlendi

Bu konu artık arşivlenmiştir ve başka yanıtlara kapatılmıştır.

×
×
  • Yeni Oluştur...