Jump to content

Kendini Köşeye Sıkışışmış ve Çaresiz mi Hissediyorsun...


Guest azat
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

Çaresiz ve Tükenmiş Hissetmenin İnanılmaz Faydası

Hayatta köşeye sıkışmış ve çaresiz mi hissediyorsun? Karadıkça kararıp, kabuğuna çekildikçe çekilip, gözünü daha da kapatıp görmemeye mi çalışıyorsun? Çaresizliği kötü bir şey olarak görme. Aslında bu harika bir şey. Özbenliğinden gelen bir yol gösterme aslında bu. Çünkü “Öz”ün biliyor senin için iyiyi güzeli. Ve sana bu şekilde yol gösteriyor. Hayatta köşeye sıkışmış, çaresiz, tükenmiş hissediyorsan, teslim ol Allah’a ve bil ki: Harika bir şey hayatına girmeye çalışıyor. Hatta gözünün önünde duruyor ama sen bir türlü göremiyorsun. Ruhun da sana onu göstermek için sıkıyor da sıkıyor. Benim tavsiyem, bu anlarda gözünü iyice açman ve karşına çıkan her şeye bir merak ve ilgiyle bakman. Ne zaman sıkıntı, çaresizlik hissedersen, hemen şu soruyu hatırla ve sor kendine: “Hmmm, hangi güzel şey, hangi güzel fırsat hayatıma girmeye çalışıyor da ben göremiyorum acaba?” Bulduğun, gördüğün o güzel şeyi veya fırsatı reddetmemek, kucaklamak ve kabul etmek de ikinci yapman gereken şey. İstersen sor etrafındaki başarılı insanlara, “Başarı rahatlıktan mı gelir, sıkıntıdan mı?” Biliyorsun ne cevap vereceklerini … Hayatta başıma gelen her güzel şeyi, her güzel fırsatı bir çaresizlik hissi arkasından keşfettim. Tüm büyük başarılarım, büyük çaresizliklerin arkasından geldi. Hayalimdeki iş, büyük paralar, inanılmaz ruhi aydınlanmalar, hayat standardımın kat kat büyümesi… ************************************************************************************************* Çaresizlik ► Allah’a yakarış ve teslimiyet ► Fırsatı görmek ► Fırsatı kabul edip getirdiği riske atılmak ************************************************************************************************* İşte bunlar hayatta elde ettiğim her başarının arkasında olan temel adımlardı. Onun için artık öğrendim, çaresizlik hissi, köşeye sıkışmışlık hissi, tükenmişlik hissi hayatta başıma gelebilecek en güzel şeyler… Sıkıntıdayım, demek ki harikulade bir şey hayatıma girmek için gözümü açmaya zorluyor. Bana büyümem, gelişmem, daha iyiye daha güzele ulaşmam için yol gösteriyorlar. Ve sıkıntı ne kadar büyükse, gelen güzellik de o derece büyük oluyor. Teşekkür ederim, gerçekten minnettarım hayatımda yaşadığım tüm zorluklar, acılar, çaresizlikler için. Seviliyorum, yol gösteriliyorum. Ben de güzel bir kabul edişle kabul ediyorum bu yol gösterişleri. Yolum açık, teşekkür ederim Rabbim. Ama tabii ki bu demek değil ki ben çaresizlik ve sıkıntı içinde yaşamak istiyorum. Allahım bana güzellikleri rahatlıklarla beraber ver, ama bu olmazsa lütfen beni imtihan ederken zor sınavlara çekme. Aslında imtihan hiç olmasa daha da sevinirdim ama Sen bilirsin her şeyin doğrusunu, yalnız Sana dayandım ben. “Yalnız Allah’a dayandık. Rabbimiz! Bizleri, zulmedenler toplumu için bir imtihan aracı yapma!” Yunus Suresi 85 “Ey Rabbimiz! Bizi, küfre sapanlar için bir fitne/imtihan aracı yapma! Bağışla bizi ey Rabbimiz! Sen, yalnız sen sonsuz kudretin, sonsuz hikmetin sahibisin.” Mümtehine suresi 5

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Her son bir başlan gıçtır tabi kimimiz korkar darbeyi yemişiz ya karşımızdaki kapıyı açamayız oysa açabilsek ne süprizlerle karşılaşacaz haberimiz yok..

Allah her kulunu sever sen bunun farkında olsanda olmasanda..

Teşekkürler Azat....;)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...