Jump to content

Ölüm ve Kader Nedir... Umarım Anlatabilmişimdir...


Guest Halife
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

Hayat rüya gibidir. Ölümde rüyadan uyanmak...

 

Düşünün gece yatağınıza gidiyorsunuz. Uyuduktan bir süre sonra rüya görmeye başlıyorsunuz rüyada olduğunuzu anlamazsanız eğer yatakta o anda uyuduğunuz farkında bile olmuyorsunuz. Bazı insanlar rüya olduklarını anlayabiliyor onu anladıkları anda rüyalarını kontrol edebiliyorlar anlamayan birisi ise rüyada yaşadıkları olaylarda acı hissedebiliyor rüyada yüksek biryerden düştüğnü gördüğü sırada yere çakılmasıyla uyanıyor. Uyandığında yaşadıklarının aslında gerçek değil bir rüya olduğunu anlıyor. İşte yaşadığımız hayatta bir rüya'dır önemli olan bunu anlayabilmemizdir. Ölüm bizler için bir uyanıştır. Allah bizleri yarattığında sınav için bu hali başlatmıştır sırası gelen rüyasını görmeye başlıyor ve sonunda uyanıyor..

 

Kader'de burda başlıyor aslında her insanın yaşayacağı şeyler önceden belirlenmiştir öyle bir program ki bu kimin kimle nerde karşılaşacağı ne yapacağı herşey belirlenmiştir. Aslında hak yediğini düşürnürsün birine iyilik yada kötülük ettiğini sanırsın ama aslında sen sana yüklenenleri yaparsın.. O zaman hiçbirşeyden sorumlu değilsindir gibi görünüyor ama yapılan herşey yazılmış olsada burda senin niyetin önemlidir. Mesela sen normalde Allah'a hiçbirşey veremezsin sen veriyorsundur gibi görünür aslında alan veren O dur ancak niyetlerin doğrultusunda kazanırsın. Yoksa bizim Allah'a verebilecek birşeyimiz yok Allah hepimizin niyetlerini tartmak için bu sınava tabi tutulduk. Hayatımız hep niyetlerimize göre şekil alır bil hassa ahiret hayatımız... niyetinde Cennet olan cennette dünya olan dünyaya Allah olan Allah'a erişir...

Allah'da herşeyin kendisinde Sonsuz olanın tek sahibidir..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...