Jump to content

Dünyanın En Pahalı Gereksizleri


Guest natilyus81

Önerilen Mesajlar

'Ah şöyle elmaslarla süslü bir televizyonum olsa, altın bir kriket topum olsa' diye hayalini kuracağımız şeyler değil bunlar. Yine de birileri bunları üretiyor, birileri de alıyor. Fiyatları hani 'dudak uçuklatıyor' derler ya, işte tam öyle. Yine de hepsine alıcı çıkıyor. Kim alıyor, neden alıyor pek ortaya çıkmıyor. Alanlar genellikle gizli kalmayı tercih ediyor. Utandıklarından mı, başka bir nedenden mi bilinmez ama kimileri bunlara parayı sayıyor.

 

1.63 milyon dolar. Saf platinden yapıldı ve elmaslarla bezendi. Japon modacı Ginza Tanaka, çantayı Tokyo'da bir defileyle Temmuz 2007'de tanıttı. Çanta bir gün sonra alıcı buldu.

 

163 bin dolar. Çizgi film karakteri Hello Kitty sadece 590 gram. Platinden yapılmış. Üstelik fiyonku değerli taşlarla bezenmiş. Fiyatı 163 bin dolar. Aralık 2006'da Tokyo'daki Mitsukoshi mağazasında satışa çıktı ve kısa sürede alıcı buldu.

 

1.5 milyon dolar. Aslıda çikolata kutusundan çok mücevher kutusu. Le Chocolate firması, Simons Jewelers firmasıyla işbirliğinin sonucunda ortaya çıktı. Bir işadamı sevgilisi için doğum günü hediyesi olarak aldı.

 

225 bin dolar. New York'un göbeği, Manhattan semtinde 5.5 metreye-2.5 metre olan bu park yeri ABC.com'da 225 bin dolardan satışa çıktı. Bir Ferrari fiyatından fazla. Ama almak isteyenler bekleme listesinde. Manhattan'da arabası olmayanlar bile park yeri alıyor. Emlak piyasasında en iyi yatırım Bin dolar.

 

Dünyanın en pahalı pizzasını New York'taki Nino's Bellisima pizzacısı yaptı. Pahalı olması kullanılan malzemelere bağlanıyor: Siyah havyar, somon, wasabi. Pizza 8 dilim olarak bölünüp dilimi 125 dolardan satılıyor. Alıp yiyen çok.

 

14 bin dolar. İngiltere'nin önemli çay üreticilerinden PG Tips, 75'inci yıldönümünde elmaslarla süsülü bu çay poşetini hazırladı. Çay poşeti satıldı, geliri bir vakfa bağışlandı ama alan kişinin çay poşetini sıcak suya daldırıp çayı içip içmediği bilinmiyor.

 

1.3 milyon dolar. Peter Aloisson tarafından Diamond Crypto Smartphone için tasarlandı. 10'u mavi olmak üzere 50 elmasla süslenmiş. En çok Rusya'da satıyor. Ama alanlar kimliklerini gizli tutuyor.

 

68 bin dolar. Top deyip geçmemek lazım. Üzerinde 5 bin 728 elmas var. Bu kriket topunu 2007'de alıcı buldu.

 

41 bin dolar. Japon Ginza Tanaka mücevhercisi ile Bandai Co. oyuncak üreticisi, Japonların ünlü çizgi filim karakteri robot Gundam'ın oyuncağını yaptılar. Ama ne oyuncak! 1400 gramlık oyuncak saf platinden yapıldı.

 

Pahalı oyuncaktan 40 adet satıldı. Alıcıların kimliği açıklanmadı.

 

130 bin dolar. Yalos Diamond LCD televizyonun çerçevesi elmaslarla süsülü. İnsan ekrana mı bakar, elmaslara mı bilinmez ama şimdiye kadar pek çok Arap bunu aldı.

 

Kaynak: haber3

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...