Jump to content

'Darbe Gibi Bir Vazgeçiş'


Önerilen Mesajlar

İnsan nelerden vazgeçer bu hayatta?

 

3149203-darbe.jpg

 

Küçüklüğümüzde ,bir oyuncakcıya gittiğimizde, ya babamızın bacağına sarılırız ya da annemizin eteğinden asılırız.İstediğimiz tek bir şey vardır;O beğendiğimiz oyuncağı aldırmak.Biz çocuklar nasılda inatçıyızdır.illede olacak,o oyuncak bizim olacak.Yoksa yerlere yatar anne ve babmızı orada rezil edeiz.Eğer etmezsek,etraftaki topluluk bizlere bakmazsa rahatlayamayız.

 

Peki bu durumda galibiyet kimde olur dersiniz ? Anne,babada mı? yoksa biz çocuklarda mı?

 

Varlıklı bir ailenin çocuğuysan,evet galibiyet senindir.Eğer yoksul bir ailenin çocuğuysan,o oyuncak başka bir çocuğundur.İşte ilk vazgeçişler o zaman başlar .Bir oyuncaktan ya da küçük bir kızın kırmızı ayakkabılardan vazgeçişi olur.Nasılda içimizde kalır.

 

Büyüdükmü dersiniz.Evet büyüdük.Lise sondayız.Delicesine aşık olduk.Ve geleceğimiz için sınavlara gireriz.Sınav sonuçları kapımızda ve tercih yapma zamanımız gelir.Ama o an sadece kendimizi düşünürüz.Bizler düşünmesekte ailemiz yerimize seçimler yapmaya başlar.Peki ya aşkına ne olacak? o delicesine sevdiğin aşkına ne olacak? Ayrılacakmısınız? ya da aynı yeri tercih edip gitme imkanınız var mı?Yok! Derinden acıtan bir vazgeçiş daha yaşarsın.Sevdiğin için kariyerinden,ya da kariyerin için sevdiğinden vazgeçersin.Ama şunu bilki her tercih seni olgunlaştırmaya adım adım götürür.

 

Tam bir yetişkin olduk.Sorumluluk sahibi,neyin doğru neyin yanlış olduğunu tam anlamıyla anladığımız yaştayız.Evliliğe adım atıyoruz.Seçtiğimiz kişiyle bir yuva kurma içerisindeyiz.Fakat hesaba katmadığımız engeller çıkıyor.Bu evliliğe,kendi seçimimize ailelerimiz karşı geliyor.Sonunda bir tercih yapmamız gerekecek.Ya sevdiğimizden ya ailemizden vazgeçeceğiz.İşte en acıtan tercih bu olsa gerek.Darbe gibi inecek yaşantımıza.Ve çoğumuz sevdiğimizden vazgeçeceğiz.Bu çok ağır gelecek bizlere.Dayanamayacağız.Kalbimiz yük olmaya başlayacak vücudumuza.Ve son olarak intihara meyledeceğiz.Kendimizden vazgeçeceğiz.

 

Şimdi kendinize sormanızı istiyorum.

En yıkıcı, yok edici vazgeçiş hangisi?

Kariyerin mi? sevgilin mi? ailen mi? kendin mi?

 

ViQLeT

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hepside birer darbedir sadece en büyüğü hangisi diye düşündüğümde kendimi en çok hangisine vermişsem ve bağlanmışsam onun darbesi ağır gelir.Ailenle sevdiğin adına karşı karşıya gelmen zaten en zorudur.Bu herkeste böyledir değişmez ,istisnai durumlar hariç.Ama bir şeyden vazgeçmek,insan dışında bir şeyden.Mesela benim bir arkadaşım vardı kalemi kayboldu diye oturdu ağladı günlerce suratı asık dolandı ortada, kalem yanı aynısından gıdip kırtasıyeden istediği kadar alabilir.Dili olmayıp konuşmasada,senin gözüne bakamasada aslında nesnelerle kurduğumuz bağ bile o nesneye bir şey olduğunda canını acıtır insanın..Yani aslında hepside darbedir büyük olan büyüktür ,küçük olan küçük.

Bir insanın beni etkileyen yönü ailesi ve sevgilisi karşı karşıya geldiğinde üzülmesi,kahrolup ağlaması değildir,elbette onada üzülürüm.Esas üstünde düşüneceğim durum kalemi için ağlamış olmasıdır...Yani insan bir canlıya bağlanmadığı kadar bir nesneye bağlanabilir en büyük darbeyide ondan alabilir.

Anlatmaya çalıştım ama anlatamadım..:)

Tşk.

 

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • Benzer Konular

  • Büyü Bozulurken Ne Gibi Belirtiler Olur Bilenler Bakabilirmi??

   21 günlük bir büyü bozma tedavsine girdim.büyünün bozulduğunu nerden anlayacağım? ne gibi belirtiler olur bilen arkadaşlar yazabilirmi.bugün 4.günümm..

   , Yer: Büyü İle İlgili Soru ve Yardım

  • Tüm Kalpleri Mıknatıs Gibi Çeker

   bismillahirrahmanirrahim   ya baisu entellezi teb asü sirri hayatike ilel kulübi vessudüri ve entellezi evcedte ruha nefhatike liintizamil ümüri ve entellezi sahhahte zamaire esrari ehlil keşfi birruhı ve beaste rüsülike ve enbiyaike biızhari sirril kadri ve keşeffi belaike es elüke allahümme bibestı vilayetike fi kulübi evliyaike ve bisirri nübüvvetike fi sudüri enbiyaike en tecaleni menüten ila emri baliğan ala mebleğıl bülüğı fi zikri faniyen bivezaifi hamdi ve şükri ayıben ileyke f

   , Yer: Havas & Hüddam

  • Gördüğünüz gibi yapacak çok işim var.!

   Bir gün yaşlı bir münzeviye sorarlar:  "Sürekli yalnız olmaktan bıkmıyor musun?"   Münzevi cevap verir: "Yapacak çok işim var. İki şahin eğitmem gerekiyor. Ve iki kartal. İki tavşan sakinleştirmek ve yılanı eğitmek. Eşeği motive etmek ve aslanı evcilleştirmek." "Ama senin etrafında hiç hayvan göremiyoruz!" "Neredeler?" Münzevi cevap verir: "Onlar içimizde yaşayan hayvanlar."  "İki şahin gördükleri herşeye saldırıyor. İyi-kötü, faydalı-zararlı. Onlara ayırt etmeyi öğre

   , Yer: Serbest Kürsü

  • Başını Yastığa Koyduğu Gibi Yatanların Sırrı Bakın Neymiş...

   Başını Yastığa Koyduğu Gibi Yatanların Sırrı Bakın Neymiş “4-7-8 Soluk” diye bir tekniğini öğrenerek siz de başınızı yastığa koyduğunuz gibi uykuya dalabilirsiniz.  Bu nefes alma biçiminin beyinde kalp atışlarını düşüren ve insanların anında uykuya dalmalarını sağlayan kimyevi bir etkisi vardır. İlk denemede işe yarayacaktır Bu teknik Asya’da asırlar süresince uygulandı, ancak Batı’da hiç popüler olmadı. Bununla beraber, bu yöntemin en büyük korunucularından biri Harvard

   , Yer: Sağlık

  • Çocuk Evliliğe Bir Darbe mi?

   Çocuk evliliğe bir darbe mi? Evlilikte bebek mutlaka planlı bir şekilde dünyaya getirilmelidir. Aksi takdirde hem anne baba hem de bebek için süreç oldukça zorlaşır. Pedagog Belgin Temur çocuğun evliliğe olan etkileriyle ilgili önemli bilgiler verdi. 15 Kasım 2019, Cuma  Çiftler çocuk doğduktan sonrasını hesaplamalı mı? Mümkün olan her türlü planlamanın yapılması, karşılaşılabilecek güçlüklerle kolayca baş edilme

   , Yer: Aşk-İlişkiler-Evlilik

×
×
 • Yeni Oluştur...