Jump to content

Bu Evren Nelere Kadir


Guest Mawiwegül
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

Kadir olan yarattığını kendi manalarıyla manalandırmasa kadir olabilir miydi peki? O kudretini paylaşmakla aciz olmaz, güçsüz kalmaz. Evreninde evrence bir kadirliği yani kudreti vardır elbet. Siz şimdi (haşa ben Allahım) demekle, ne kadar Allah olabilirseniz, evrende o değerde bir kudret sahibi olması söz konusudur.

 

Bu ne insan yaratamaz, ne de evren kadir değildir demektir! Ancak yine de bunların hiçbiriyle Allah'ı sınırlayamazsınız, o halde bunun farkına varırsanız ille de Allah'ın kadir olduğunu vurgulamak zorunda kalmazsınız. Ve doğal olarak tahkiki imanın gereğini kendi yüreğinizde hiç kimseye ispatlamak zorunda kalmadan yaşayabilirsiniz? Zira her koyun kendi bacağından asılır ;)

 

Nasıl açık mı?!

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

  • Benzer Konular

    • Evren Nelere Kadir..

      Evren Nelere Kadir... Hubble Uzay Teleskobu görüntü yayınlamaya devam ediyor... Daha önce 1983 yılında Iras uydusu tarafından gözlenen Parlak ters V yıldızlararası toz bulutu bu kez de Hubble Uzay Teleskobu tarafından daha net bir şekilde gözlemlendi...

      , Yer: Fotoğrafçılık

×
×
  • Yeni Oluştur...