Jump to content

Benligini Sorgulamak


Guest bumble bee

Önerilen Mesajlar

Merhaba Arkadaslar,

Bugun Mart 18, 2008. Bu foruma katildigimdan bu yana yaklasik 2 ay gecti sanirim. Biliyorum ki benimle beraber bircok insan bu foruma caresizlikten, haksizliktan, meraktan, su ya da bu nedenlerle uye oldular. Neden her ne idiyse, burada birbirimize kizdigimizi, kendimizi uste cikartmaga, soz duellolarina dondurdugumuzu, kisacasi 7-8 yasinda ki cocuklarin benim babam senin babani dover ornegine donusturdugumuzu gordum. Ben de dahil. Iste, NEFS bu arkadaslar. Hani O cok konusulan. Kisisel katilis sebebim ise artik tek caremin dualarda olmasiydi. Isteyen istedigi gibi yorumlasin, bu saatten sonra inanin ki umurumda bile degil kimin ne dusundugu ya da ne soyledigi. Hodri meydan. Hani o, artik ben havluyu attim deyimi vardir ya! Iste o.

Fakat siz, su dunyaya yeni baslayan arkadaslara birkac sozum var, eger dinlenirse ne hos, dinlemeyen de hos. Arkadasim, gepegenc guzel arkadasim, hayata yeni baslayan filiz gibi herkesin , herseyin imrendigi yaratik, Allah'in yarattigi mukemmel yaratik,bosuna buyulerle, muskalarla, cinlerle ve bunun gibi bir suru abuk sabuk seylerle hayatini bosa gecirme guzeller guzeli. Ac gozlerini ve gercekten kalbin, hislerin ve Allah'in sana neyi soyluyor dinle. Gec aynanin karsisina, kendine soyle bir bak. Duyduklarin, sana soylenenler, birer kocakari masali mi yoksa beyin yikama mi? Cunku sonucta hepsi ayni kapiya cikar. Aklin sana ne soyluyor? Allah'in verdigi akli kullanabiliyor musun? Yoksa sana soylenenleri mi uyguluyorsun? Islamiyette, aklini kullanmamaga karsi hicbir ayet, sure yoktur. Allah ne der? Ben sana akil verdim, kullan der, degil mi? Hadi bakalim o cok ulema gecinenler cikip karsima soylesinler bakalim, islamiyette nerede der ki ey insanoglu aklini kullanma!!!! Nerede der ki ey insanoglu sagduyunu kullanma. Gosterin bakalim. Kisisel kazanci olmayan bir insanoglu bana cikip bunun tersini yuce Kuran'da gostersin. Madem herkes o kadar cok sey biliyor. Sozum anlayana. Anlamayana da davul zurna. Insanoglu Allah'in yarattigi en yuce yaratik. Bunu anlayalim artik. Anlamazsaniz bu hayatta cekeceginiz cok bela var arkadaslar. Cunku o belalari kendimiz yaratiyoruz. Bunu gec te olsa ben cok iyi anladim. Hani derler ya Osmanli Tokadi! Er ya da gec patliyor yuzumuzde. Bunun adi, esim evini terketti, muhabbet duasi istiyorum, vs. vs. Uyanin artik. Eger bir insan istemedigi bir yemegi yemek istemiyorsa yemez. Belki hata siz de. Hadi bakalim, hic bunu dusundunuz mu? Gercek anlamda kendinize bakipta, sizde neyin eksi oldugunu bulabildiniz mi? Belki de o cok sevdiginiz kisi GERCEKTEN sizi sevmiyor. Bunu kabullenebiliyor musunuz? Hayir, cunku buyulerin pesindesiniz. O igrenc seylerin. Kim garanti verebilir ki bu tip igrenc uygulamalar gercege donusur, donusse bile ne kadar surebilir, surse bile bu igrenc kendini aldatmacayla ne kadar sure daha kendinizi eylebilirsiniz. Taa ki buyuyu yenileyene kadar. Sonrasi NE? hicbirsey. Cunku gercek degil. Insanoglu bu kadar mi dusuk? Uyanin artik. Elinizde ki en buyuk silahin farkindasiniz aslinda . Allah ve Kuran. Sekilcilikten kacinin. O, size ne emretti ise onu uygulayin ve dua edin cani yurekten. O'nun ellerine birakin, bakin bakalim, oluyor mu olmuyor mu? Hur irade!!! Hic dusundunuz mu bu Turk Milleti niye bu kadar cok sehit verdi, niye bu kadar cok gazilerimiz var? Ozgurluk, Hur irade. Iste siz O'sunuz. Ben cok bilirim diye gecinen ulema din bilginlerinin(!) en cok korktugu, odu patladigi, bilgili insanlar. Hic olmazsa, siz onlardan birisi olun. Hurafeler!!! Felaketimizi hazirlayan bu dolduruslar olmadi mi? Birisi cikipta yalan desin bakalim hadi. Bilinen bilinmeyen binlerce, yuzbinlerce masum insanlarimiz doktor tedavisi altinda iyi olacagina, ufurukculerin elinde can vermedi mi? Cahil cuhelalarin gozetiminde.

Daha once de soyledigim gibi, artik kim bu saatten sonra yazarsa yazsin, olumsuz elestirileri soyluyorum, umurum da bile degil. Soylediklerimi anlayan anladi. Gerisi hikaye.

Hic olmazsa, siz genc arkadaslar, cinlere, sunlara bunlara kafayi cok takmayin. Siz Allah'in yarattigi en yuce yaratiklarsiniz. Sizi kendi hur iradenizle yaratti. Gurur duyun. Sevgilerimle:)

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

eline sağlık bumble bee. benim şahsi düşüncem duygusal hayat için ne havass formülü ne de büyü kullanmak. Belki çok acı veriyor, belki katlanamıyorsunuz ama bu formülleri uygulamadan bunları atlatmak asıl beceridir. Celp formüllerinin çoğu zaten büyüdür. Çünkü iradeye karışmak en büyük günahlardan biridir. Büyü bu yüzden yasaklanmıştır. Gerçi bunlar hep söylenen şeyler. Her başlıkta her yeni bölümde tekrarlanıyor bu sözler. Ama pek insanların dinlediği yok. EN iyisi yaşayarak deneyimlenmesi. En ağırıdır ama en emin öğrenme yoludur :)

 

Bu sırada akıl konusunda. Akıl kısıtlıdır. Akılla Allah'ı idrak etmeye çalışmayın. İbadetlere aklı mantığı koymayın. Kalbinizi koyun. Allah'ı akılla değil kalple hissetmeye çalışın. BU nokta da akıl yetersiniz kalır. Onun dışında mantığınızı ve aklınızı kullanın tabi. Ama tavsiyem sezgilerinize daha çok kulak verin. Çok gördüğüm şu ki yaptığımız hatalarımızın çoğu sezgilerimize kulak asmamaktan kaynaklanıyor :)

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arşivlendi

Bu konu artık arşivlenmiştir ve başka yanıtlara kapatılmıştır.

×
×
  • Yeni Oluştur...