Jump to content

Çeşitli Dualar Ve Sırları


Guest pinkfloyd

Önerilen Mesajlar

Allahu teala şöyle buyuruyor:Sabah ve akşam tevazu içinde yalvararak,ürpererek ve sesini yükseltmeden rabbini an.sakın gafillerden olmaz.(araf 205)

resullah(s.a.s)efendimiz şöyle buyuruyor:Rabbini zikredenle etmeyenin farkı diriyle ölü farkı gibidir.(buhari)

 

AYET-EL KURSİ

 

2_255-1.gif

 

Allah, O'ndan başka tanrı yoktur; O, hayydir, kayyûmdur. Kendisine ne uyku gelirne de uyuklama. Göklerde ve yerdekilerin hepsi O'nundur. İzni olmadan O'nun katında kim şefaat edebilir? O, kullarının yaptıklarını ve yapacaklarını bilir. (O'na hiçbir şey gizlikalmaz.) O'nun bildirdiklerinin dışında insanlar O'nun ilminden hiçbir şeyi tam olarak bilemezler. O'nun kürsüsü gökleri ve yeri içine alır, onları koruyup gözetmek kendisine zor gelmez. O, yücedir, büyüktür

 

resulullah(s.a.s) şöyşe buyuruyor.: kim sabahladıgı zaman okursa akşam oluncaya kadar cinlerden korunur.ki,mde akşamladıgı zaman okursa sabah oluncaya kadar cinlerden korunur.

 

İHLAS SÜRESİ (3 defa)

 

090ihlas-1.gif

 

De ki: O, Allah, birdir. Allah, her yönden eksiksizdir ve her dileğin merciidir, her şey kendisine muhtâc olan Şanlı, Uludur. O, doğurmadı ve doğurulmadı. O'na hiçbir şey denk de olmadı.

 

NAS SÜRESİ(3 defa)

 

110nas-1.gif

 

Rahman Rahim olan Allah'ın adıyla

De ki: İnsanların Rabbine sığınırım.

İnsanların malikine,

İnsanların (gerçek) İlahına;

'Sinsice, kalplere vesvese ve şüphe düşürüp duran' vesvesecinin şerrinden.

Ki o, insanların göğüslerine vesvese verir (içlerine kuşku, kuruntu fısıldar);

Gerek cinlerden, gerekse insanlardan (olan her hannas'tan Allah'a sığınırım).

 

resulullah (s.a.s) şöyle buyuruyor:kim sabahladıgı ve akşamladıgı zaman üç kere okursa herşeye karşı korur(ebu davut tirmizi)

 

AMENERRASULU

 

Peygamber, Rabbinden kendisine indirilene iman etti, mü'minler de (iman ettiler). Her biri; Allah'a, meleklerine, kitaplarına ve peygamberlerine iman ettiler ve şöyle dediler: "Onun peygamberlerinden hiçbirini (diğerinden) ayırt etmeyiz." Şöyle de dediler: "İşittik ve itaat ettik. Ey Rabbimiz! Senden bağışlama dileriz. Sonunda dönüş yalnız sanadır."

 

Allah bir kimseyi ancak gücünün yettiği şeyle yükümlü kılar. Onun kazandığı iyilik kendi yararına, kötülük de kendi zararınadır. (Şöyle diyerek dua ediniz): "Ey Rabbimiz! Unutur, ya da yanılırsak bizi sorumlu tutma! Ey Rabbimiz! Bize, bizden öncekilere yüklediğin gibi ağır yük yükleme. Ey Rabbimiz! Bize gücümüzün yetmediği şeyleri yükleme! Bizi affet, bizi bağışla, bize acı! Sen bizim Mevlâmızsın. Kâfirler topluluğuna karşı bize yardım et."

 

resulullah(s.a.s)şöyle buyruyor:Kim bunu okursa gecesi boyunca ona yeter.(buhari müslim)(ona yeter ifadesi gece namazından yerini tutar veya bu iki ayet okuyanı şeytanın ve diger şerlilerin kötülüklerinden korur)

 

SEYYİD-ÜL İSTİGFAR

 

Allâhümme ente Rabbî la ilahe illâ ente halaktenî ve ene abdüke ve ene âlâ ahdike ve va'dike mesteta'tü eûzü bike min şerri mâ sana'tü ebûu leke bi-ni'metike aleyye ve ebûü bizenbî fağfir lî feinnehû la yağfirü'z-zünûbe illâ ente.)

 

Allahım! Sen benim Rabbimsin, senden başka ilah yoktur. Beni sen yarattın. Ben senin kulunum. Ben gücüm yettiğince sana verdiğim söz ve vadimi yerine getirmeye çalışıyorum. Yaptığım işlerin kötülüğünden sana sığınırım. Bana verdiğin nimetlerini itiraf ediyorum. Günahlarımı da itiraf ediyorum. Beni bağışla. Zira günahtan ancak sen bağışlarsın." demekdir.

 

Resulullah (s.a.s)şöyle buyuruyor:Kim bunu akşamladıgı vakit içtenlikle inanarak söylerde o gece ölürse cxennete girer.sabahladıgı vakit yaparsa buda böyledir(buhari)

 

 

BİSMİLLAHİLLEZİ la yedurru ma'asmihi şeyün fil ardi ve la fissemai ve hüves-semi'ul alim"

 

Yüce Allah'in ismiyle hareket ederim. O yüce Allah ki, O'nun mübârek ismiyle hareket edildigi (O'nun ismi söylendigi) vakit, yerde ve gökte hiçbir sey okuyana zarar veremez. O yüce Allah, her seyi en iyi isiten ve en mükemmel bir sekilde bilendir.

 

resulullah s.a.s şöyle buyuruyor:kim sabah ve akşam 3 defa bu duayı derse ona hiçbirşey zarar vermez.(ebu davut tirmizi)

 

E`uzü bikelimatillahit-tammati min şerri me halak

Yarattıklarının şerrinden Allahu tealanın mükemmel kelimelerine sıgınırım

 

efendimiz s.a.s kim akşamladıgı zaman 3 kere bunu söylerse o gecenin humması ona zarar vermez..

 

raditü billahi rabben ve bi'l islami dinen ve muhammedin(s.a.s)nebiyyen

 

Rab olarak Allahtan din olarak islamdan nebi olarak muhammed(s.a.s)den razı oldum

resulullah (s.a.s) şöyle buyuruyor:Bunu sabah ve akşam 3 söyleyeni Allah,razı eder

 

Hasbiyallahu la ilahe illahu alayhi tewekeltu ve huwe Rabbularsil azim

 

Allah bana yeter o'ndan başka ilah yok O na tevekkül ettim o yüce arşın

rabbidir.

 

resulullah (s.a.s)şöyle buyuruyor:Kim bunu sabahladıgı ve akşamladıgı zaman 7 defa okursa onu üzen dünya ve ahiret işlerine Allah kafidir.

 

Le ilahe ilallah vahdehu le şerikeleh.lehül mülkü valehül hamdü ve hüve ala külli şeyin kadir.

 

Allahtan başka ilah yoktur.O tektir ve ortagı yoktur.Mülk onundur ve hamd onadır.O herşeye gücü yetendir.

 

ruslullah(s.a.s)şöyle buyuruyor:bunu günde 100 defa söyleyen on köle azad etmiş gibi sevap alır.bununla ona yüz hasene yazılarak ondan 100 günah silinir.akşamlayıcaya kadar o gün şeytandan korunur.bundan daha çok amel işleyen bir adamdan başka jiç kimse onun getirdiğinden daha faziletlisini getiremez.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • Benzer Konular

  • Borç, Üzüntü ve Kederden Kurtulmak İçin Okunacak Dualar

   Bazı arkadaşlar benim gibi maddi sıkıntısı hat sahfada,bende yaptığım duaları burdan paylaşacağım inş......(faydasını gördüğüm dualar)   İnsanlar hep borç, sıkıntı ve kederlerden şikayet eder , dert yanarlar ve hayatımızda önemli yer tutarlar. Zaten hemen hemen her insanın,her ailenin bunlarla yüzyüze olduklarını söyleyebiliriz. Bunları aşabilmek için kendi gayret ve çabalarımızı sabırlı bir şekilde devreye koymamız gerekir.Gayret ve çabalarımızı elimizden geldiğince kullandıktan sonra,bunları

   , Yer: İş Bulma ve Rızık İçin Dualar

  • Sınavlar İçin Dualar

   Arkadaşlar sınavı olanlar, derslerinde başarılı olmak isteyenler bildikleri duaları burada paylaşsın.   Örneğin ben 1 ay sonra yeni sistemle YGS sınavına gireceğim. Derslerim fena değil. Tıp istiyorum ama birazcık daha puan almam gerekiyor. Kıl payıyla kaçırırsam çok üzülürüm.   Hangi duaları okumam lazım?   Benim okuduğum dualar şunlar:   -Kalem suresini sınavlardan birkaç gün önce okurum.   -"rabbi yessir vela tuassir rabbi temmim bil hayr" bu duayı sınavdan önce okurum.   -Bir de

   , Yer: Sınav Duaları

  • Aranılan Terkip ve Dualar...

   Bilmediğiniz,  öğrenmek istediğiniz terkipler. uygulamalar, sırrı bilinmeyen dualar hakkındaki sorularınızı bu konuda paylaşabilirsiniz. Merak ettiğiniz soruların cevaplarını ayrı ayrı başlık açmak yerine bu başlıkta  aramanızı rica ediyoruz,  Bağımsız açılan başlıklar kapatılacak yada silinecektir..

   , Yer: Havas & Hüddam Soru ve Yardım

  • Rızkın Artması ve Borçtan Kurtulmak İçin Okunacak Dualar

   Kâinatın her yerinde Allah Teâlâ’nın kanunları geçerlidir. Bir Müslüman, dünyada çalışmadan kazanılamayacağını bildiği gibi Cenâb-ı Hakk’ın emir ve yasaklarını tatbik etmeden de cennete girilemeyeceğini bilerek kulluk vazifesini yerine getirmeli ve O’na tevekkül etmelidir. Peki rızık sıkıntısı çekmemek; rızkın artması, bereketlenmesi ve genişlemesi için neler yapılmalı?             Allah’a şükretmek rızkı artırır     Ayet-i kerimede buyruldu:

   , Yer: İş Bulma ve Rızık İçin Dualar

  • Nübüvvet Mührü Sırları Ve Mucizeleri

   Peygamber Efendimiz ( s.a.v ) 20 Nisan Pazatesi günü sabahı 571 yılında Mekkede doğdu O doğmadan önce Arabistan da müthiş bir kıtlık vardı.Her taraf kıtlıktan yıkılıyordu.İşte tam o sırada mucize oldu.bir bolluk ve zenginlik kumlardan sanki nimet fışkırıyordu.bolluk akıyordu.Kainatın Efendisi doğdu.Ticaret canlandı piyasa hareketlendi. peygamber efendimizin kürek kemikleri arasında bıldırcın yumurtası büyüklüğünde nübüvvet mührü yazılıydı.   Hatem-i nübüvvet: "Allahü vahdehü la şerike le

   , Yer: Havas & Hüddam

×
×
 • Yeni Oluştur...