Jump to content

Enerjiyi "Görmek" Alıştırması


Misafir
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

Az aydınlatılmış bir yere gidin. Ellerinizi birbirine hızla sürtün. Ardından, yaklaşık 6 cm uzaklıkta avuç içleriniz birbirine bakacak şekilde tutun ve birirlerine değmemesine dikkat ederek kısa kısa, ileri geri hareket ettirin. Böylece enerjinizi "oluşturacaksınız". Şimdi, ellerinizin arasına bakın. Ne görüyorsunuz?

Şimdi de çok yavaş bir şekilde, ellerinizi birbirinden uzaklaştırmayı deneyin. Ne görüyorsunuz? Ne hissediyorsunuz?

Alıştırmaları, gördüklerinizden emin olana kadar tekrar edin. Bunda garip veya gizemli hiçbir şey yok. Tersine, tümüyle doğal!

 

 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu tarz alıştırmaları ciddiye almamanızı tavsiye ediyorum.Elinizde bir inisiye yokken enerji görmenin size pek bir yararı yoktur.Ve verilen alıştırmaların bir ciddiyetide yok.[hayalperestin paylaşımına elbette birşey demiyorum ama alıntı yaptığı çalışma gerçekten saçma ve anlamsız bi o kadarda yararsız bi çalışma]

 

Eğer saçma çalışmalarla enerjide bişeyler yapmak istiyosanız bileklerinizi lastiklerle sıkıştırın.Ardından iki elinize buz alın kollarınızı yukarı kaldırın.Bi süre bekleyin ardından ellerinizi aşağı indirin.lastikleri çıkartın buzları bırakın.Muhteşem bir enerji hissedeceksiniz... =) Bu çalışma vs değildir sadece elinize kan hücum eder.Bazı enerjiler elde karıncalanma yapar ve ısınmayada sebep olur.İşte bu çalışmayla enerji olmadığı halde enerjinin yarattığı etkileri alıp kendimizi bi güzel kandırabiliriz. Bu tarz çalışmaları ciddiye almamanızı tekrar belirtiyorum =)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bu çalışma Chislane D. Martel 'ın "Ben Enerjiyim" kitabında mevcut. Ben sizin bilginize güveniyorum elbette İtalyan ancak kendim deneyimleyip eklemiştim. Enerjiyi gördüm mü? Evet gördüm. Nasıl ki elektrikli bir sobayı yakıp yanında paralel durduğumuz zaman dışarıya yaydığı ısı enerjisini görürüz arkasında kalan görüntü hafif titrek gibi bulanık gibi görünür ya bende ellerimde bu şekilde gördüm. Bence bu alıştırmayı yabana atmamak gerek.

 

Ben bu alıştırma için saçma kelimesini kabul etmiyorum..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Çalışmanın + noktaları olsa bile şuan içinde dikkate alınmamasını öneriyorum.O kitabı incelemedim ama parça halinde değil bütün halinde okunup irdelenmesi gerektiğini düşünüyorum çünkü anladığım kadarıyla içerisinde ana hatlar özetlenmiş.Bu verilenler ise ufak çalışmalar ve meditasyonlar.Kitabın bütününü okumak gerekir. Kitap veya yazar eleştirisi yapıcak bir durumda değilim ama piyasada bulunan ve okuduğum çoğu kitapta verilen uygulamalar yalın çalışmaların süslenip uzatılmış biraz saptırılmış ve garipleştirilmiş halidir.Elbette isteyen yapabilir ama tek bir çizgi üzerinden ilerlemenin doğru olacağını düşünüyorum.Enerjiyle ilgili pekçok çalışma var ama bu tarz çalışmalar azda olsa yoldan sapmaya neden olur.Ve enerjiyi görmek oldukça basittir.Enerjiyi görmenin şuan için yararı yok.Ama ilerledikçe zaten hisleriniz ve görüşünüz açılacaktır.Bunuda enerji okulunun bütününü ele alarak söylüyorum.

 

Bu tarz çalışmalar biraz şu örneği andırır.Kişi internete girer, bomba yapmayı öğrenir ve bomba yapar.Kişi kimya mühendisliği okur.Herşeyi öğrenir ardından bomba yapar.Sonuç aynı olsada ikinci yoldan gitmek biraz daha kaliteli ve daha mantıklıdır.İşin özünü kavrayarak birşeyler yapmak ile tam olarak kavrayamadan tarife uygun bişeyler yapmak oldukça farklıdır.

 

İsteyen elbette 1-2 kere deneyebilir.Ama çalışmaya takılmak ve yapamadıkları için bunu sorun haline getirmek yada neden yapamıyorum ben bu çalışmayı diye kendilerini sorgulamak kişilerin zararına olur.

 

Ek bazı çalışmalar yapmadan.Ruhsal bir duruma gelmeden kişilerin enerji görmeye çalışmaları yorucu ve anlamsız olur.Saçma dememin nedenlerinden biriside bu . Ve bu çalışmada görülen şeyin gerçekten enerji olduğunu bilmekte bir hayli zor.

 

"Alıştırmaları, gördüklerinizden emin olana kadar tekrar edin."

Bişey göreceğim diyerek kendinizi şartlandırırsanız mutlaka bişey görürsünüz. "İnanmak görmektir"

 

Gördüğünüz şeyin gerçekten görmek istediğiniz şey olduğunu ise asla bilemezsiniz.Ve inanarak kendinizi kandırırsınız.Ellerinizi birbirine hızhızlı sürter avuç içleriniz yukarı bakıcak şekilde bir yere koyarsanız yine birşeyler hissedersiniz.Elinizi beyaz kağıt üzerine koyar ve dikkatle bakarsanız ellerinizin çevresinde yine bişeyler görürsünüz.Bazı sonuçlar çok farklı yollardan elde edilebilir.Gördüğüm ve hissettiğim şey %100 enerjidir diyebiliyorsanız eğer söyleyebilecek birşey bulamam elbette.

 

Umarım açıklamam çok karmaşık olmamıştır =| =)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

açıklaman gayet net de bu alıştırmanın asıl amacını açıklamıyor. Kitapta enerjinin tanımından sonra bu alıştırma verilmiş. Yani enerjinin farkındalığına varabilmek için. Enerjiyi kullanıp geliştirebilmek için değil. Bu açıdan bu alıştrmaya takılmamak konusunda haklısın.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Guest secret shadow
yapamıyorum sanırım ben hiç bişi görmüyorum

 

Natilyus böyle düşünmemen daha faydalı olur. Göreceğim diye zorlarsan görememe şansın da artar. Sadece, enerjinin farkına varma, onu algılama için pratik bir uygulamadır bu hayalperest'in de haklı olarak belirttiği gibi, o nedenle akışına bırak ve sakin bir şekilde yoğunlaş, görebilirsin :).

 

@italyan

Saçma olarak nitelendirilebilecek bir uygulama olduğunu düşünmüyorum çünkü bize ne göreceğiniz enerji şudur şudur yada görüp tanımlarsınız yapısını kavrarsınız ne de şu yeteneğiniz şöyle gelişir gibi vaatlerle gelmiyor.

Daha mekanik bir enerjinin, fiziksel ve pratik bir yolla farkına varılması için bir uygulama.

 

Sevgiler..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

çalışma tam anlamıyla saçma değil italyanın bahsettiği maji okültizm hangi yoldaysanız artık onda akademik bi şekilde ilerlemek yerine böle küçük şeyler yapmaktır ama önce enerjinin doğasına calışıp sonra bu yapılsa oldukça yararlı olacaktır.Ancak bnm gibi şüpheli insanlar için de akademiye geçmeden kararlılık arttırıcı bir yol olarak kullanılabilir

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

italyan a katılıyorum yapılan bu çalışma hiç bir işe yaramaz ve gerçekten saçma? tamam emegine saygım sonsuz ama böyle bir şeyi yaptırarak sadece heveslerini kıracaksın.

Neden ?

çünkü onlar ısıyı çekimi azcık hissedecekler sonra ay görünmüyor ay olmuyor diyecekler e bu tamamen dogal olmaması ve görmemesi. inisye yok bir şey yok o yüzden bu enerjiyi orda küçücük hissetse ne hissetmese ne :) tekrarlıyorum emegine saygım sonsuz ama standart haftalık yada günlük her neyse o çalışmalara girmek daha mantıklı ve makul haricinde zaten ruh bilgiye açtır. önce açılıgı doyu ki o doyulan açlık kadar pratikte yapılabilisin.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

tamam csflow bende seninle aynı düşünceleri paylaşıyorum da şunu anlayamadım bu çalışma enerjiyi görüp kabullenmek için faydsız mı ki ben ilk enerji hakkında bu yazıları okuyup alıştırmayı yaptım ve bu sayede enerjinin tamamıyla farkına vardım enerjiyi bilip örenip geliştirmem konusunda ilk adımı attıran bu çalışma olmuştur

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...