Jump to content

Renklerle Aurayı Saflaştırma Meditasyonu


Misafir
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

Bu meditasyon, aurayı saflaştırmak ve enerjiyle doldurmak amacını taşır.

 

Bacaklarınız omuz hizasında ve paralel açılmış bir şekilde ayakta durun. Bu pozisyonda, çok yavaşça dizlerinizi olabildiğince aşağıya, ama zorlamadan kırın, tabanlarınız yere tam bassın. Ardından, ilk duruma dönmek için tekrar dizlerinizi gerin. Her hareket sırasında, inerken nefes verin ve kalkarken nefes alın. Sırtınız dimdik olmalıdır, yalnızca kalçanız biraz öne doğru kıvrılabilir. Bu harekete, şimdi kollarınızı da ekleyin. Kollarınızı avuç içleri yere bakacak şekilde, omuz hizasında kaldırın. Dizlerinizi büktüğünüz zaman, kollarınız dalga gibi hareketin durumuna göre biçim alır ve aynı şey doğrulurken de tekrarlanır.

Şimdi, bu harekete renkleri hayalinizde canlandırmayı ekleyin. Topraktan çıkıp ellerinizin ayası, ayak tabanlarınız ve ayrıca sizi çevreleyen hava aracılığıyla size ulaşan renkleri "içinize çekin". Sonra her rengi "dışa atın". Kırmızıdan başlayarak, renklerden her birini, bir kaç kez "soluyun". Auranızı, dizlerinizi gerginleştirirken kırmızının dolduğu ve kırdığınızda boşaldığı bir balon şeklinde bir bütün olarak görün. Aynı alıştırmaya tekrar başlayın. Kırmızıyı açıkça, iç gözünüzle algıladınız mı? Hayırsa, bunu başarana kadar alıştırmayı tekrar edin. Hayalde canlandırabilmenin en zor olduğu renkler, enerji alanınız için en çok ihtiyaç duyduklarınızda.

Rengi "dışınıza atarken", onu engellemeye çalışmadan çıkışına dikkat edin. Onun parlak ve net olduğunu gördüğünüzde, sıradaki diğer renkle aynı işlemi tekrar edin.

Turuncu rengi "içinize çekin". Onun, sizi çevreleyen hava, elleriniz ve ayaklarınız aracılığıyla yerden gelip içinizde ilerlemesine izin verin. Eğer bu rengi, iç gözünüzle görmekte zorluk çekerseniz, bir örneğe (bir portakal, örneğin) bakın ve alıştırmayı tekrarlayın.

Alıştırmayı şu sırayla yapın: kırmızı, turuncu, sarı, yeşil, mavi, lacivert, mor ve beyaz. Bir başka renge geçmeden önce, auranızın "balon" gibi bu renklerle dolduğunu gördüğünüzden emin olun. Bu renkler, şakralarınızm her biri için çok yararlıdır.

Eğer auranızın titreşimlerini arttırmak isterseniz, gümüş ve altın renkleriyle devam edebilir ve daha sonra beyaz renge geri dönebilirsiniz. Bu son iki renk, çeşitli yansımalar yayan ışınlara sahip olacaktır.

Biraz pratikle bu alıştırmayı uygulamak çok daha kolaylaşacaktır ve böylece, daha iyi yararlanabilmek için, onu günlük yaşamınızla birleştirebilmeniz mümkün olacaktır.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...