Jump to content

Kadın Kısırlığına karşı Hayıt Tohumu


Guest Tugrali

Önerilen Mesajlar

Hayıt tohumu, her yaştaki kadınlar için, çok faydalıdır. Hayıt tohumu, yüksek ateş, baş ağrısı, gaz sorunu, idrar yolu rahatsızlıklarına iyi gelmekle beraber, daha çok kadınların hormonal rahatsızlıklarına iyi gelmektedir. Regl öncesi stres, adet gecikmesi, ağrılar, göğüslerdeki hassasiyet, adet krampları ve depresyon gibi rahatsızlaklar için hayıt tohumu bire birdir.

 

Hayıt Tohumunun Kadınlar Üzerindeki Etkileri :

* Hayıt otu hipofiz bezini tetikleyerek kadınlık hormonlarının dengeler. Kadınlık hormonlarını doğal yöntemlerle dengelediği için,yan etkisi yoktur. Sentetik hormon tedavisi gören kadınlarda ise yan etkiler görülebiliyor.

 

* Hayıt tohumu, adet stresi ve adet gerginliğine iyi geliyor. Hayıt tohumu , bu tür sorunu olan kadınlarda 2 hafta içinde etkisini gösteriyor. Daha iyi sonuç alabilmek için 3 ay kullanmak gerekiyor.

 

* Hayıt tohumu adet düzensizliklerini giderir. Kanamanın az veya çok olması, kanamanın ağır veya sancılı geçmesini düzelterek , düzene koyar.

 

* Hayıt tohumu, aynı zamanda hem kadınlarda cinsel istek arttırıcı, hem de cinsel istek azaltıcı özelliğe sahiptir. Yani, cinselliğiniz çok fazla ise azaltır, az ise isteği çoğaltır.

 

* Hayıt tohumu, yumurtlama periyodunu düzenler, hamile kalma şansının artırır.

 

* Hayıt tohumu, doğum kontrol hapı kullanımına son verildikten sonra vücudun tekrar doğal dengesine kavuşmasına yardımcı olur.

* Hayıt tohumu, hem erkeklerde hem de kadınlardaki hormon dengesizliğinden kaynaklanan kıllanma (tüylenme) ve sivilceler için de tedavi edici özelliğe sahiptir.

 

* Doğumdan sonraki ilk 2 hafta içinde, hayıt meyvesi alındığında, anne sütü belirgin derece de artar.

 

Hayıt Tohumunun Erkekler Üzerindeki Etkileri :

* Hayıt Tohumu, erkeklerde, cinsel isteğin azalmasına sebep olmaktadır.

 

* Hayıt Tohumu, erkeklerde, depresyona bağlı iktidarsızlık durumlarında kullanılır.

 

Hayıt Tohumu Nasıl kullanılır? Nasıl Yapılır?

Yarım çay kaşığı olacak şekilde, Hayıt tohumu ezilir. Bir su bardağı suyun içine, yarım çay kaşığı ezilmiş, hayıt tohumu, atılır ve kaynatılır. 10-15 dakika demlendirilir. Süzülür ve ılık ılık içilir.

 

Hazır hayıt çayı ise, 1 Fincan sıcak suyun içine, 1 sallama çay atılır, 5 dakika demlendirten sonra içilir.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

sendeki etkilerini foruma yazarmısın. ısırgan otunu ve hapını da tavsiye ederim daha çabuk etki için.

 

Hayıt tohumu aktardan alınırsa çektirtmek lazım. makinede toz haline getiriyor. tohumun içindeki maddelerden daha iyi faydalanmak için.

Kadınsal hormonları dengeye getirir. Prolaktin yani süt hormonunu fazla ise azaltır, az ise fazlalaştırır. Yeni doğum yapmayanlarda prolaktin fazla ise bu regl düzensizliğine sebep olur. Prolaktin hormonu stres hormonu olarak bilinir. Stresli zamanlarda artar. Stresin regli bozmasının temel nedenlerinden biri de budur. Maydanoz yemek prolaktini azaltır ayrıca.

Prolaktin fazlası vücut tüylerinin artmasına da sebep olur. Bir de hayıt tohumu progesteron üzerinde etkilidir. Bunu da dengeye getirir. Progesteron östrojen hormonun etkilerini dengeleyen bir hormondur. Östrojen fazlalığı yumurtlamayı önler. Bu da kısırlık yapar zaten. Östrojenin ilk hali overlarda üretilen testesterondur. Sonra yağ hücrelerinde testesteronun çoğu östrojene çevrilir. İnsülin çok salgılatacak şeyler yeniliyorsa şeker hastalığı varsa erkeklik hormonu zararlı olan dht e dönüşür. bu da erkeklik hormonudur. Erkeklerde de kadınlarda da dht saç dökülmesine sebep olur. Bunu önlemek için ısırgan otu ve tohumu ve hapı kullanılabilir. Isırgan da hayıt da hormonları düzenlediğinden olması gereken normal boyutta göğüslere sebep olur. Çünkü hormon bozukluğu genellikle küçük göğüslere ve orantısız bir vücuda (altta toplanan kilo) ya sebep olur.

polikistik over hastalığı yani pcos buna örnektir.

 

24974797clt-1.jpg

Uploaded with ImageShack.us

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...