Jump to content

En uzun Tırnaklı Kadın


tugce

Önerilen Mesajlar

91,5 cm uzunluğundaki tırnaklarıyla Guinness Rekorlar kitabına giren kadının tırnakları, geçirdiği araba kazasında kırıldı.

 

30 yıldır hiç kesmediği tırnaklarının 10'u da kazada kırılan Lee Redmond'un çok üzgün olduğu söylendi.

 

Bir arkadaşının kullandığı jipde kaza geçiren Redmond'un hayati tehlikesi yok ama ciddi yaraları var. Kötü bir kaza olduğu belirtilen olaydan sağlam kurtulmanın kendisi için bir şans olduğunu söylemiş Redmond ama kırılan tırnaklarının telafisinin olmadığını da eklemiş.

 

Utah'ta yaşayan Lee Redmond, 1979 yılından bu yana hiç kesmemiş tırnaklarını. 2008 yılında Guinness Rekorlar kitabına giren Redmond'un toplam tırnak uzunluğu 9 metreye yakındı.

 

Çarpışma sonucu arabadan yola fırlayan kadının tırnaklarının kırılmasının, ününü de zedeleyeceği söylendi.

 

2006 yılında bir tv programında tırnaklarını kesmesi için kendisi 85 bin dolar teklif edilmişti. Ama kabul etmemişti. Kocasının, Alzheimer hastalığından dolayı da bir süre tırnaklarını kesmeyi düşünmüştü ama yine vazgeçmişti.

 

Günlük hayatını çok etkilemediğini söylediği tırnakları için çok özerl bir bakım da yapmıyordu. Bu nedenle onun için ciddi bir yük değildi tırnakları.

 

Rekor ölçümleri sırasında, en çok merak edilen soru sorulmuştu: 'banyoyu nasıl kullanıyorsunuz?' Redmond'un cevabı ise 'Çok dikkatli olmuştu'.

1227d1234949895tenuzuntirnaklikadinasokk-1.jpg 1228d1234949895tenuzuntirnaklikadinasokk-1.jpg

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
nasıl yemek yediğini merak ettim doğrusu?Elinden bir şey yemeye tiksinirdim doğrusu umarım bu merak türkiyeye eşlerimize kızlarımıza yansımaz

çok rahat olduğunu belirtmiş zaten onlardan vazgeçemediğini de :) bizim kültürümüze ters sahsen ben uzun tırnaklı birinin yaptığı yemeği yiyemem :)

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Dünyanın En Uzun Tırnaklı Kadını kim,

 

uzuntrnaklkadn1-1.jpg

uzuntrnaklkadn2-1.jpg

uzuntrnaklkadn3-1.jpg

 

 

D'de yasayan Lee Redmond adli kadinin sahip oldugu dünyanin en uzun tirnaklarini görenler saskinliklarini gizleyemiyor.

El tirnaklarinin toplam uzunlugu 7 metre 51 santimetreyi bulan Amerikali kadin, uzun tirnaklarindan sikayetçi olmadigini söylüyor. Salt Lake City'de yasayan Lee Redmond'un yillardan bu yana kesmedigi tirnaklari ona erisilmesi oldukça zor bir rekor getirdi. Guinness Rekorlar kitabina giren Redmond'un tirnak uzunlugu parmaklara göre degisiyor.

Guinness Rekorlar kitabina görevlileri tarafindan tespit edilen tirnak uzunluklar öyle:

Sag el: Bas parmak:76.4, isaret parmak:72.3, orta parmak:74.1, yüzük parmak 73.6 ve serçe parmak 71.6

Sol el: Bas parmak:80, isaret parmak 76.4, orta parmak:76.7, yüzük parmak 76.2 ve serçe parmak: 73.6 santimetre.

“Tirnak kraliçesi olarak nitelendirilen Lee Redmond, upuzun tirnaklarina ragmen ev islerini aksatmadan yapabildigini, bulasik yikadini, makasi eline geçirmesinin zaman almasina ragmen oglunu tiras edebildigini belirtirken, giyinirken zaman zaman zorlandigini söyledi. Gittigi kuaförde saskin bakislar arasinda manikür yaptiran Lee Redmond, özenle korudugu tirnaklarina bir sey olmasina çok korktugunu dile getirdi.

Redmond saç ve tırnakları daha çabuk uzattığı için yıllarca protein diyeti yaptı. Haftada bir, ılık zeytinyağıyla ıslattığı tırnaklarından en fazla manto giyerken şikayetçi olduğunu dile getiren Redmond, uzun tırnaklarına rağmen günlük işlerini hiçbir zaman aksatmadığını ve Alzheimer hastası eşinin bütün ihtiyaçlarını karşıladığını kaydetti

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arşivlendi

Bu konu artık arşivlenmiştir ve başka yanıtlara kapatılmıştır.

 • Benzer Konular

  • Kadın Kısırlığına karşı Hayıt Tohumu

   Hayıt tohumu, her yaştaki kadınlar için, çok faydalıdır. Hayıt tohumu, yüksek ateş, baş ağrısı, gaz sorunu, idrar yolu rahatsızlıklarına iyi gelmekle beraber, daha çok kadınların hormonal rahatsızlıklarına iyi gelmektedir. Regl öncesi stres, adet gecikmesi, ağrılar, göğüslerdeki hassasiyet, adet krampları ve depresyon gibi rahatsızlaklar için hayıt tohumu bire birdir.   Hayıt Tohumunun Kadınlar Üzerindeki Etkileri : * Hayıt otu hipofiz bezini tetikleyerek kadınlık hormonlarının dengeler. Ka

   , Yer: Şifalı Bitkiler ve Alternatif Tıp

  • Zaten Hayat da Uzun Bir Duadır!

   Hani bir büyük sıkıntı anında kırılır ya, yüreğinizdeki bütün aynalar:Kırılarda hani, kırık aynalarda oynaşır ya hayalleriniz. Ümitleriniz tökezler de hani, tereddütlere düşersiniz ya kimi zaman:Çırpınırsınız.   Hani çırpınırken uzanacak bir dost eli ararsınız, fakat bulamazsınız bir türlü; ve kala kalırsınız ya hani dertlerinizle baş başa, kimsesiz, dostsuz Ozaman bilin ki Allah kimsesizlerin kimsesidir. Bilin ki Allah dosttur: Dost istersiniz Allah yeter!   Hani en soluksuz deminizde hay

   , Yer: İslamiyet

  • Öğretmenin Saçı Uzun Erkek Öğrenciye Toka Taktığı İddiası

   Öğretmenin saçı uzun erkek öğrenciye toka taktığı iddiası Çanakkale'nin Gökçeada ilçesinde bir ortaokulda görevli öğretmenin, saçı uzun olduğu gerekçesiyle erkek öğrencisine toka taktığı iddia edildi. Çanakkale’de bir erkek öğrencinin saçına toka taktığı iddia edilen öğretmene öğrencinin ailesi tepki gösterdi. Olay

   , Yer: Haberler ve Gündem

  • Evliliği Kadın mı Bitirir Erkek mi Bitirir....

   evliliği kadınmı bitirir. erkekmi bitirir....

   , Yer: Aşk-İlişkiler-Evlilik

  • Kametüne Elif Diyen Gör Ne Uzun Hayâl Eder...

   Kametüne elif diyen gör ne uzun hayâl eder Her ki diler visâlüni arzû-yı muhâl eder   Şol ala gözden iy gönül key sakın uş sana direm Uykuda sanma anı kim uykusu yoktur âl ider   Zülfünü hâk-i reh gibi saldı ayagı altına Gör nice halk-ı âlemün ömrini pâymâl ider   Milk ile mal ü saltanat bir çöpe saymaz ey gönül Her ki diler visâlüni yâ taleb-i hilâl eder   Şerh-i gamın Nesimî’nün şol göz ü kaş u saça sor Gör nice her biri sana şerh ü beyân-ı hâl ider     Şairin Adı :

   , Yer: Divan Edebiyatı

×
×
 • Yeni Oluştur...