Jump to content

Cin Çağırma


Guest ErSt_QuEr

Önerilen Mesajlar

Genç bi kız ailesinin evde olmadığı bi akşam arkadaşlarını davet etmiş. Kız kıza yemişler, içmişler, derken içlerinden biri “Hadi cin çağıralım” demiş. Ev sahibi kız da hiç inanmazmış böyle şeylere ama arkadaşlarına ayıp olmasın diye kabul etmiş. Harfler kesilmiş, fincan ortaya konmuş ve elele bir masanın etrafında daire olunup cin çağırma olayına girilmiş. Cin gelmiş gelmesine ama bizim kız hala fincanı arkadaşlarının ittiğini düşünüyomuş. Bi ara fincan hızlı hızlı harflere giderek şöyle demiş: “İçinizde bana inanmayan biri var. Yarın saat 4’te o kişiyle tavla oynamaya geleceğim!” Kızlar feci tırsmıslar ama ev sahibi kız hala dalgasındaymış işin. Saat çok geç olmadığı halde seans hemen bitirilmiş ve kızlar evlerine dağılmış.

Bizimki zaten o tür şeylere hiç inanmadığından cin olayını ertesi sabah unutmuşmuş bile. Öğlene doğru telefon çalmış. Arayan, kızın çok sevdiği, çok iyi anlaştığı teyzesiymiş, “Bugün içimde bi sıkıntı var, evdeysen bi ara sana uğruycam. Dertleşelim biraz” demiş. Kız da sevinmiş teyzesini görecek diye, “Hemen gel, ben de seni çok özledim” demiş.

 

Kız, teyzesini hakikaten dertli ve solgun görmüş. Hoşbeş etmişler ama teyze hala dalgınmış. Kız, “Teyzecim sen konuştukça daha kötü oldun, istersen başka bişey yapalım” demiş. Teyzesi de “O zaman tavla oynayalım. Ne zamandır seninle oynamadık. Kafam dağılır biraz” demiş. Kız tavlayı almaya giderken bi gece önceki olay aklına gelmiş, “Meğer benim teyzem cinmiş” deyip gülümsemiş.

 

Kızla teyzesi güle oynaya tavla oynarken bi ara teyze tuvalete gitmek için kalkmış. O içerdeyken telefon çalmış. Arayan kızın babasıymış. Adamcağız çok üzgün bi sesle konuşuyomuş: “Kızım teyzen öğlen bi trafik kazası geçirdi. Durumu çok iyi değildi ama Allahtan ümit kesilmez deyip sana haber vermedik ama az önce teyzeni kaybettik, başımız sağolsun…”

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

<div class='quotetop'>ALINTI(m3lt3m @ Jun 28 2006, 03:44 PM) 144[/snapback]</div>

bliyorum bu hikayeyi ya..:( aklıma ilk gelen şey bu hikayeyi dinlediğimde teyzenin ölümünden cin mi sorumlu acaba olmuştu..:)

[/b]

farklı bir bakış acısı tabii <_< :blink::)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arşivlendi

Bu konu artık arşivlenmiştir ve başka yanıtlara kapatılmıştır.

  • Benzer Konular

    • Çağırma

      Gel... Çağırma onu Nafile yere kurutma umudu Gül ve dikeni sevinç ve korkun mu Ömrünü vakfettiğin hayat ne kadar onun yolu Maksat olmamalı, keramet aranmamalı, ruhu çarğımamalı Bizzat ve sahih olarak nasıl bir emanet bırakmışsa ona hakkıyla layık olmalı Kur'an ahlakından başka meziyet ve akide zihinleri, gönülleri kuşatmamalı, itibar edilen mitoloji varsa akide onlardan arındırılmalı   Mustafa Cilasun

      , Yer: Üyelerimizden Şiirler & Denemeler

×
×
  • Yeni Oluştur...