Jump to content

İş ağlarınızı ‘Asansör Cümleniz’ ile büyütün


AsiveMavi
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

Lobiye inmek üzere asansöre bindiniz. 7’nci katta en büyük potansiyel müşteriniz asansöre bindi...

 

6BAE40B67731ADC56B862F6518A67-1.jpg

Ona ne derdiniz? Ne derdiniz ki lobiye inene kadar konuşma başlamış ve bu sohbet size önemli yeni bir bağlantı imkânı sunmuş olsun. İşte bu noktada etkili ‘Asansör Cümleniz’ devreye giriyor.

 

Ertuğrul Belen, Business Networking Akademi® bünyesinde tasarladığı ‘Asansör Cümlesi’ (Elevator Pitch) Eğitimleri ve yarışmalarıyla iş dünyası ve genç girişimcileri bir araya getiriyor. Ayrıca, http://www.asansorcumlem.com’dan herkes, kendi asansör cümlesini adım adım oluşturabiliyor.

 

Yeni networking fırsatları

İlk tanışma anında genellikle geçmişte neyle uğraştığınız, sektörün son durumu, şık terimler, şirketiniz hakkında genel bilgiler gibi yanıtlar geliyor ilk olarak akla. Aslında kimse ne iş yaptığınızla ilgilenmez. Asıl ilgilendikleri, yaptığınız işin o kişiye nasıl fayda sağlayabileceğidir. Dolayısıyla size “Neyle uğraşıyorsunuz?” sorusu yöneltildiğinde, maksimum 45-60 saniye süreniz olduğunu ve aslında size “Bana ve yakın çevreme fayda sağlayabilecek neyle uğraşıyorsunuz?” şeklinde sorulduğunu düşünmelisiniz. Böyle düşünüp, o duruma özel http://www.asansorcumlem.com’dan oluşturacağınız size özel ‘Asansör Cümleniz’ ile cevapladığınızda şaşırtıcı sonuçlar ve yeni networking fırsatları elde edeceğinizi göreceksiniz.

 

Asansör cümlenizi doğru zamanda doğru yerde kullanabilmek işin püf noktasıİş dünyasında genellikle ‘Asansör Cümlesi’ olarak adlandırılan ‘Elevator Pitch’ uluslararası iş platformlarında yıllardır kullanılan bir terim. Bir asansör yolculuğu süresinde, yani yaklaşık 60 saniyede iş fikrinin yatırımcıya en etkili şekilde anlatıldığı bir süreç. Ertuğrul Belen girişimcilerle yatırımcıları buluşturmak amacıyla gerçekleştirdiği ‘Elevator Pitch’ eğitim ve yarışmalarında asansör konuşmanızı doğru zamanda doğru yerde kullanabilmenin işin püf noktası olduğunu söyledi. Belen, gerek iş gerekse sosyal yaşamımızda ilk tanışma ya da tanıştırılma anı, toplantıyı açan ilk cümle, networking toplantıları, uzun zamandır tanışmak istediğimiz biriyle beklemediğiniz bir karşılaşma anında ‘Asansör Cümlesi’nin büyük önem taşıdığını belirtti.

 

Business Networking Akademi® hakkında detaylı bilgiye http://www.networkingakademi.com 'dan ulaşabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...