Jump to content

Sistem Mühendisliği


abaji
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

Sistem mühendisliği, basit alt sistemlerin ve ya bu alt sistemlerden oluşan karmaşık sistemlerin tasarımını, üretimini ve bakımını, zaman ve maliyet kısıtlarını da göz önünde bulundurarak, gerçekleştirmek amacını taşır. Günümüz dünyasında, karmaşık sistemler genellekle teknik, biyolojik, sosyolojik, çevresel endüstriyel, politik, finansal ve ekonomik sistemlerden en az birkaçının bir bileşkesi olarak karşımıza çıkmaktadır. Sistem mühendisliği programları, işlevsel olarak tek ve bütün bir birim olan bu karışık sistemlerin analizi için gerekli tüm temel kavram, araç ve metotları öğrenciye sunar. Farklı disiplinlerden çeşitli yöntemleri bir arada kullanabilen sistem mühendisliği programlarını en temel araçlarından bir tanesi de bilgisayarlardır. Sistem mühendisleri çok farklı alanlarda faaliyet gösteren kurumlar içinde oldukça farklı birim ve kademelerde (üretim, planlama, kontrol, yönetim gibi) görev alabilirler.

 

 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

  • Benzer Konular

    • Sistem Mühendisliği Nasıl Bir Bölümdür?

      Değişen ve gelişen global dünya çok farklı mesleklerin ortaya çıkmasına sebep olmaktadır ve dolayısıyla yeni mesleklerin adı sık sık gündeme gelmektedir. Kısıtlı zamanda, hızla artan insan ihtiyaçlarına cevap verebilecek düzeyde ve hızda üretim ve hizmet geliştirebilmek kadar, geliştirilen bu üretim ve hizmeti minimum maliyetle tüketicilere ulaştırmak da dikkat ve uzmanlık gerektiren bir iştir. Bu süreç de günümüzün yeni modern mesleklerini yaratmıştır. Bunlardan birisi de Endüstri Mühendisliği

      , Yer: Meslek Dalları ve Kariyer Edinme

×
×
  • Yeni Oluştur...