Jump to content

Mühendislik ve Doğa Bilimleri


abaji
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi (MDBF)

 

öğrencilerine, çağdaş bilim ve teknolojideki gelişmeyi belirleyen bilgi-yoğun alanlardan oluşan lisans ve lisansüstü programlar sunmaktadır.

 

Geleneksel Elektrik Mühendisliği ve Makina Mühendisliği programları, Sabancı Üniversitesi’nde çağdaş otomasyon ve minyatürleştirme teknolojileri üzerinde yoğunlaşan Mikroelektronik, Telekomünikasyon ve Mekatronik Mühendislikleri programları olarak sunulmaktadır. MDBF içindeki disiplinlerarası eğitim ve araştırma ortamı, karşılıklı etkileşim içinde disiplinleri derinden etkileyen teknolojik değişimlere daha kolay ayak uydurabilmeyi olanaklı kılmaktadır. Örneğin çeşitli analitik tekniklerin yer aldığı ileri mühendislik dallarını içeren böyle bir ortamda yetişmiş bir moleküler biyoloji veya malzeme bilimi öğrencisi için biyoenformatik bağlamında veri yapılandırmak veya nöral ağlarla moleküler hesaplama algoritması geliştirmek bir kimya deneyi yapmak kadar doğal gelecektir.

 

MDBF’nin araştırma programları, bilimsel bilgi ve yeteneklerin teknolojik yenilikçilik ve endüstriyel üretkenliğe dönüştürülmesine öncelik vermektedir. Temel araştırmaların yanısıra endüstri ile ortak araştırma ve geliştirme yapmak ve yeni teknolojilere dayalı kuluçkalık etkinliklerine ve / veya yeni şirket kurma çabalarına katkıda bulunmak MDBF’nin temel araştırma misyonu içindedir.

 

Mühendislik ve Doğa Bilimleri Programları:

 

1.Bilgisayar Bilimi ve Mühendisliği

2.Biyoloji Bilimleri ve Biyomühendislik

3.Malzeme Bilimi ve Mühendisliği

4.Mekatronik Mühendisliği

5.Mikroelektronik Mühendisliği

6.Telekomünikasyon Mühendisliği

7.Üretim Sistemleri Mühendisliği

 

 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...