Jump to content

Harflerin Keşfi...


Önerilen Mesajlar

Harflerin ilk olarak nerede ve nasıl keşfedilerek dünyaya yayıldığı hakkında kesin bir bilgi yoktur. Bana göre harfler, Mu’ya ait olduğu ileri sürülen ilahi plan şemasında doğmuş, astral ve benzeri türlerde seyahat yapabilen kişiler vasıtasıyla dünyaya dağılmıştır. İlahi plan şemasındaki şekillerle taş tabletlerdeki şekilleri karşılaştıranlar birçok ülkenin kullandığı kutsal harflerin kökeninin bu şema olduğunu kolayca anlayabilirler. İşte İlahi plan şeması ve işte antik harfler

 

İbrani Harfleri

 

harfle2.gif

 

İbrani Harflerinin Tamamladığı Plan

 

harfle3.gif

harfle4.gif

harfle5.gif

harfle6.gif

 

.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

insanlığın ilk başladığı kıta olarak mu alındığı için ilk alfabe oraya dayatılıyor olsa gerek. Hero Adem a.s. ye ait olduğunu söyledin alfabe mevcut ve biliniyor diyorsun. BU alfabeye dair bilgi verir misin? Yani mesela bir harfi örnek olarak koyabilir misin.

 

Birde birşeyi yanlış anlamışsın Hero. Yazıda deniliyor ki ilk mu da alfabe vardı. Ondan sonra alfabe değişerek dünyaya yayıldı. Şimdi de aşağıda antik alfabeleri veriyorum demiş. Ama alıntı yaparken diğerleri yoktu heralde. Bir tek ibrani alfabesini vermiş sonra fenike arapça vs.. de verecekti heralde. Yazı yarım kalmış yani.

 

Mu da aslında tam olarka alfabe yok bildiğim kadarıyla. Mu da semboller var. Herşey tüm anlatım sembolik bir dil. Sonra bu sembollerin dejenere olup farklılaşmasıyla alfabeler çıkıyor. Yani hiyeroglif gibi diyebiliriz ama daha farklı.

 

Mesela güneş sembolünü alalım Mu'dan kalan tabletlerin incelenmesine göre. Güneş bir daire şeklinde sembolize edilir.Ne başı vardır ne sonu. (Yani ne ya yaratılmıştır n ede yok olacaktır) Herşeyyi kapsayan bir dairedir. Ve herşey o dairenin içinde saklıdır. Bundan dolayı güneş şekli yani daire Allah'ı temsil etmektedir.

 

Dikkat edin güneşe tapma değil! Bu bu sembolün anlaşılamamasının (ki mısırda ilk zamanlar anlışılıyordu sonra dejenere olup bu sembolizma bozuldu ve mısırın son zamanlarında tapınmaya döndü) nedeni. İşte Mu da da herşeyin en basit geometrik sembolün bile derin incelenmesi ve anlamı var.

 

(Bazen dairenin içine bir nokta konulur. Tüm öz bu noktada saklıdır anlamına gelir)

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

sanırım fikirler saygı duyulmalı.kabul edersin veya etmessin.böyle davranışlar islama mal oluyor ve islam rencide edilir duruma geliyor.müslüman her yönüyle islamı en güzel şekild temsil etmeli.o yüzden fikieler saygı duyalım.kabul etmesekte.bak bende kabullenmiyorum ama olsun herkes bişeyler yazsın ki bizde islamı daha iyi savunacak meteryallere ulaşalım dimi.hepiniz güzel insanlarsınız

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...