Jump to content

Hevesle Alınıp Kullanılmayan 25 Şey


мєℓιηα

Önerilen Mesajlar

мєℓιηα

1. Yumurta pişirme makinesi

Rafadan istiyorsunuz ayarı kaçıyor, sarısı sulu kalsın dediğinizde dalıp piknik yumurtasına dönüştürüyorsunuz. Evet, gidip hevesle yumurta pişirme makinesi aldınız. Peki kaç kez kullandınız?

Bir? ıki?

2. Korku filmi bıçakları

Televizyonda görüp heves ettiniz, çarlistona, kuşbaşı kuzuya ayrı bir bıcağınız olsun istediniz. Bazı boyları ürkütücü boyutlarda olan sekiz parçalık bıçak setini aldınız. şu anda kaçını kullanıyorsunuz? En küçük meyve bıçağını mı?

3. Ansiklopedi devri

ınternet çağıyla ansiklopedi devri de can çekişmeye başladı. Fakat 15-20 yıl öncesini düşünün. Kimi aileler çocuklarının geleceğini düşünerek parayı bastırıp setleri kütüphanelere dizdi. Kimi aylarca ansiklopedi kuponu biriktirdi. Bir dönem ödevi için iki cilt ellendiyse yine iyidir.

4. Salata kurutma meselesi

Bu biraz tartışmalı bir ürün. Döndüre döndüre salataları kurutmaya yarayan bu aletler kimi mutfakların baştacı, kimilerinde ise bir efor gerektirdiğinden lavabo altına atılmış vaziyette. ınsan burada da ikiye ayrılıyor.

5. Pufa oturma hadisesi

Sevimli bir mobilyadır, girdiği ortama renk verir, hava katar. Ama siz hiç pufa oturan bir insan gördünüz mü? Oturulmaz, çünkü rahatsızdır, sırtınızı, kollarınızı dayayamazsınız, bir acayip kasılırsınız. Ama çok evde vitrin malzemesi niyetine bir puf vardır.

6. Ekmeğimizi makineden çıkardık

Bu son dönemde ekmeği evde yapmak çok ‘cool’ bir aktivite. Yabancı yemek kanallarını izledikçe gayrete gelen, yemek kitaplarına baktıkça ağzı sulanan, kahvaltıya cevizli çavdarlı ekmek yapmanın yollarını arıyor. E, bunun da makinesi var ve akıbeti tahmin ediyorsunuz.

7. Dağları delmek bir sanattır

Heves edildi ve eve bir matkap alındı. Alınmışken de genelde en profesyoneli, en havalısı tercih edildi. Sonra mutfağa dolap için dört delik, çalışma odasına raf için iki delik daha… Sorarız size: Bir eve kaç delik açılabilir?

8. Yağmurluğun bahtı

Yağmurluk giyebilmek için birkaç şart var. Öncelikle havanın çok soğuk olmaması ama yağması gerekir. Evden çıkmadan önce yağmurun başlaması şarttır; kuru havada belki yağar diye yağmurluk giymek insanın içinden gelmez. Bütün bu koşulları birleştirdiğinizde yağmurluk senede en fazla bir gün giyilen bir şeye döner.

9. Evde sinema havası

Patlamış mısır güzel bir yiyeceğimizdir fakat talihsizliği bu kadar film izlemekle, sinemayla özdeşleştirilmesidir. Tam da sinema keyfini eve taşıma maksadıyla bir patlamış mısır makinesi satın alınır. Ortada dursa çok yer kaplar. Üst dolaba kalktı mı da indirilmesi bir ‘çılgın proje’ haline gelir.

10. Tam 370 parça yemek takımı

Yeni evlenen çiftelere evde mutlaka bunulması gerektiği aile tarafından öğütlenir. Hatta genelde bizzat aile tarafından satın alınır. Önce bu kadar parçayı nereye sığdıracağız derdi vardır. Çok pahalı olduğu için günlük de kullanılmaz. Olay Dolmabahçe Sarayı vitrinlerine döner.

11. Tek tonerlik yazıcı

Artık fiyatlar da gayet makul, heves ettiniz hem yazıcı, hem fotokopi makinesi hem de tarayıcı olan o aletten aldınız. Fakat ev tipi yazıcıların sorunu genelde tek tonerlik kullanılmasıdır. ıkincisini satın almak ekstra gayret gerektirir

12. Yatak örtülür

Tabii ki yatağın üzerine örtülen bir şey vardır. Fakat bu parçaya ne kadar fazla para verilirse, ne kadar teferruatlı olursa kullanım yüzdesi o kadar düşer. Çünkü böyle örtülerin üzerine gün içinde yatılamaz, yatak mağaza mostralığına döner.

13. Paslanan koşu bandı

Tamam, planlı programlı gidip gerçekten de evinde koşu bandını kullanabilen insanlar var. Fakat bazı evlerde üzerine çantaların ya da ütülenecek çamaşırların dizildiğini hiç görmemiş olamazsınız. Kürek çekme aleti, bisiklet, bunlar ev için hep riskli yatırımlar…

14. Selülitle savaş!

Ne kremler, ne peeling aletleri, ne solüsyonlar, jimnastik aletleri neler neler… Bir kadın için selülitleri yok etme ihtimali bulunan her ürünün şansı vardır. Maddi güç yettiğince hepsine ulaşılır. Fakat bir haftadan sonra o kremi sürüp masaj yapmak, o alete binmek zor gelmeye başlar.

15. Waffle makinesi

Üç gün üst üste waffle yedikten sonra midenizin nasıl kalktığını, aleti bir alt dolaba tıkıştırdığınızı hatırlıyorsunuz değil mi? ışte bu da öyle makinelerden. Hem waffle’ı dışarda yemek güzel değil mi yahu?

16. Bilmem ne kadehi

Burada kullandığımız ‘bilmem ne’ sizin hayatta hangi içkiyi sevdiğinize ve hangisinden nefret ettiğinize göre değişiyor. ılginç olan şey, viskiden tiksinenin altı kişilik viski bardağı, hayatta evde martini yapmamış birinin martini takımı bulundurabilmesi… Zengin gösteriyor, o kesin.

17. Mahzun termos

Her evin bir alt dolabında senede bir gün piknik sırasını bekleyen devasa bir termos durur. Kullanılmamaktan zaman içinde kapak plastikleri erir, iyi kurumadan kapatıldıysa içi çok fena kokar. Yine de termos kullanabilme ihtimali güzeldir.

18. Tamir sorumlusu

Tahmin edileceği üzere genelde erkeklerin kendilerine biçtiği bir vazifedir bu. Temel yanılgı bu işe cinsiyetçi bakmaktır. Tamirat işlerinde şahane bir dolu kadın olduğu gibi, gayet beceriksiz erkekler beceriklilerinden daha fazladır. Özetle o koca alet setlerini alıyorsunuz ya, çekici iki kez, penseyi bir kez kullanacaksınız. Tornavida belki beş…

19. Sözde gazetelik

Bunların temel sorunu çok az gazete almalarıdır. Bir pazar günü gazeteleri bile sığmayan gazetelik ne kadar ‘tasarım’ olursa olsun, işe yaramaz. Zaten birçoğu üç beş derginin ‘sergilendiği’ yalan eşyalara döner.

20. Pamukşeker makinesi Çocuk tutturunca sokaktaki satıcıdan aldınız. Yine isterse, yine alırsınız da… Eve pamukşeker makinesi satın almak da nesi? Anaokulu mu işletiyorsunuz? Ama oluyor işte öyle heyecanlar….

21. Vücut geliştirme aletleri

Görüntülü tele-satışların tuzağı… Orada kaslı adamların kendilerini hiç yormadan Rambo modeli gezdiğini görünce, “Acaba mı?” dediniz. Zaten altı taksit… Sonra o acayip aleti hangi yatağın altına koydunuz?

22. Ev yapımı yoğurt fiyaskosu

Fikir şahane… ıçine binbir katkı maddesi girmiş, iki ay geçse bozulmayan plastik yoğurtlar yerine, kendi işimizi kendimiz yapacağız. Artık bunun da makinesi var, tamam gidip onu alalım. Ama çok yer kaplıyor diye, temizlemesi zor diye kaç kez kullandınız?

23. Peçete yüzüğü ne?

‘Yemekteyiz’ türü televizyon programlarında görüyoruz ki herkesin evinde ‘peçete yüzüğü’ var. Bu bir şeyi daha gösteriyor, eğer ‘Yemekteyiz’e yarışmacı olarak katılmıyorsanız, eş dost yemeğe geldiğinde peçeteleri yüzükleme ihtimaliniz de sıfıra yakın.

24. Mutfak tartısı

Bizim mutfakta malzemeler ‘göz kararı’ modeliyle ayarlanır. Ama işte filmlerden falan görüp diyet listeleriyle kafayı yedikçe mutfak tartısı olmadan yaşayamazmışsınız gibi gelir. Evcilik oyunu bir yere kadar, güzel bir aksesuvar olarak durur.

25. Burhan Pazarlama

Saygı duruşu maksadıyla Burhan Pazarlama dedik. Vapurdan, trenden alınan, o an hayatınızı kurtaracakmış gibi görünen her ürün, bir süre sonra dolaplarda birikmeye başlar. Dolma sarma makinesi, limon sıkacağı, çiçek çizen cetveller… Başka?

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

21. Vücut geliştirme aletleri

Görüntülü tele-satışların tuzağı… Orada kaslı adamların kendilerini hiç yormadan Rambo modeli gezdiğini görünce, “Acaba mı?” dediniz. Zaten altı taksit… Sonra o acayip aleti hangi yatağın altına koydunuz?

 

:D:D:D:D:Dhep yatağın altında dururlar...ordan zayıflatmıyolar maalesef.....:rofl::rofl::rofl:

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

üniversitedeyken bir bursa basvurdum. cıktı. babamdan sakladım bu bursumu. tek hayalım kosu bandı almaktı. kurus kurus bırıktırdım. kosu bandı almaya gıttıgımde masaya döktüğüm bozuk paraları bölük pörcük paraları gorseydınız gülme krizine girerdiniz muhtemelen. cunku satıs temsılcısı oyle olmustu :D aldım. bir hayal gercek oldu . 1 hafta kullandım sonra cok ses yapıyo diye alt komsu kapıya dayanınca 7 senedir üstünde dantel örtülü vazıyette ömrünü tamamlamayı bekliyor :D

salata kurutucuyu kullanıyoruz biz cok ta güzel oluyo. bi kenara atmayın derim bu arada.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

7. Dağları delmek bir sanattır

Heves edildi ve eve bir matkap alındı. Alınmışken de genelde en profesyoneli, en havalısı tercih edildi. Sonra mutfağa dolap için dört delik, çalışma odasına raf için iki delik daha… Sorarız size: Bir eve kaç delik açılabilir?

 

Güzel bir paylaşımdı teşekkürler :D

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
lalyüreğim

17. Mahzun termos

Her evin bir alt dolabında senede bir gün piknik sırasını bekleyen devasa bir termos durur. Kullanılmamaktan zaman içinde kapak plastikleri erir, iyi kurumadan kapatıldıysa içi çok fena kokar. Yine de termos kullanabilme ihtimali güzeldir.

Bunu her hafta kullanıyorum..eskidi bile yenisini alıcam:)

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...