Jump to content

2. John Paul


Guest Suzie

Önerilen Mesajlar

2. John Paul

 

Meryem Ana Kilisesinden dır..

 

PAPA-1.jpg

 

Şefkat ve merhamet Tanrısı,

Herşeye gücü yeten, ebedi Tanrı,

Fakirlerin Babası,

Hastaların tesellisi,

Ölüm döşeğinde olanların ümidi,

Hayatımızın her anında sevginle bizleri sarıyorsun.

Ruhumuzu ve kalbimizi dualarımızla sana yükseltiyoruz.

Bize hayat verdiğin için ve özelliklede,

Ebedi Hayat vaad ettiğin için Seni övüyoruz.

Senin, herzaman bütün fakirlerin, bunalanların, zayıfların

ve acı çekenlerin yanında olduğunu biliyoruz.

Ey Şefkat ve Merhamet Tanrı'sı,

Hasta kardeşlerimiz için yaptığımız dualarımızı kabul et ve

Onların inançlarını ve sana olan güvenlerini kuvvetlendir.

Sevgi dolu mevcudiyetinle, Onları teselli et, ve eğer istiyorsan

Onlara sağlık ve şifa armağan et, ve Onların Ruhuna ve Bedenlerine taze kuvvet ver.

Ey sevgi dolu Babamız, ölüm yatağında olanları taktis et,

yakında, seninle yüz yüze karşılaşacak olan Onları taktis et.

Ölümden sonra, Ebedi hayat'ın kapısını yarattığına inanıyoruz.

Hayatları son bulan kardeşlerimize merhamet et.

Onları evlerine, seninle birlikte yaşamak için, ebedi hayata kavuştur.

Ey Yüce Tanrı, tüm kuvvetlerin kaynağı,

Hastalara bakan ve ölüm yatağında olanlara, refakat edenleri

koru ve Onları himayene al.

Onlara cesur bir kalp ve neşeli bir kişilik armağan et.

Teselli ve kuvvet verebilmeleri için Onları güçlendir.

Senin Sevginin, herşeyi değiştirdiği gibi,

Onları, parlayan birer belirti haline getir. Amin.

 

( 2. John Paul )

 

PAPA JOHN PAUL MUCİZESİ

 

Papa John. Paul II nin, Kutsal Ruh tarafından eşlik edilmesi ve Tanrı’nın Annesi tarafından korunmuş olması son derece önemlidir. Buna 1inci örnek olarak Sarajewo’yu verebiliriz. Gökten gelen bir bildiri onu Sarajewo ya gitmemesi ve eğer giderse arabasının patlıyacağına dair uyardı. Sarajewo’ya yapıcağı ilk seyahat bu yüzden ertelendi. Papa Sarajewo’ya daha sonra gitti. Bu ertelenme bütün dünya basınında açıklandı.

 

 

 

2. Medjugorje şehrinde vizyon görebilen Vicka isimli kadın şöyle dedi. Ben ne zaman bir bildiri alsam, ertesi gün Aziz Papa da tıpkı Tanrı’nın Annesi gibi konuşuyor. O’na, ya aynı görüntüler görünüyor, yada aynı bildirileri alan başka birisi daha var.

 

 

 

3.13 Mayıs 1917? Bu tarih bize ne söylüyor?

 

13 Mayıs ta öğle üzeri Fatima da Tanrı’nın Annesi üç tane çoban çocuğuna göründü. Bu hikayeye biraz daha yakından bakıcak olursak, 13 mayıs 1981 de ne oldu? Aziz Papa bir suikaste hedef oldu. 13 Mayıs 1981 de ve tam saat 17.17 de. Bu bir tesadüf miydi? Tabanca nın içinde 12 kurşun vardı, bunlardan iki tanesi Aziz Papa’ya isabet etti. 3cüsü yanından geçti. Ondan sonra tabanca tutukluk yaptı. Bu bir tesadüfmiydi?

 

 

 

Bütün hastahane de Aziz Papa ya lazım olan kan grubu yoktu. Buna rağmen neden bu kadar çabuk yardım edilebilindi. Sebebi gayet basit. O anda hastahanede aynı kan grubundan olan birisi vardı. Bu bir tesadüfmiydi?

 

Doktor, sanki büyük bir harika gibi, hiçbir önemli organın zarar görmemiş olduğunu saptadı. Kurşun aort damarının yanına girmişti. Bu bir tesadüfmiydi?

 

Normal şartlarda böyle bir ameliyat her zaman başarılı gitmez. Ama neden Aziz Papa da diğer insanlarda olduğu gibi kadar kritik değildi? Bunun cevabı gayet basit. Papa oruç tutmuştu ve dolayısı ile midesi boş idi. Ve insan şimdi onun neden ayık olduğunu sorucak olursa, o gün ayın 13ü ve Fatima günü idi. Her Fatima gününde Papa oruç tutardı. Bu bir tesadüfmiydi? Hayır, Papa Johannes Paul II kurtarılışını kime borçlu olduğunu biliyordu. O, çok büyük bir Meryem hayranı ve iki defa Fatima ya gitmişti. Bu kadar tesadüf arka arkaya gelirmi? Hayır bunlar tesadüf değil, tamamen Tanrı’nın Annesinin etkileri idi. Papa John. Paul II bunu biliyor. Bu bir çok kişi tarafından yalanlanan ve dikkate alınmıyan Tanrı’nın Annesinin etkileridir. Azize Meryem Ana, kendisine her zaman sadık kalan Papa John Paul’u uyardı, destekledi ve korudu. O’na teşekkürlerimizi sunuyoruz.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • Benzer Konular

  • Yaşamın Kökenleri / John Maynard Smith, Eörs Szathmáry

   John Maynard Smith ve Eörs Szathmáry’nin The Major Transitions in Evolution [Evrimdeki Ana Geçişler] adlı eserleri ilk yayımlandığında biyolojide çok önemli bir çalışma olarak görülmüştü. Nature dergisi söz konusu kitabı “görkemli ve ümit verici bir güç gösterisi” olarak selamlamış, New Scientist dergisi ise “modern biyolojinin özünü” yakaladığını belirttiği çalışmanın “çok kolay okunabilen son derece önemli bir kitap” olduğunu yazmıştı. Maynard Smith ve Szathmáry, fikirlerini genel okurların da

   , Yer: Estanbul Kitap ve Dergi

  • Derin Basitlik / John Gribbin

   Etrafımızdaki dünya bize oldukça karmaşık ve sürprizlerle dolu görünür; depremler olur, borsada inişler çıkışlar yaşanır, hava durumu çoğu zaman doğru çıkmaz. Bütün bunların bir kuralı var mıdır? Aslında Gribbin bize rastgele gözüken evrenin basit bir neden-sonuç ilişkisinden oluştuğunu açıklamakta. Örneğin neden fren yapan bir sürücü bütün trafiği kitler, neden atmosferdeki çok küçük bir değişimden büyük fırtınalar çıkar ve hatta nasıl olur da bizler cansız maddeden ortaya çıkıp evrimleştik. İş

   , Yer: Estanbul Kitap ve Dergi

  • Bilim Tarihi / John Gribbin

   Bilim Tarihi dünyayı algılayışımızı değiştiren insanların ve onların içerisinde yaşadıkları altüst oluş dönemlerinin büyüleyici öyküsüdür. Düşünceleri yüzünden Engizisyonda yargılanan Galileo’dan rakiplerini tarih kitaplarından silen Newton’a; keşfettiği ve adını verdiği element yüzünden ölen Marie Curie’den geçmişte buzul çağının yaşandığını kanıtlamak için meslektaşlarını bir dağın tepesine çıkartan Louis Agassiz’e dek herkesi bu kitapta bulabilirsiniz. Öncüler, ileriyi görenler, kendine özgü

   , Yer: Estanbul Kitap ve Dergi

×
×
 • Yeni Oluştur...