Jump to content

Melekler ve Meleklerden Yardım İstemek


Mira
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

Melekler… Evet, onlar gerçekten varlar. Koruyucu meleklerimiz her an bizimle beraberler, hep yanıbaşımızdalar. Her an yardıma hazırlar. Ama biz onlardan yardım istemeden melekler bizim için hiç bir şey yapamıyorlar.

Neden mi? Çünkü onlar, bizim özgür irademize karışamazlar. Aslında hep bizimle birlikteler, bize yardım etmeye, bizim için en iyi yolu göstermeye, o sevgi dolu tavsiyelerini bize iletmeye can atıyorlar.

Hepimiz her an meleklerimizi dinleyerek yaşasak hayat ne kadar kolay, ne güzelliklerle dolu olurdu… Hele bir de hatırlasak, her zor anımızda, hatta en ufak işlerimizde bile meleklerimizden yardım istemeyi – bizden iyisi olmazdı herhalde.

 

 

Melekler…

 

Melek, kelime anlamı olarak Tanrı’nın ulağı anlamına gelir. Melekleri Tanrı’nın sevgi düşünceleri olarak düşünebilirsiniz, ya da Tanrı’nın bize ulaşan sevgi dolu elleri olarak.

Üç büyük dinde ve birçok diğer inançta söz edilir meleklerden.

İstisnasız herkesin en az iki koruyucu meleği vardır. Meleklerimiz, doğduğumuz andan son nefesimize kadar bizimledirler – ama ancak vaktinden önce gitme tehlikesi söz konusu olduğunda bizim hayatımıza müdahale ederler, çünkü özgür irademize karışamazlar.

Meleklerin amacı, dünyaya barış, huzur getirmektir. Bu da sizinle, benimle, birer birer hepimizle başlar. Bu yüzden de can atarlar meleklerimiz bize yardım etmek için.

Koruyucu meleklerimizin dışında, kutsal kitaplarda da söz edilen başmelekler de var yardımımıza koşabilen (Başmelek Mikail, Cebrail gibi). Tabi yine sadece biz istersek yaparlar bunu. Başmelekleri meleklerin yöneticileri gibi düşünebilirsiniz. Her başmeleğin özellikle ilgilendiği alanlar vardır – örneğin Başmelek Rafael, kelime anlamı olarak ‘Allah’ın iyileştirici eli’ demek. Rafael’i şifa veren, iyileştiren melek olarak görebilir, sağlık ile ilgili her konuda ondan yardım isteyebilirsiniz.

 

 

Meleklerden Yardım İstemek

 

Meleklerin bize yardım etmesi için yapmamız gereken tek şey var: onlardan yardım istemek. Hepsi bu. Sadece onlardan yardım istemek. Unutmayın, meleklerimiz zaten bunun için buradalar ve bize yardım etmek için can atıyorlar aslında.

Peki nasıl yardım istemeli meleklerden?

Canınız nasıl isterse öyle. İster düşünün, ister yüksek sesle yardım isteyin, ister onlara yazın, ya da şarkı söyleyerek yardım isteyin, hiç fark etmez. Onlar sizi her halükarda duyarlar.

Peki meleklere herşeyi sorabilir, onlardan her konuda yardım isteyebilir miyiz?

Kesinlikle evet. Meleklerin istediği de bu zaten. Onlar size yardım etmek için yanıbaşınızdalar. Melekler için hiçbir istek küçük ya da önemsiz değil – yeter ki yaptıkları size biraz olsun huzur, biraz olsun mutluluk versin, ya da içinizi rahatlatsın. Bir karşılık da beklemez sizden melekler. Teşekkürün dışında. (Sakın teşekkür etmeyi unuttum diye de üzülmeyin – meleklerin egoları yoktur, saf sevgi doludur onlar. Hiç ama hiç alınmazlar.)

Ya Başmelekler?

Başmelekler için de aynı şey geçerli. Onların da amacı dünyaya huzur, barış getirmek – sizden başlayarak. Bu yüzden de onlardan her konuda yardım isteyebilirsiniz, hem de her an.

Hatta bir konuda başınız sıkıştıysa belki de en basit yönem, Başmelek Mikail’den yardım istemek. Mikail hemen en hızlı, en güçlü şekilde yardımınıza koşacaktır. CD çalarınızın takılmasından, hayatınızı kurtarmaya kadar her konuda yardıma hazır Başmelek Mikail ve melekleri… Şu anda, acilen yardıma mı ihtiyacınız var? Sadece ‘Mikail, lütfen yardım et, şimdi!’ demeniz yeterli.

Sakın meleklerinizi veya başmelekleri daha önemli işlerden alıkoyacağınızı düşünmeyin – melekler, çok boyutlu varlıklardır. Yani aynı anda birden fazla yerde bulunabilirler. Gerekirse herkese aynı anda yardıma koşabilirler.

Peki meleklerinizden yardım istediniz – ya sonra?

Sonra, iyisi mi onların yolundan çekilin ki işlerini yapabilsinler. Gerçekten. Meleklerden yardım istedikten sonra ‘olacak mı, ne olacak, nasıl olacak…’ diye kafa patlatırsanız, onlara engel olursunuz. Size düşen, meleklerden belirli bir konuda yardım istemek, nasılını onlara bırakmak ve size düşeni yapmak.

Peki bana düşen ne?

Uyanık olmak. Bazen melekleriniz, size yardım edebilmek için sizden bir şey yapmanızı, birini aramanızı veya bir yere gitmenizi isteyebilirler. Tavsiyelerini de size bir şekilde mutlaka iletirler. Nasıl mı? Bir kereden fazla, özellikle de durup dururken aklınıza gelen bir düşünce, gözünüze ilişen ya da kulak misafiri olduğunuz bir konuşmada geçen, tekrarlanan bir mesaj, hatta radyoda arka arkaya çalan şarkının sözleri ile iletebilirler mesajlarını. Ya da bir konuda harekete geçmek konusunda içinize doğan bir his ya da içgüdü, meleklerinizin size verdiği bir işarettir muhtemelen.

‘Hadi canım sen de!’ demeyin, meleklerinizin tavsiyelerine uyun ve sonra da neler olduğunu kendi gözlerinizle görün.

Meleklerimin tavsiyesi mi, yoksa uyduruyor muyum?

Egonuz size ‘uyduruyorsunuz’ diyecektir.

İşte size meleklerinizin tavsiyelerini ayırt etmek için birkaç ipucu:

 

Tekrar tekrar gelen bir mesaj

Sevgi dolu içerik (korku veya endişeden kaynaklanan değil)

Ben diye değil, sen diye hitap eden bir ses (ego ‘ben’e bayılır)

Yüksek sesli bir konuşmadansa, daha kısık sesli, sevgi dolu bir ses (hayati tehlike anında sizi uyarma durumu dışında)

Kendinizi iyi hissettiren, içiniz rahatlatan bir ton (uyarı mesajı da olsa)

 

İlk başlarda benim de aklıma gelen iki soru:

Neden direkt Tanrı’dan yardım istemeyelim?

Bunu da yapabilirsiniz. Tanrı’nın sesi, meleklerinkinden daha güçlü, daha direkt ve mesajı daha kısa ve nettir.

Benim seçimim, her gece Allah’a dua etmek, arada da ondan yardım istemek. Bunun yanısıra her an meleklerimin sevgi dolu, güç veren sesini duymaya bayılıyorum.

Meleklere tapmak günah değil mi?

Melekler, bizden onlara tapmamızı kesinlikle istemezler, tüm başarının Tanrı’nın başarısı olarak görülmesini, tüm övgünün Allah’a gitmesini isterler. Zaten öyledir de.

 

 

Sık Sorulan Sorular….

Bazen hic enerjim olmadigini hissediyorum, ne yapabilirim?

Gün icinde iletisime gectiginiz olaylar veya kisiler ile aranizda eterik baglar olusur. Avatar filminde gördügünüz baglar gibi baglar, sadece enerjisel seviyede. Sizinle ve karsinizdaki insanla aranizda, diyalogunuz bittikten cok sonra bile saglikli olmayan enerji gelis gidisleri yasanmaya devam eder. Bu konuda meleklerinizden yardim isteyin: Basmelek Mikail, isiktan kilici ile her türlü bagi sizin isteginizle kesmeye yardimci olur. Isteyin ve nefes alin yeter.

Bu islemi her gün yapin, enerjinizi cok daha iyi korudugunuzu göreceksiniz.

Bana hep nazar deger…Kendimi nasil korurum?

Basmelek Mikail, koruyucu basmelektir ayni zamanda, görevi egoyu, korkuyu bizlerden ve dünyamizdan uzaklastirmaktir. Bunu da size, bana, hepimize yardim ederek yapar. Basmelek Mikail’den kendinizi, sevdiklerinizi civit mavisi bir kalkanla korumasini isteyebilirsiniz.

 

 

dır..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

çok güzel gerçekten bunu deneyeceğim :)

 

Ben dün bişeyler söyledim meleklerden yardım için

Ama ben şirk olmasından korktum ve eğer Rabbim size böyle bir özellik verdiyse lütfen bana yardım edin bir işaret verin dedim. Rüyamda bir tüy buldum parlaktı ve aklıma istediğim yardım geldi sonra rüyamda çok şaşırdım ve ağladım bu ne demek oluor acaba?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...